Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ - ] Detailing  
Autor Wiadomość
BiLu 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 229
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-31, 00:07   

Michał,
Na początek polecam wnikliwą lekturę zawartości tego forum:
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php
Po kilku(nastu) godzinach zorientujesz się co i jak.
Reszta to już tylko praktyka.
_________________

 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-05-31, 08:31   

do skór mogę polecić ten produkt http://zadbane-auto.pl/sklep/gliptone/ , efekt mnie powalił, do tej pory używałem środków 2w1 i to była porażka. Teraz ani skóra się nie ślizga, pięknie pachnie, jest super miękka w dotyku i nie świeci się jak psu jajca tylko jest piękny mat :) ewentualnie mogę polecić odżywkę Zymola ale jest droga i trudno dostępna :/
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-31, 10:49   

a w D2 to jaka skóra jest? półanilinowa?
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-05-31, 12:54   

maciu napisał/a:
a w D2 to jaka skóra jest? półanilinowa?


W D2 zawsze była "normalna" skóra, nie wiem czy nawet w wersjach indywidualnych można było zamówić półanilinową, ale raczej nie...
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-05-31, 13:59   

Ja pozazdrościłem koledze Bilu i kupiłem dokładnie coś takiego http://zadbane-auto.pl/sk...ej-gt15-i-gt11/ i w sobotę podziałałem i jest bardzo dobry efekt,skórka mięciutka i za razem matowa taka jak lubię i nie skrypi tak jak po różnych wynalazkach.
 
 
michal_5000 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: '00 BMW 740i
Wiek: 43
Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-31, 15:40   

Co do pielęgnacji skór - to mój znajomy poleca coś takiego:
http://e38e39.pl/wnetrze/...wn-trz-t34.html
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-05-31, 15:53   

Gliptone jest już chyba szeroko znany w naszym kraju, ja również potraktowałem swoje siedziska tym zestawem i jestem mega zadowolony. Chociaż muszę przyznać, że poprzedni właściciel musiał używać równie dobrych kosmetyków, ponieważ mikrofibra nie był za bardzo brudna po clinerze, aż się zastanawiałem czy ten preparat działa ;-)
_________________

 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2011-05-31, 18:20   

sebos17, ja też jakiś miesiąc temu zaopatrzyłem się w zestaw gliptone i mogę każdemu polecić. Nie jest idealny, ale bardzo dobry.
Jak wyżej pisałem, pielęgnację skór w swoim aucie zacząłem od środków 2w1 turtla i megs'a, ale po wypróbowaniu zestawu megs'a dwu stopniowego dotarło do mnie, że te 2w1 to badziew i nikogo bardziej wymagającego nie zadowolą.
Zestaw megsa mogę polecić: dobrze czyści i przyzwoicie nawilża. Daje lekko błyszczące wykończenie, więc nie każdemu przypadnie go gustu.
Zestaw gliptone sprawia wrażenie bardziej profesjonalnego. Cleaner jest ok, choć mógłby być odrobinę rzadszy. Odżywka jest świetna-doskonale odżywia skórę i nie nabłyszcza. Jest z nim troszkę więcej pracy-trzeba go "wpracować" w skórę i długo wysycha (megs jest suchy po 5ciu minutach), ale jak już wyschnie jest super. Dla mnie tylko troszkę zbyt intensywnie pachnie.

Mały update do tego, co napisałem na pierwszej stronie:

Mycie:
-piana o neutralnym pH i spłukanie myjką
-mycie szamponem z neutralnym pH-ja używam dodo juice
-usuwanie smoły-może być benzyna ekstrakcyjna, ja akurat mam bańkę tar&glue remover
-glinka+samorowanie-ja używałem tylko glinki meguiars białej i detailera tej samej firmy, ostatnio chemical guys (ten drugi jest lepszy i dostępny w bańkach 1galon)

Korekta-doswiadczenie mam tylko z ręczną korektą i polerką DA-oba sposoby z Meguiars - Ultimate Compound-jest świetny, ale ręcznie to masakra, DA daje rade.

Jako, że korekta nie była doskonała (brak doświadczenia i obawy przed zniszczeniem lakieru), to używam glazu, konkretnie Poorboys - White Diamond, do czarnego można zakupić Black Hole-świetne środki, polecam.

