Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka/kolizja  
Autor Wiadomość
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-10-27, 12:18   

Cytat:
kiedyś zostałem na kolegium udupiony bo świadek sprawcy i sprawca
zeznali inaczej niż ja no i było dwa do jednego :(

Panowie ja dalej nie wiem w czym problem .
Przepisy o ruchu drogowym jasno mówią : Przed zmianą pasa (kierunku jazdy) Masz obowiązek upewnić się , że nie zajedziesz nikomu drogi , nie spowodujesz zagrożenia w ruchu drogowym .
Ogląda ktoś z was "TVN Turbo" (wypadek przypadek) tam jest dużo takich przypadków że jedzie ktoś samochodem i wyprzedza drugie auto , a wyprzedzane auto zmienia kierunek jazdy i zajeżdża temu pierwszemu drogę (bo skręca w lewo) i później tłumaczy się (ten co był wyprzedzany) "przecież miałem włączony kierunkowskaz"
A policja na to : "czy pan się upewnił że może wykonać manewr :?: :?: bo samo włączenie kierunkowskazu i nie spojrzenie w lusterko nie upoważnia do skrętu(bez upewnienia się) że nie zajadę nikomu drogi " , Nawet były przypadki że na zakazie wyprzedzania ktoś wyprzedzał samochody i nagle jeden z samochodów zmienił kierunek jazdy bo skręcił sobie w lewo ( Wina tego co skręcił , a nie tego co wyprzedzał)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2011-10-27, 12:30   

rubio napisał/a:
nie pozostaje nic innego jak kupic szesciopak dobrego browca i poszukac wsrod znajomych " swiadka" :mrgreen: :mrgreen:
no tak tylko czym bede sie różnił od tego oszusta?
Przed chwilą odebrałem notatkę z policji i pisze ze "żuk najechał na tył poprzedzającego go pojazdu maski audi" i taki ładny szkic z którego wszystko wynika :)
Martwi mnie tylko to że dalej pisze "z powodu różnych wersji zdarzenia nie możliwe było wskazanie sprawcy, przez co sprawa kierowana jest do sądu o jego wyłonienie" :-/
Oglądałem dziś sobie to skrzyżowanie jeszcze i nie ma możliwości abym wyprzedził go w tym miejscu, ponieważ przeciwny kierunek ma 2 pasy ruchu przed skrzyżowaniem, a mieli czerwone i oba były zajęte (więc chyba chodnikiem) a kończy ą sie (przechodzą w jeden i robi się więcej miejsca) równo z drogą w którą skręcałem.
Dziwie sie ze policjant odrazu winnego nie wskazał :evil: :-x
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-27, 16:29   

Mnie tu nie mieszajcie - moja sprawa z pierwszego posta jest już dawno zamknięta.

Gabriel, moim zdaniem (choć nigdy nie miałem z sądami praktycznego doświadczenia) trzeba podważyć argumenty drugiej strony.
1. Nie ma na skrzyżowaniu (nawet gdzieś dalej) kamery, w sklepie obok, bankomacie?
2. Może udałoby Ci się udowodnić, że fizycznie nie było możliwe wyprzedzenie tego żuka?
3. Jaką szerokość miały te ślady opon na asfalcie? Myślę, że różnicę między 245 a 195 byłoby widać, a jeżeli nie da się określić to co to za dowód? No i co z ABSem? Pojedź tam ponownie i zahamuj ostro z większej prędkości i zobacz co będzie?
4. Dowiedz się jaka jest kara za składanie fałszywych zeznań i (jeżeli masz możliwość) powiedz temu facetowi z żuka, że masz dowód, że nie wyprzedzałeś go, powiedz co mu grozi jak wyjdzie to na jaw, ile go sąd będzie kosztował itp.
5. Napisz potem jak poszło.
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2011-10-27, 16:40   

Na pewno napiszę jak się skończyło, a dziś te ślady oglądałem i to nie wygląda na moje w żaden sposób, po za tym jest ich tam wiele i to takie pasy po 1,5m a ja mam sprawny abs.
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-10-27, 20:42   

