Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Trasa Polska - Słowenia potrzebuję porad.  
Autor Wiadomość
CIERNI 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 47
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-09-22, 14:04   Trasa Polska - Słowenia potrzebuję porad.

Witam Wszystkich :-) Mam nadzieję że umieściłem posta w odpowiednim miejscu i uzyskam od Was cenne rady. Za tydzień muszę jechać do Słowenii a dokładnie do Mariboru i w związku z tym chciałbym prosić o wasze porady np. jak najlepiej jechać, na co uważać, gdzie najlepiej tankować, w co się zaopatrzyć przed podróżą... itp. Startuję z Gdyni i muszę po drodze zahaczyć o Tychy. Trasę przez Polskę znam tylko chodzi mi o dalsze kraje, czy jechać Czechy - Słowacja - Austria - Słowenia?? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam,
Marcin :-)
_________________
Audi A8 4.2 (AQF) FL quattro tiptronic
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-22, 20:39   

Kolego, gdybym ja miał jechać z Trójmiasta to może Cię zaskoczę ale wogóle nie jechałbym przez żadne Czechy i Słowację...
wolałbym polecieć tak:
- z Trójmiasta polecieć na Szczecin (to jakieś 360km)
- potem do Raichu na A11 i do Berlina...
- w Berlinie przeskok na A100...
- z A100 na A115, potem A10 i następnie A9 do dołu...
- przez miejscowość Hof przeskoczylbym na A93 (tu można oczywiście polecieć dookoła autostradą) i dalej wzdłuż granicy z Czechami w dół do Regensburga
- w Regensburgu przeskok na A3 i tą trasą aż do Austrii
- w Austrii trasą A8 (Niemiecka A3 przechodzi w Austriacką A8) w dół
- w okolicach Sattledt przeskok na A9 i dalej w dół aż do samej Słowenii
- w Słowenii A9 zmienia się na A1 (to ta sama trasa) i tą trasą do Maribor'u to już rzut beretem :-P

Trasa razem około 1450km :-?


Wiem, że to nawet jakieś 200km więcej niż lecąc przez całą Polskę, Czechy i Austrię (Słowacja po drodze jest moim zdaniem zupełnie niepotrzebna) więc krótkie uzasadnienie swojego wyboru:
- przez tragiczne Polskie drogi lecę tylko około 350km (do Szczecina i granicy) zamiast około 650km (lecąc głównymi trasami przez Łódź, Katowice do Ostrawy w Czechach) - a to całe 300km męczarni mniej :d
- potem większość trasy (jakieś 800km) przejechałbym po Niemieckich (moich ulubionych) autostradach gdzie wciąż w wielu miejscach można spokojnie i bez obaw lecieć 160-180 km/h :-P (zamiast tych 300km przez Polskę i potem następnych 300km przez "Pepiczkowo")
- potem tylko przelecieć przez Austrię gdzie autostrady też są fajne (to jakieś 300km bez zaglądania do "Pepiczków" których osobiście niezbyt lubię bo miałem już nie-przyjemność dyskutować z ich Policją)

Oczywiście od siebie (czyli z Warszawy) nie robiłbym kółka przez Niemcy bo to się mija z celem a powyższą trasę wymyśliłem z Trójmiasta (bo tak masz wpisane w profilu).
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-23, 22:08   

Napisałeś się a kolega wyraźnie napisał że musi jechać przez Śląsk ( Tychy ) Czytaj ze zrozumieniem...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-24, 00:43   

kuczlaw napisał/a:
Napisałeś się a kolega wyraźnie napisał że musi jechać przez Śląsk ( Tychy ) Czytaj ze zrozumieniem...


Przyznaję kuczlaw, masz rację...

A więc kolego CIERNI w jedną stronę niestety przez całą Polskę...
- Toruń, Łódź, Częstochowę, Katowice, Tychy (pewnie tak samo chciałeś jechać chyba, że jeszcze coś po drodze odwiedzasz)
- z Tychów do Cieszyna i potem ruszyłbym do Słowacji na Ziline i tam już na autostradę D1
- przez Trencin do Bratysławy i potem już do Austrii na Wiedeń (A6 i później A4)
- Wiedeń omijasz obwodnicą S1 i zjeżdżasz lewo na A2
- trasą A2 aż do Graz i tam zjeżdżasz w lewo na A9 i już prosto w dół na Słowenię i Maribor

Ta trasa to jakieś 1250km z czego jak pisałem wcześniej ponad połowę (jakieś 650km) to nasze nędzne polskie drogi.

A powrót jeżeli nie trzeba już przez Polskę to tak jak pisałem poprzednio - oczywiście w odwrotnej kolejności ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.