Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
szpital na Kondratowicza  
Autor Wiadomość
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-11, 17:46   szpital na Kondratowicza

dla osob, ktore kiedykolwiek w wyniku jakiegokolwiek urazu (np motoryzacyjnego) beda przewiezione do szpitala na Kondratowicza w W-wie. mam jedna rade. prosze uciekacje jak najszybciej. bylem tam 2 razy przez jakis czas, wyszedlem jeszcze bardziej chory. ale swoich obserwacji nie pisze wylacznie na podstawie swojego stanu zdrowia. podczas mojej obecnosci jeden facet wyskoczyl z okna (smierc na miejscu) - nie dostawal srodkow usmierzajacych bol. mowie powaznie. jak tam sie polozycie, to mala szansa, ze wylecza Was poprawnie. pamietam na izbie przyjec, jeden facet chodzil przez godzine i szukal lekarza - a mial w kieszeni zawiniete w torbe foliowa place, ktore sobie odcial siekiera. czekal, czekal na przyjecie do lekarza az palce obumarly ...
lezalem niedaleko Pani, ktora przez 3 tyg czekala na operacje. az sie kosci same zrosly, tylko ze kosci zrosly sie byle jak. juz nie rusza reka. przykladow mam co nie miara.


ot, to taki afrykanski lazaret w europejskim miescie.


lekarze sa zaraz po studiach, ale zachowuja sie jakby studiowali wszystko tylko nie-medycyne. nikt sie zupelnie na niczym nie zna.

dla tych co tam obecnie leza z mysla o lepszym jutrze:
bedziesz jeszcze bardziej chory. zamiast naprawic, to Cie popsuja. to w koncu nie ich cialo. nikt tam sie niczym nie przejmuje - chyba juz zauwazyles to na obchodach.
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-03-11, 18:00   

Wisze jak się to czyta to chce się westchnąć... Ach polska...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-11, 19:05   

and808 no weź mnie nie dobijaj... musiałeś oddzielny wątek jeszcze o tym...
leżę tu i już mam dosyć - pocieszam się myślą że ma się tu stawić znajomy neurochirurg który ma pilotować moją tutaj obecność... ale pech chciał że wyjechał na jakieś zagraniczne sympozjum i jeszcze nie powrócił :-?

Moja doktor prowadząca aż się prosi żeby spotkać ją gdzieś w ciemnym zaułku i walnąć kijem bezbólowym - nie mam wyników badań i zupełnie bez celu zostałem tu na weekend zamiast pójść na przepustkę do domu - ... mać :!:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-11, 22:25   

... ja po kilku dniach doprosilem sie o rozmowe z zastepca ordynatora.

na moje pytanie:
- kiedy bede mial operacje ? (lezalem z lozku, mialem laptopa na kolanach)

otrzymalem odpowiedz:
- niech sobie Pan sprawdzi w internecie. (po czym odwrocil sie plecami i poszedl)

kaleki. wypuszczaja kaleki.
jednej nocy przywiezli obywatelke Niemiec. wypila za duzo i spadajac ze schodow uszkodzila kregoslup. jak juz wytrzezwiala, to byla przekonana, ze jest na oddziale psychatrycznym. a to zwykla "urazowka" byla. przyjechal maz z Niemiec wynajeto prywatna karekte i od razu do Konstancina. babka byla na krawedzi zalamania nerowowego, a raptem byla tam 2 dni.
krotko mowiac, dopoki nie jestes na OIOM-ie, to bedzie wylacznie z Toba gorzej. wtedy nie rozumialem co znaczy sluzba zdrowia w Polsce i dlatego tam trafilem (a w zasadzie tam mnie skierowano). teraz juz mi to nie grozi.

mialem duza cieta rane pooperacyjna. lekarz z kondratowicza obejrzal ja i mowi: "po dwoch tygodniach nie bedzie sladu". a prawda byla taka, ze leczylem ta rane 8 miesiecy. jak go kiedys zobacze na ulicy, to nie bedzie po nim sladu.


chcesz wiecej historii ?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-11, 23:46   

and808 napisał/a:
(...)

chcesz wiecej historii ?

