Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Regeneracja akumulatora  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-10, 16:58   

EEE tam gadanie. Kiedys akumulatory były obsługowe i zapewne je można było szybciej wyprowadzić na prostą. Dziś taka zabawa nie war4ta świeczki. 500zł na 5 lat to chyba nie wiele i mam spokój.
 
 
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-11-10, 19:47   

Apophis napisał/a:
EEE tam gadanie. Kiedys akumulatory były obsługowe i zapewne je można było szybciej wyprowadzić na prostą. Dziś taka zabawa nie war4ta świeczki. 500zł na 5 lat to chyba nie wiele i mam spokój.


Powiedz mi gdzie sprzedaja takie aku ze wytrzyma bankowo 5 lat to ide go jutro kupic.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-10, 19:53   

Pix napisał/a:
Powiedz mi gdzie sprzedaja takie aku ze wytrzyma bankowo 5 lat to ide go jutro kupic.


Moj noname w audi wytrzymał 6 lat! A od czasów posiadania omegi czyli 2002 rok kupuje wyłącznie bosh silver(wytrzymał 7lat w 3autach) dziś są to Bosh S5. We fieście dieslu zapodałem taki aku od benzyny 54Ah i jeździł potem w dwóch R19 mojej ex i do dzis smiga już 4 lata. W Nexii mam już 2 lata i nawet nie wiem że istnieje,w audi jest nowiutki,jeszcze do jeepa 3 lata temu kupiłem dwa po 54Ah i dziś smigają w kolegi montereyu 3.0D. Absolutnie zero problemów.
 
 
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-11-13, 10:38   

No to nieźle, jak no name 6 lat. U mnie w osobówkach (praktycznie tylko diesle) po 2-3 latach pojawiają się pierwsze problemy, wózki widłowe, samochody ciężarowe podobnie, zwłaszcza te ostatnie. Próbuję teraz Bannery.

Najdłużej wytrzymały mi "fabryczne" volvo.

I mówię tutaj niemal o 100% sprawności do odpalenia przy mrozie po więcej niż dobie postoju.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-13, 13:19   

Nie kupiłem BOSHA wtedy bo potrzebowałem na JUŻ baterii do A8 i tam gdzie pare lat później zakładałem BRC sprzedali mi nowe aku no name za 200zł 75Ah i siedział w A8 do zeszłej wiosny kiedy to po 2 tyg postoju nie pokazał ani krzty prądu. Wskoczył BOSH S5 110Ah kupiony w tym samym sklepie co od lat kupuje akumulatory. Miałem te modele także w dieslach(omega,fiesta,jeep) żyły długo po gwarancji i żyją nadal jak pisałem wcześniej :)

Owszem jak komuś się nudzi ma gdzie to robić i gdzie wylać te kwasy i ma chęc się popaprać z kwasami to może sobie kombinować,ja znalazłem bezobsługową markę i jej się trzymam.

Kiedyś w omedze wysiadł mi alternator ale nie dał znać żadną kontrolką,2h w nocy w trasie w pełnym rynsztunku czyli audio,światła,ogrzewanie... Padł dopiero pod garażem,zauwazyłem że szyba się wolniej zamykała. Po naprawieniu altka niemal sie zjarał się na nowo więc uznałem że aku ma zwarcie. Oddałem na gwarancje(reklamacje)wrócił po tygodniu ten sam z opisem że wszystko gra. Wsadziłem w auto no hasało ale podskoczyłem do elektryka go sprawdzić testerem i wykazał parametry wieksze od deklarowanych chyba 92Ah i 900A(na wlepce było 86Ah i 800A)
Seryjny altek w omedze nie miał siły naładować tego akumulatora gdy był w agonii więc chciał się spalić,mimo że ładowałem go prostownikiem 6A 10h... Po pełnym naładowaniu w serwisie dopiero hulał dalej jeszcze wiele lat.
 
 
Auret 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Auret
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Poludnie Europy
Wysłany: 2014-11-13, 19:59   

U zony w Yarisie D 2004 rok wymienilem po 9 latach.
Odpalal w garazu ale juz nie dawal pradu na wszystkie gary, tylko na 3 i "znajomy" mechanior nie wiedzial co jest grane.Dopiero w ASO wymienili aku i wszystkie problemy zniknely.
Mila niespodzianka bylo ze aku byl tanszy niz w sklepie, 2 lata gwarancji.
 
 
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-11-14, 08:24   

Apophis napisał/a:

Owszem jak komuś się nudzi ma gdzie to robić i gdzie wylać te kwasy i ma chęc się popaprać z kwasami to może sobie kombinować,ja znalazłem bezobsługową markę i jej się trzymam.


Ja nikogo nie namawiam na sile aby sie z tym babral :)
Ktos ma chceci czas i warunki to moze sie bawic :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.