Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ S8 D2 2002 ] Podniesienie mocy w S8  
Autor Wiadomość
martab99 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 157
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-06, 22:57   

pet3r napisał/a:
moim zdaniem, lepiej zostawić eSę jak jest a do szaleństw kupić Imprezę :)

Święte słowa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Marcin

4WD + 1WD
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-07, 21:29   

Moim zdaniem S8 po takim zabiegu w MTM jest naprawdę czymś niezwykłym.
Jeśli ktoś ma zdrowe S8 to wątpię że coś mu szybko padnie, w MTM raczej nie robią popyliny.
4.4sec do 100km/h to już wynik godzien podziwu, limuzyna zmiatająca R8 (4.2),
lub BMW M3 !!!
Oczywiście wielu sobie pomyśli, "No tak ale to nie lepiej kupić porsche?" ale odpowiedź jest prosta "NIE".
Człowiek zawsze dąży by mieć więcej (może to nie zbyt rozsądne ale tak niestety już jest) i nawet jeśli już ktoś ma to super szybkie porsche po jakimś czasie i tak będzie chciał szybciej.
A S8 zostanie niepozorną limuzyną, wygodną, grzeczną z wyglądu a w środku demon :wpale: :mrgreen:
I jest jeszcze druga zależność, jednemu starczy seryjne 360KM drugiemu już nie ;-)

I taki smaczek na końcu FILMIK
Pozdrawiam.
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-10-07, 21:36   

tylko, że w tym momencie wartość tego zestawu (o ile MTM oferuje go jeszcze) jest wyższa niż większości eSek D2, po drugie auto musi być w stanie igła żeby w takim stopniu ingerować w parametry silnika...
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-07, 23:22   

Dlatego też zaznaczyłem że samochód musi być zdrowy ;-)
Masz rację że prawdopodobnie przewyższa wartość S8 ale domowymi sposobami nie osiągniesz takich rezultatów, chce się mieć szybkie i porządnie zrobione S8 to trzeba zapłacić.
 
 
michu 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: s8
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Poznan / Wawa
Wysłany: 2009-10-10, 06:57   

witajcie,
dzieki za info, ze mtm to firma tuningowa ;-)
a powaznie - wydaje mi sie, ze teraz juz nie majstruja przy d2 - nawet na ich stronie jest bardzo mała ilosc modyfikacji - wiec raczej trzeba taką na rynku polowac - a kupic takie cudo? chyba nie jest łatwo...

pzdr.
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-10, 12:44   

No pewnie jeździ tylko paręnaście sztuk, a jeśli już ktoś takie cudo ma to wątpię że jest chętny na sprzedaż ;-)
_________________

 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2010-02-13, 21:53   

http://www.motodyne.com/p...charger%202.pdf wersja zrób to sam ;-)
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Martinez 
Moje A8


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Martin
Jeżdzę: S8
Wiek: 33
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 58
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-02-14, 01:00   

nie znam sie na mechanice ,a chciałbym wiedzieć co oni totaj zrobili.Nie chodzi mi o dokładny opis tylko co to dało :mrgreen:
_________________
Martinez:):):):)Audi S8 ABT
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-02-14, 09:57   

Martinez napisał/a:
nie znam sie na mechanice ,a chciałbym wiedzieć co oni totaj zrobili.Nie chodzi mi o dokładny opis tylko co to dało :mrgreen:

Podłubali z wtryskiem paliwa oraz komputerem...
ale wyniku przeróbek możesz się tylko domyślać bo bez pomiarów na hamowni nie da się nic zawyrokować :roll:

Chociaż po takiej przeróbce jakiegoś znacznego przyrostu mocy/momentu raczej bym się nie spodziewał :-P
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-02-14, 11:20   