Nie chcę :-?
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
rubio 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3,5
Skrzynia: 7G
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 4.2 FSI , CLS 3,5 CGI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 72
Skąd: Sotogrande, Spain
Wysłany: 2011-03-12, 19:45   

zyjesz kolego ? cos cisza w eterze,.. :-) .. badzmy dobrej mysli :-P .. jakis procent pacjentow wychodzi na wlasnych nogach :-P
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-12, 19:54   

rubio napisał/a:
zyjesz kolego ? cos cisza w eterze,.. :-)

jestem, jestem... jeszcze przez okno nie wyskoczyłem :-P

Noi wreszcie pojawił się mój lekarz opiekun zbawiciel... i zobaczyłem światełko w tunelu :mrgreen:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-03-12, 20:02   

Tylko czasem nie idź w stronę światła. :D
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-12, 20:07   

... no to masz szczescie.

osoby, ktore nie maja zadnego "opiekuna" natychmiast "lapia" jedna podstawowa, niezmienna zasade: "nie zadawac zadnych pytan", "moze wtedy beda lepiej leczyc" ? po pierwszym pytaniu od razu rzuca sie w oczy rozdraznienie i niechec lekarza do pacjenta.

i tak jak w komedii "chlopaki nie placza", kiedy to jeden z profesorow w szkole muzycznej w uniesieniu mowi:

"gotowi sa jeszcze pomyslec (mowa o studentach), ze jestesmy tu dla nich !"
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2011-03-12, 20:10   

Trzymaj się tam FOSS, :D pisz jak coś to tam wpadniemy na parę A8-ek i jakoś Cię uwolnimy hehe :D
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-17, 12:55   

Noi wyszedłem... dokładniej rzecz biorąc na tą chwilę, po konsultacji ze znajomymi lekarzami, nie zdecydowałem się operację więc wypisano mnie do domu.

Juz jutro wizyta kontrolna w Centrum Rehabilitacji a za 2 tygodnie (nie wiem jak to przeżyję) zaczynam cały cykl rehabilitacji...
mam nadzieję, że tak jak mówili mi Ci znajomi lekarze odpowiednia rehabilitacją dojdę do siebie ale niestety to wymaga czasu...
juz dziś mam zwolnienie na miesiąc a to na pewno tylko początek...
masakra... w odniesieniu do mojej sprawności fizycznej sprzed kilku lat to tragedia i wręcz kalectwo :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-17, 13:11   

and808 napisał/a:
osoby, ktore nie maja zadnego "opiekuna" natychmiast "lapia" jedna podstawowa, niezmienna zasade: "nie zadawac zadnych pytan", "moze wtedy beda lepiej leczyc" ? po pierwszym pytaniu od razu rzuca sie w oczy rozdraznienie i niechec lekarza do pacjenta.


No niestety tak to wygląda u Nas w Polszy :-/ :-/

Ja niestety wiem jak to wygląda od podszewki , mam całą rodzinę lekarzy , od A do Z , od zwykłego lekarza do ordynatora szpitala.

Niestety ostatnio byłem zmuszony podjechać z moim synkiem do zwykłej przychodni , gdzie ostatni raz byłem lata świetlne temu , ponieważ albo wszystko mam załatwione przez rodzinę 8-) 8-) albo idę po prostu prywatnie.
Niestety potwierdza mnie to tylko w przekonaniu , że to banda idiotów i nieuków , drenujących nasze kieszenie bezpodstawnie na naszej niewiedzy :-/ , która z chęcią gdyby był taki przepis by nas uśmierciła samym wzrokiem , za to , że wogóle śmiemy przyjść do nich i się pytać. :D :D
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-17, 14:03   

MAD_Max ? ale dlaczego tak sie zachowuja lekarze ? bowiem nie potrafia znalezc odpowiedzi na nasze pytania i wykorzystujac swoja uprzywilejowana pozycje zachowuja sie impertynencko.

kazdy z nas przchodzil jakis egzamin w zyciu, czy pamietacje swoja reakcje na pytania egzaminatorow, gdy nie znalismy odpowiedzi ? kto z nas odwaznie podnosil glowe i odpowiadal: "nie wiem, Panie Profesorze". wiekoszsc z nas kluczyla i udzielala wymijajacych odpowiedzi. a zboku wyglda to zupelnie nieprzekonywujaco.

w kazdym razie jest prosty sposob na zmiane zachowania lekarzy. obecnie NFZ placi szpitalom za kazdego pacjenta. a wystarczy, ze pacjent nie podpisze dokumentu, ktory bedzie mowil o profesjonalnym podejsciu lekarza do jego choroby. efekt: lekarz bedzie mial "obcieta" premie, zas szpital nie otrzyma pelnej refundacji.

oczywiscie latwo znalezc rozwiazanie, a co innego wdrozyc takie roziwazanie w gaszczu przepisow. jedno wg mnie jest pewne: dopoki szpitale nie zostana skomercjalizowane nic sie nie zmieni. my (pacjenci) udajemy, ze nas lecza i oni (lekarze) udaja ze nas lecza. groteska.