Woskowanie: wybór wosków jest ogromny, opiszę to, co ja używałem.
-turte wax platinum-łatwo się pracuje i ładnie wygląda, ale to nie jest prawdziwy wosk i nie jest trwały. Z tej firmy kiedyś spróbowałem jeszcze ice, ale to już z woskiem nie ma nic wspólnego i trwałość jest zerowa-lepiej po myciu użyć dobry quick detailer
-Megs cleaner wax-jest to All In One, nakłada się od razu po myciu i osuszenia auta, dobre rozwiązanie jak nie masz za dużo czasu, nie chcesz wydać kasy etc. efekt może być, ale niska trwałość.
-Dodo juice need for speed-j.w. tylko troszkę wyższa jakość
-megs gold class-łatwa się z nim pracuje i ładnie wygląda, ale mało trwały, aczkolwiek lepszy niż każdy z wyżej wymienionych
-R222 carnauba wax-świetny, nadaje ładną głębię, konkursowy połysk, łatwa praca, efekt lekkiego przyciemnienia/pogłębia barwy (tak się to określa?,) na pewno świetny do ciemnych, trzymał się 2 miesiące.
-dodo juice diamond white-to jest twardy wosk do jasnych lakierów, ja nakładałem go dłońmi-sama przyjemność, bo jest delikatny dla skóry i świetnie pachnie, za to trzeba uważać przy polerowaniu, bo jak zacznie się za wcześnie, to się maże, a jak za późno, to twardnieje i trzeba się mocno napracować, żeby go dotrzeć. Na razie trzyma się miesiąc i ma się dobrze (na forach piszą, że srednio trzyma do 2 miesięcy), wygląda świetnie na srebrnym, a pewnie jeszcze lepiej na jasnych perłowych. Jak wszystkie woski dodo jest też dostępny w opakowaniach 30g za jakieś 5GBP.
-dodo juice hard candy-j.w. tylko do wszystkich kolorów i jeszcze lepiej pachnie.
-Collinite 915 Marque D'Elegance-łatwa aplikacja, ładny połysk, trochę podobny do R222, choć R222 wygląda troszkę lepiej (moim zdaniem), za to ten ma być o wiele trwalszy, na razie położony jest na aucie brata, ja na swoje położę go na zimę. Woski tej firmy mają chyba najlepszy stosunek cena/jakość.

Opony: używam Meguiars High Gloss Tyre gel-jak dla mnie po nałożeniu zbyt błyszczący, ale z czasem matowieje, po jednym myciu jest w sam raz. Nie zmieniłem na inny, bo jakoś nie che się skończyć.

Felgi: Poorboys Wheel Sealant-nakąłda się 2-3 warstwy, żeby trzymał długo. Dodaje blasku i ułatwia mycie-do zmycia pyłu z klocków nie trzeba żadnej mocnej chemii.

Lampy: megs plastr x-ładny efekt, łatwy w użyciu, ja po polerce zabezpieczam lampy woskiem.

Między woskowaniami myję auto pianą i szamponem i osuszam pomagając sobie quick detailerem.

Warto wyposażyć się o dobre aplikatory, bo to inwestycja. Ułatwiają prace i pomagają oszczędzać kosmetyki. Ja używam miękkich, piankowych megs'a do wosku, glazu i np. odżywki do skóry, "niemieckiego" (ma kolory flagi niemieckiej) do polerowania. Osobny mam do opon.
Do tego zestaw ściereczek z mikrofibry.
 
 
kojot1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: paweł
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-05-31, 21:10   

też używam kosmetyków gliptone od roku, odżywa rewelacja , skóra matowa nie ślizga się zapach może zbyt intensywny ale o 2 dniach się ulatnia i ładnie pachnie ,ale ten cliner jest przeciętny, jak pierwszy raz czyściłem auto nie wiele brudu na ściereczce było, ale skórki miałem zrobione wiec myślałem że to dlatego ,ale zimową pora sadza rozmazała sie na fotelu dosyć mocno więc ściereczka i cliner w dłoń i jazda, i tu lipa po całości, nic nie zeszło kompletnie nic, moje zdziwienie było większe gdy naśliniłem palca i starłem to jednym ruchem mówię sobie jakaś lipa hehe, przez okres zimowy nie miałem gdzie zrobić sobie środka, i jak tylko zrobiło sie cieplej poczyniłem pierwsze kroki, fotele były trochę przybrudzone i cliner ponownie dał ciała ,ale odżywka zrobiła robotę :mrgreen: .
trochę poczytałem forum z o czyszczeniu aut i tam polecają żeby używać szczoteczki do clinera, następny tydzień bedę robić znowu zobaczymy jak to wyjdzie jak juz szczoteczka nie pomoże to zmieniam cliner na inny !
 
 
SJake 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: Aluminium
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-06-01, 00:49   

Do skór w A8 to tylko i wyłącznie Leatherique lub po prostu POLISHANGEL Prestine Clean i Rejuvenator. 100% naturalne i nie śmierdzi jak w garbarni - zapach jest neutralny i ulotny. Rejuvenator to olejki naturalne i kolagen.

Dzisiaj robiłem w Vałce....






Przed czyszczeniem wydawały mi się w miarę OK. :-)

maciu napisał/a:
a w D2 to jaka skóra jest? półanilinowa?


Maciu, zapraszam!
3h i gotowe

Rozliczymy się w rolecie :mrgreen:

123mielony napisał/a:
Jestem ciekaw jaka cena jest u Ciebie za mechaniczne ulepszenie powłoki lakierniczej,u mnie w miasteczku koleś powiedział że 300-350zł i nie wiem czy to dużo czy mało.


Ile godzin będzie to robił?