No nie zupełnie. Jakiś czas temu na necie wyczytałem, że przy zmianie map w ecu komputera i zmianie wtrysków jak zauważyłem oraz zmianie dolotu powietrza. Można uzyskać od 10% do 20% mocy. Nie pamiętam jak to dokładnie jest z przeliczeniem momentu obrotowego. Ale tak jak przy naszych autach które mają moc około 300 KM.
Daje około 360 kucy. Oczywiście nie mówię tu o czipach z allegro. Tylko o pisaniu programu konkretnie pod daną jednostkę. Bo nasze silniki nie są specjalnie wysilone i pewien zapas został zostawiony. Chodzi dokładnie o: dla zapominalskich wymiana oleju częstszym niż normalnie i oczywiście bardzo dobrej jakości wręcz sportowe oleje były zalecane. No i oczywiście eksploatacja czyli nie pałowanie zimnego silnika o czym niekiedy zapominamy. Nawet rajdowcy nie ruszają do rajdu nie mają zimnych lub lekko rozgrzanych silnikach choć mają niekiedy wyżyłowane silniki do granic możliwości i wytrzymałości. No i wszystkie dodatki do silnika jak np. świece płyny we wszystkich układach. I jeszcze przeprogramowanie sterownika skrzyni biegów. Wszystkiego dokładnie nie zrozumiałem ponieważ translator nie dokładnie tłumaczył z niemieckiego ponieważ był to jakiś niemiecki tuner. No i ostatnia rzecz chyba najważniejsza cena było to około od 3/4 tys. euro do nawet 15 tys. Nie wiem co można zrobić za 15 tys ale myślę, że grzebią już w mechanice silnika. Bo za te pieniądze można kupić samochód. Może w naszych polskich warunkach można by było zrobić to taniej ale czy uzyskał by takie same efekty. Nie pamiętam dokładnie ile dokładnie zyskali w tym danym dokładnie modelu ale efekt na pewno był na wynikach z hamowni. Jak znajdę link do strony to postaram się wrzucić na forum.
Pozdro.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-02-14, 11:52   

10% - ok, ale 20 brzmi już baaaardzo optymistycznie.
wydaje się, że więcej spalanego paliwa to więcej mocy. jest jeden szkopuł - paliwo musi mieć jeszcze powietrze, żeby się spalało. owszem, można zwiększyć jego ilość delikatnie przez odblokowanie dolotu (stożek lub wkładka) ale bez doładowania mechanicznego czy turbosprężarki nie mamy możliwości zwiększenia jego ciśnienia, czyli nie zwiększymy znacznie jego ilości.

MotoDyne oferuje akurat kompresor, czyli doładowanie mechaniczne. skok mocy i momentu to wg nich do 50% :shock: http://www.motodyne.com/frames/4.2LSC.html + http://www.motodyne.com/frames/Highboost_sc.html . cena troszkę zabija (pierwszy link, w drugim cena obejmuje dalsze przeróbki, teoretyczny potencjał 647KM :shock: ) i jest porównywalna do kosztu montażu kompresora w MTM, z tym, że MTM nie ma go już chyba w ofercie :/

wysyłają do domu z wszelkimi częściami i instrukcją na CD. ktoś chętny na test? :diabel:
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-02-14, 12:01   

daro72 napisał/a:
No nie zupełnie. Jakiś czas temu na necie wyczytałem, że przy zmianie map w ecu komputera i zmianie wtrysków jak zauważyłem oraz zmianie dolotu powietrza. Można uzyskać od 10% do 20% mocy. Nie pamiętam jak to dokładnie jest z przeliczeniem momentu obrotowego. Ale tak jak przy naszych autach które mają moc około 300 KM.
Daje około 360 kucy. (...)

No oczywiście że można coś takiego osiągnąć ale ja mówiłem o tym konkretnym opisie jaki był w linku bo albo coś przeoczylem albo żadnej turbiny ani kompresora tam zdajesię nie było ;-)

A jeśli chcesz kompleksowo podejść do tematu to zakres przeróbek może być taki:
- dolot powietrza (zmiana filtra, zmiana pojemności i geometrii kolektorów dolotowych)
- wydech (kompletny wraz z kolektorami obliczony specjalnie pod silnik o większej przepustowości)
- zasilanie paliwem (pompa paliwa wydajniejsza chociaż wydaje mi się że ori też może wystarczyć + regulator ciśnienia paliwa + wtryskiwacze)
- rozrząd (wszystkie wałki, może też zmiana ustawień Vanosa ale tego chyba się nie rusza bo zmiany realizuje się wprost na wałkach)
- komputer silnika
- komputer skrzyni biegów

pet3r napisał/a:
10% - ok, ale 20 brzmi już baaaardzo optymistycznie.

Przy powyższych modyfikacjach zwykłe A8 310KM można spokojnie podkręcić na 360KM ale takie rzeczy to oczywiście nie za 1kpln tylko może za 10kpln :-P

pet3r napisał/a:
wydaje się, że więcej spalanego paliwa to więcej mocy. jest jeden szkopuł - paliwo musi mieć jeszcze powietrze, żeby się spalało. owszem, można zwiększyć jego ilość delikatnie przez odblokowanie dolotu (stożek lub wkładka) ale bez doładowania mechanicznego czy turbosprężarki nie mamy możliwości zwiększenia jego ciśnienia, czyli nie zwiększymy znacznie jego ilości.