[ Dodano: 2011-03-17, 14:07 ]
FOSS,
rehabilitacja jest brdzo wazna, czasami wazniejsza niz operacja w szpitalu. tego nie mozesz potraktowac "po macoszemu". zrob dobry wywiad (np taki jak ze swoim nowym nabytkiem D3) zanim "cos kupisz". prywatne centra medyczne, wcale nie sa (nie musza byc) wyznacznikiem jakosci. mialem kilkunastu rehabilitantow w zyciu przez kilka lat i wiem sporo na ten temat. w kazdym razie, przygotuj sie kondycyjnie. jesli rehabilitant nie bedzie "dokrecal sruby", zmien go. a i jeszcze jedno. to juz masz do konca zycia.
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-17, 15:02   

Dlaczego się tak dzieje ?? Proste jak drut , z powodu pieniędzy :)

Większość doktorów tych z prawdziwego zdarzenia , pracuje w prywatnych klinikach bo tam można dobrze zarobić na swojej pracy , a i zdarzają się szkolenia , są dobre sprzęty za grube pieniądze.

W państwowym szpitalu takich rzeczy nie ma , a oni są tam bo muszą!!! gdyby nie praca w państwówce to nie mieli by różnych przywileji z samych placówek prywatnych.

Natłok ludzi w państwowych szpitalach , zmusza ich do rutyny połączonej czasami z niechęcią i wstrętem do pacjentów (tak tak jest coś takiego).
Wygląda to tak:

"Następny!!!!"
"noooooo takk , typowe w tym okresie , grypa"
"Buch , klik , klik , klik" , kątem oka z kim umowa na leki (załóżmy Augmentin :P )
"Augmentin Pani przepisze , to zdecydowanie najlepszy lek"
"Następnyyyy!!!"
"Nooo tak , typowe w tym okresie , grypa"
i tak w kółko macieja :P
, a że się czasem nie trafi z diagnozą hehe , czy to ważne , pacjent przyjdzie jeszcze raz , przepisze się kolejny antybiotyk i kolejne trylion różnych leków i po sprawie :)

Jeden pacjent , jedna minuta , bo za dużo ludzi czeka w kolejce :)

"Ooooo to dla mnie ta bombonierka" "Nie trzeba było" "Wie Pani co , to proszę sekundkę poczekać i już Panią obsłużę" :D :D

Leży baba na oddziale i se leży tydzień , przychodzą studenty na obchód , kurde , a ta kobieta jeszcze tu leży ??? :roll: :roll: "Panie doktorze , proszę mi powiedzieć kiedy będę miała wyniki i wogóle co ze mną będzie , bo nikt mi nic niechce powiedzieć" "Ktoś się do Pani na pewno zgłosi niedługo , tyle mamy pracy"

........

DYŻURKA

"Nooo to co tam dzisiaj słychać u was koledzy lekarze"
"Aaaa w sumie to nic , idziemy na bilard / do kina / na golfa itp."
"Ooo popatrzcie , nowy program w TV leci , to może oglądniemy , póki nie ma nic do roboty"

Telefon do Pana doktora , co był przed chwilą na sali u pacjentki , co nic nie wie o sobie:

"Dziendobry wujku , lezy moja znajoma u Was na oddziale (to akurat własnie ta Pani z sali) :D , trzeba sie nią zająć"
"Już zaraz się zajmiemy i dowiemy co i jak"
"Aha jeszcze jedno , bo na tej sali to ponoć strasznie dużo ludzi"
"No nie ma problemu , zaraz damy jedyneczkę"

Rach ciach buch , Pani po badaniach , wyniki własnie się drukują , pojutrze w domciu i wszystko alle klar :)

Ta sama analogiczna sytuacja tylko zamiast WUJEK podstawcie sobie 1000zł :)

Hehehehe , nie będę więcej pisał , bo bym musiał pisać w nieskonczoność

:D :D :D :D :D :D :D

Oczywiście tak jak wszędzie są też ludzie z pasją i powołaniem , ale znajdź ich to , tak jak Damian szukał igiełki S8 w Polsce hehehehe :)
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-17, 15:45   

MAD_Max,

samo zycie, co opisujesz.

jak to zmienic ?

latwa recepta, trudne wdrozenie.
trzeba promowac dobrych, karac zlych. a gdzie tak sie dzieje ? w systemie, gdy od Twoich wynikow zalezy Twoje uposazenie.

wcale nie jestem zwolennikiem Platformy Obywatelskiej (takie same ofery jak PIS, SLD i PSL) , ale jedno wiem (po kilku pobytach w szpitalach): potrzeba drastycznych zmian (poki co PO chce zrobic jakas mala rewolucje).

teraz troche drastycznie:

lepiej umierac, jesli wiem ze nikt mi nie pomoze, niz umierac ludzac sie, ze ktos mi pomoze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.