Aby dobrze zrobić A8 trzeba czasu.
Mnie w pojedynkę schodzi się średnio 50h pracy - i nie żebym się opier-lał.
300zł to są koszty środków. 8-)

Żeby zrobić dobrze A8 to jest 30h.
Żeby zrobić bardzo dobrze A8 to dolicz 10h.
Kolejne 10h to jest FINISH - czyli auto pod klienta. Odkurzanie, szyby, dressing miejsc o których nawet nie masz pojęcia. Dopocanie LSP (zabezpieczenie).

Nie dajcie się nabrać, bo nawet firmy, które biorą po 3k i szczycą się super renomą + marketingowy cyrk odpierr fuszerę. Ja średnio raz w miesiącu poprawiam "po najlepszych w mieście" ;)
_________________
A8 4,2 quattro
A8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
S6 4,2 quattro
A6 2,8 quattro
A2 1,6 FSI
A6 TDI AEL

POLISHANGEL
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-06-01, 07:46   

SJake dobiłeś mnie tymi zdjęciami, świetny efekt! Balsam z Gliptone uważam, że jest OK, jednak myślałem że cleaner będzie mocniej czyścił... :-/
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-01, 08:42   

SJake napisał/a:

maciu napisał/a:
a w D2 to jaka skóra jest? półanilinowa?


Maciu, zapraszam!
3h i gotowe

Rozliczymy się w rolecie :mrgreen:

123mielony napisał/a:
Jestem ciekaw jaka cena jest u Ciebie za mechaniczne ulepszenie powłoki lakierniczej,u mnie w miasteczku koleś powiedział że 300-350zł i nie wiem czy to dużo czy mało.


Ile godzin będzie to robił?

Aby dobrze zrobić A8 trzeba czasu.
Mnie w pojedynkę schodzi się średnio 50h pracy - i nie żebym się opier-lał.
300zł to są koszty środków. 8-)

Żeby zrobić dobrze A8 to jest 30h.
Żeby zrobić bardzo dobrze A8 to dolicz 10h.
Kolejne 10h to jest FINISH - czyli auto pod klienta. Odkurzanie, szyby, dressing miejsc o których nawet nie masz pojęcia. Dopocanie LSP (zabezpieczenie).

Nie dajcie się nabrać, bo nawet firmy, które biorą po 3k i szczycą się super renomą + marketingowy cyrk odpierr fuszerę. Ja średnio raz w miesiącu poprawiam "po najlepszych w mieście" ;)


joł!

1. obrazki nie banglają
2. rolety (jak i całego auta) juz nie mam :(
3. co do usług to myslę że pogadamy :)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
SJake 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: Aluminium
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-06-01, 10:25   

sebos17 napisał/a:
Balsam z Gliptone uważam, że jest OK


No, ogólnie to Gliptone czyści całkiem ok. Rewelacja to to nie jest, ale może to kwestia techniki czyszczenia tej skórki? Czego używałeś jako narzędzia? Szmatki? Gąbki? Szczoteczki?

Za mój zestaw zabuliłem po 500ml dwie flaszki - prawie 270zł po rabacie. Opakowania 200ml 150zł. :-P Nie żałuje...
Stosowałem juz wiele środków i po każdym waliło jak w garbarni. Tutaj - rewelacja.

maciu napisał/a:
1. obrazki nie banglają


Hmm... dziwne - mnie hulają... komuś jeszcze coś nie teges?

maciu napisał/a:
2. rolety (jak i całego auta) juz nie mam :(


Ouuu... Nie ma już V8 ? :-/

maciu napisał/a:
3. co do usług to myslę że pogadamy


No problem ;-)
_________________
A8 4,2 quattro
A8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
S6 4,2 quattro
A6 2,8 quattro
A2 1,6 FSI
A6 TDI AEL

POLISHANGEL
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-06-01, 10:30   

SJake napisał/a:
maciu napisał/a:
1. obrazki nie banglają

Hmm... dziwne - mnie hulają... komuś jeszcze coś nie teges?

u mnie też normalnie teges teges :-P

SJake napisał/a:
maciu napisał/a:
3. co do usług to myslę że pogadamy

No problem ;-)

Kurna... im dłużej Was czytam tym robię się głupszy :shock: chyba też się do Ciebie przejadę tym bardziej że musimy coś z tymi "gratami" wreszcie ruszyć :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
SJake 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: Aluminium
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-06-01, 10:34   

FOSS napisał/a:
coś z tymi "gratami" wreszcie ruszyć


Na chwile obecną najbardziej potrzebuje zaślepki w dokładzie, bo znajomi mają już dosyć, gdy co raz podchodząc do auta płaczę "jak to jej mi brak" :mrgreen: Oni są nie lepsi, bo wciąż mi wytykają tą "dziurkę"... :roll:
_________________
A8 4,2 quattro
A8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
S6 4,2 quattro
A6 2,8 quattro
A2 1,6 FSI
A6 TDI AEL

POLISHANGEL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.