Gabriel napisał/a:
rubio napisał/a:
nie pozostaje nic innego jak kupic szesciopak dobrego browca i poszukac wsrod znajomych " swiadka" :mrgreen: :mrgreen:
no tak tylko czym bede sie różnił od tego oszusta? :evil: :-x


rowniez nie preferuje takich metod, ale sam wiesz, jak trudno rozmawia sie z agrochamami ... byc moze znajdzie sie inne rozwiazanie, ale w zanadrzu warto miec rowniez taka alternatywe,.. chyba nie dasz sie wrobic w klimaty, gdy celowo laduje w ciebie jakis zlom liczac na kasacje i pelne odszkodowanie,... zawsze mozesz bawic sie w plowylanie rzeczoznawcow badajacych ten zlom na kolach udaawadnijac, ze juz od kilku lat nie powinien poruszac sie po drogach innych niz polne,.. :-) ..
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-10-27, 22:05   

Cytat:
Cytat:
zanjac
jak byś nie hamował.... i jak byś nie jechał .....to i tak jest wina tego samochodu z tyłu , który nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem,
błędny tok myślenia w tej sytuacji...
rollo_tomasi napisał/a:
Nie przejmowałbym się sądem. Po jaki chust miałbyś wyprzedzać na pełnym gazie, by po chwili zahamować facetowi w Żuku, rocznik '78 z połową zawieszenia i hamulców do wymiany z pełną premedytacją? Po drugie trudno będzie udowodnić kierowcy Żuka, że Twój nagły "złośliwy" manewr hamowania nie był wynikiem konieczności (zauważony na drodze kot, pies, szczur etc.). Kupy się to nie trzyma i wieśniak jadący paździerzem dawno usłyszał już wyrok (sam mówisz o korzystnej dla Ciebie ocenie sytuacji przez funkcjonariuszy) na miejscu. Taka notatka ma dwa głosy w sądzie przeciwko głosowi wieśniaka (głosy żony, córki i teściunia, jako, że mogą być nieobiektywne z pewnością tak zostaną przez wysoki sąd potraktowane). Po wtóre, wieśniak zostanie poinformowany o konieczności uiszczenia stosownego "wpisowego" w sytuacji, gdy jednak nie dowiedzie swojej niewinności i stanie się to wprzódy, gdy zawita w sądzie. Myślę, że to wszystko skutecznie osłabi jego entuzjazm w związku z przewidywaniami co do ferowania wyroku. Z praktyki wiem, że często dochodzi do zmiany zeznań w samym sądzie i obecności sędziego, tuż przed rozpoczęciem rozpraw- zanim jeszcze one się rozpoczną.
No chyba, że walisz tutaj nas w trąbę i wyprzedzałeś jak niezdrowy, ale ja daję Ci kredyt zaufania- w końcu nie masz czym wyprzedzać (jeździsz na LPG ;-)))).

Good luck!

błędny tok myślenia... ten od żuka nie taki wieśniak jak to czytam. Facet jest cwany i wie co jest Pięć... bardzo dobrze się tłumaczy... w tej chwili jeśli jest tak jak piszesz to w Sądzie wina jest Twoja kolego... przykro. amen
Cytat:
ale ja daję Ci kredyt zaufania- w końcu nie masz czym wyprzedzać (jeździsz na LPG ;-)))).
to, to już wogóle błędny tok... :mrgreen: :mrgreen:
_________________

 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2011-10-27, 22:43   

AMSTAFF napisał/a:
w tej chwili jeśli jest tak jak piszesz to w Sądzie wina jest Twoja kolego...

Uważasz tak ponieważ on ma świadków a ja nie??? To mnie zasmuciłeś, bo w taki sposób można każdego załatwić, wystarczy się ugadać w kilku i załatwione.

Jutro jestem umówiony w tej sprawie z jakąś Panią prawnik, która specjalizuje się w odszkodowaniach i wykroczeniach komunikacyjnych, więc postaram się napisać co i jak doradziła.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-10-27, 23:48   

Gabriel napisał/a:
Jutro jestem umówiony w tej sprawie z jakąś Panią prawnik, która specjalizuje się w odszkodowaniach i wykroczeniach komunikacyjnych, więc postaram się napisać co i jak doradziła.