Ciśnienia wiele nie zmienimy ale objętość powietrza poprzez zmianę objętości i geometrii kolektorów dolotowych tak ;-)

pet3r napisał/a:
MotoDyne oferuje akurat kompresor, czyli doładowanie mechaniczne. skok mocy i momentu to wg nich do 50% :shock: http://www.motodyne.com/frames/4.2LSC.html + http://www.motodyne.com/frames/Highboost_sc.html . cena troszkę zabija (pierwszy link, w drugim cena obejmuje dalsze przeróbki, teoretyczny potencjał 647KM :shock: ) i jest porównywalna do kosztu montażu kompresora w MTM, z tym, że MTM nie ma go już chyba w ofercie :/

wysyłają do domu z wszelkimi częściami i instrukcją na CD. ktoś chętny na test? :diabel:

Ja byłbym chętny ale wydaje mi się to bez sensu.
Cena rzuca na kolana ale chociaż nie znam szczegółów całego kompletu na na pewno ma swoje uzasadnienie...
przecież dołożenie turbiny lub kompresora wiąże się także z "zakuciem" silnika, wymianą skrzyni biegów (oryginalna długo nie wytrzyma) oraz przeróbką układu hamulcowego.

Osobiście już od paru lat jestem zakochany w AUDI RS6 i pewnie już bym takim jeździł ale żona się "stawiała" :-P
... zresztą od kiedy jeżdżę A8/S8 to nie bardzo mam chęć przesiadać się na gabarytowo w środku ciaśniejsze RS6 :-P

Wracając do wątku podkręcenia A8/S8 moim zdaniem zamiast pakować się w drogie przeróbki używanego A8/S8 z wątpliwym tego skutkiem technicznym zdecydowanie łatwiej i pewniej byłoby kupić jakieś technicznie sprawne RS6 (blacharsko może być dupne) i zrobić "swap" całego kompletnego układu napędowego (silnik, skrzynia, napędy, układ zasilania paliwem, układ hamulcowy, komputery)...
i mamy wtedy oryginalne RS8 4,2V8 Bi-turbo :lol:
a silnik ten w oryginale wyjeżdżał jako 450/480KM a po lekkich modyfikacjach (chip-tuning) spokojnie możemy mieć jakieś 510KM i to bez jakichś tragicznych skutków dla jednostki napędowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2010-02-14, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-02-14, 13:06   

Ja nie mówiłem o doładowaniu silnika. Tylko o ingerencji w elektronikę silnika i skrzyni oraz w układ dolotowy i wydechowy. Bardzo możliwe że za tą wyższą kwotę jeszcze jakieś przeróbki mechaniczne takie jak wałki rozrządu takie jak w S8, szlifowanie głowic aby zwiększyć sprężanie, szlif i rozwiercenie gniazd zaworowych oraz wymiana zaworów.
Bo przy kompresorze kwota może być astronomiczna i przy A8 uzyskamy limuzynę dla głupków. Bo nie wyobrażam sobie dużego podniesienia mocy bez ingerencji układ jezdny i aerodynamikę oraz docisk auta. Bo bez pewnych przeróbek może to być samobójstwo.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
guzior 
Moje A8


Silnik cm3: 4172
Skrzynia: 5b manual
Zasilanie: PB
Imię: Bartek
Jeżdzę: Audi 90 4.2 V8
Wiek: 35
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 59
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-02-14, 13:12   

Ogolnie z silnikami w A8 jest fajnie - bo seryjnie chodza na mieszance zblizonej do stachiometrycznej (lambda ~1 lujb AFR ~14,7). Wystarczy delikatnie podsrojenie tego co jest i mozna "odczuc" poprawe osiagow. W USA kazdy ABZ odpalony na zewnetrznym komputerze (wywalony seryjny i wstawiony tzw. StandAlone) legitymuje sie moca ok. 340 koni mechanicznych. Jak juz wreszcie uda mi sie wystroic mojego (pogoda oraz chwilowy (mam nadziej) brak pieniedzy na zawieszenie decydowanie przeszkadza) potwierdze to w polskich realiach.
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-02-21, 17:34   

Panowie jeśli komuś brakuje mocy w A8 to może zrobic coś takiego (od 1;20sie zaczyna)

Filmik

Powiem tylko WoooooooW :d
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.