I to jest prawidłowy tok postępowania - bierz prawnika i niech On to wszystko prowadzi.
Poza tym jedź na to skrzyzowanie i natrzaskaj mnóstwo zdjęć z różnego kąta i w różne strony... skoro piszesz że nie ma tam miejsca na wyprzedzanie to udowodnij to na zdjęciach... jak będzie podstawa aby podważyć zeznania kierowcy Żuka oraz jego świadków to ich historia posypie się jak domek z kart... ja już się kilka razy sądziłem i jak dotąd nie przegrałem (sądziłem się oczywiście w słusznej sprawie a nie dla picu aby tyłek sobie ratować)... powołać rzeczoznawcę, pokazać mu zdjęcia miejsca zdarzenia i niech zweryfikuje czyje to ślady hamowania i czy prawdopodobne jest wogóle Twoje wyprzedzanie (piszesz że nie ma tam miejsca na manewr wyprzedzania).

Do Sądu i do ataku.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-10-28, 00:17   

Gabriel napisał/a:
Uważasz tak ponieważ on ma świadków a ja nie??? To mnie zasmuciłeś, bo w taki sposób można każdego załatwić, wystarczy się ugadać w kilku i załatwione

tak uważam właśnie... dlatego że on jechał z kimś a Ty sam. Do tego wybrał najlepsze rozwiązanie... że mu zrobiłeś po złości tzw. "Stopkę". Wierzę w Twoją niewinność i że było inaczej... ale w tej chwili jesteś na straconej pozycji. Swoją drogą ciekawe jak ich przesłuchali policjanci... jak się obaj świadkowie przesłuchali... "gra słów" to ważne... jeśli przesłuchiwali ich na miejscu wogóle bo tego nie wiemy.
Cytat:
Jutro jestem umówiony w tej sprawie z jakąś Panią prawnik, która specjalizuje się w odszkodowaniach i wykroczeniach komunikacyjnych, więc postaram się napisać co i jak doradziła.
mam nadzieje że ktoś Ci papugę polecił żeby nie okazała się tylko dojną krową....
ale jasne czujesz się niewinny i na siłach to nie ma co odpuszczać! Walcz!
_________________

 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-10-28, 14:47   

Znajomy miał podobny przypadek tylko, że tu akurat on zawinił (postąpił jak typowy cham i później się tym szczycił). Jechał autem, ktoś kto go wcześniej "zdenerwował", chciał go wyprzedzić to on też pedał w podłogę, koleś musiał zaraz odpuścić bo jechał z naprzeciwka jakiś samochód i jak ten znalazł się za nim to on po hamulcach. Oczywiście dzwon, przyjechała policja, różne wersje, świadkowie, sprawa poszła do sądu. W sądzie jak się okazało żaden ze świadków nie widział dokładnie jak to było. Znajomy trzymał się wersji, że jechał spokojnie nie widział, wcześniej że ktoś go chciał wyprzedzić a później przyhamował bo wydawało mu się, że ktoś chce przed nim wejść na przejście dla pieszych. Niestety wygrał tą sprawę i sąd orzekł winę tamtej osoby. Ja mu powiedziałem co o tym sądzę, ale on i tak zadowolony bo na tym jeszcze zarobił. Więc jak nie udowodnią, że to twoja wina (zajechałeś drogę tamtemu kierowcy itp) to sąd orzeknie winę "żuczka"
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2011-10-29, 03:19   

No dziś (a raczej wczoraj) rozmawiałem z Panią Mecenas, jak wspomniałem specjalizuje się również w tego typu sprawach. Szczena mi troszkę opadła bo kolega AMSTAFF ma zupełną rację.
Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie mnie. Sporządzony zostanie na podstawie zeznań świadków.
Jedyna moja szansa to w sądzie podważyć zeznania świadków i udowodnić że nie mówią prawdy, w przeciwnym razie jestem winny spowodowania kolizji. A jak wcisną mi tak jak świadkowie stwierdzili że wjechałem na czerwonym i z pasa do jazdy na wprost skręciłem w lewo a następnie wyprzedziłem na ciągłej zuka i stworzyłem zagrożenie w ruchu ulicznym hamując bezcelowo, to jeszcze mi prawko wezmą bo się punktów nazbiera i mandat że ho ho :cry:

Krótko mówiąc mogą zrobić ze mną co chcą, a zależy to tylko od wersji jaką uzgodnią i jak dobrze i zgodnie ją razem przedstawią
No i jeszcze w jakieś odszkodowanie mogą mnie wkręcić np. jeśli żuk był używany w działalności gospodarczej :-(
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-10-30, 22:49   

Gabriel napisał/a:
No dziś (a raczej wczoraj) rozmawiałem z Panią Mecenas, jak wspomniałem specjalizuje się również w tego typu sprawach. Szczena mi troszkę opadła bo kolega AMSTAFF ma zupełną rację.
Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie mnie. Sporządzony zostanie na podstawie zeznań świadków.
Jedyna moja szansa to w sądzie podważyć zeznania świadków i udowodnić że nie mówią prawdy, w przeciwnym razie jestem winny spowodowania kolizji. A jak wcisną mi tak jak świadkowie stwierdzili że wjechałem na czerwonym i z pasa do jazdy na wprost skręciłem w lewo a następnie wyprzedziłem na ciągłej zuka i stworzyłem zagrożenie w ruchu ulicznym hamując bezcelowo, to jeszcze mi prawko wezmą bo się punktów nazbiera i mandat że ho ho

Krótko mówiąc mogą zrobić ze mną co chcą, a zależy to tylko od wersji jaką uzgodnią i jak dobrze i zgodnie ją razem przedstawią
No i jeszcze w jakieś odszkodowanie mogą mnie wkręcić np. jeśli ż

nie chcę Cię dobijać... ale jeszcze trzeba doliczyć koszty Sądowe... no i narażenie pasażera żuka na niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu za to jest też mandat według nowych wytycznych...: masz kolizję ze swojej winy+ poszkodowany jechał z kimś=masz dodatkowy mandat oprócz tego za kolizję :-? jakaś wporządku ta Pani Mecenas... powiedziała prawdę jak jest a nie obiecywała Bóg wie czego i nie ciągnęła kasę... ale w Sądach się różne cuda zdarzają... Cię pocieszę... bo jestemw nich tak często jakl swoją Ósemką na Stacji benzynowej i nie jedno widziałem.... więc walcz!
_________________

 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-10-30, 23:25   

ja pier... ludzie o jakim bezprawiu tu piszecie.
Nie bądź dłużny pozwij wieśniaka.
Podważ jedną z jego teorii, by się chłop stał niewiarygodny w oczach sądu. Spróbuj z tym że auto się nie zmieszczą. Zapytaj na jakiej podstawie uznali, że to Twoje ślady hamowania.
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2011-10-31, 08:50   

Lechu napisał/a:
Podważ jedną z jego teorii, by się chłop stał niewiarygodny w oczach sądu. Spróbuj z tym że auto się nie zmieszczą. Zapytaj na jakiej podstawie uznali, że to Twoje ślady hamowania.

Ślady hamowania to najmniejszy problem, nie zrobiono zdjęć moich opon. Mam już oświadczenie rzeczoznawcy co do opon w moim aucie, i jaki ślad zostawiają na jezdni. Zaraz jadę jeszcze na stacje diagnostyczną żeby mi sprawdzili ABS bo rzeczoznawca (spec od odtwarzania zdarzeń i wypadków drogowych) stwierdził że takich nie mogłem zostawić przy sprawnym ABS.
A to już chyba dużo bo to świadczy o tym ze specjalnie nikomu nie zahamowałem, a co za tym idzie nie zachował należytej ostrożności. Wówczas jego wina - tak mi się wydaje.
Kurde zamiast mi udowadniać winę to ja latam czas, nerwy i pieniądze tracę żeby udowodnić że jestem niewinny :-?
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-10-31, 10:05   

Gabriel, welcome in poland :P
Spróbuj udowodnić to, że nie miałeś szans żuka wyprzedzić. Na tym się wywali jego cała teoria.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.