Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłem w swojej A8 ??  
Autor Wiadomość
Konrad123 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Konrad
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 75
Skąd: Toruń
Wysłany: 2022-12-04, 11:56   

W stacyjce po lewej stronie masz dziurkę. Włóż tam coś i kluczyk wyskoczy
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-12-04, 12:52   

Konrad123 napisał/a:
W stacyjce po lewej stronie masz dziurkę. Włóż tam coś i kluczyk wyskoczy


W moim tej opcji nie ma. Została celowo przez poprzednika usunięta. Stąd cały problem. Ale spoko, zdejmę tapicerkę z prawej strony przy słupku A i wepnę się z ładowaniem w złącze kabla akumulatora. Przez zapalniczkę niestety szarpnęło za duży prąd i upaliło bezpiecznik. Jeśli chodzi o takie awaryjne sytuacje, to jednak BMW lepiej do problemu podeszło i wyprowadzili złącze awaryjne na prawą głowicę (przynajmniej w starych V8-kach tak było, mam tak w mojej E38).
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-12-05, 06:39   

sssebek napisał/a:
W moim tej opcji nie ma. Została celowo przez poprzednika usunięta.

W jaki sposób? Bo mnie to zaciekawiło. Już o cel nawet nie pytam ale to część każdej stacyjki.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-12-05, 06:41   

sssebek napisał/a:
BMW lepiej do problemu podeszło i wyprowadzili złącze awaryjne na prawą głowicę
No Audi też wyprowadziło z tyłu. ;)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-12-06, 09:09   

drago_o napisał/a:
sssebek napisał/a:
BMW lepiej do problemu podeszło i wyprowadzili złącze awaryjne na prawą głowicę
No Audi też wyprowadziło z tyłu. ;)


No tak, tylko jest jeden warunek, musi działać bębenek w klapie bagażnika :D

drago_o napisał/a:
sssebek napisał/a:
W moim tej opcji nie ma. Została celowo przez poprzednika usunięta.

W jaki sposób? Bo mnie to zaciekawiło. Już o cel nawet nie pytam ale to część każdej stacyjki.


Przypuszczam (bo nie wiedziałem o tym kupując auto więc nie dopytałem, zorientowałem się, jak mi aku kiedyś padło a kluczyk w stacyjce został) że rozebrali cały mechanizm stacyjki i usunęli fragment odpowiedzialny za zwalnianie kluczyka.


Kolejny progres w tym tygodniu. Jeszcze wczoraj lampy wyglądały jak w załączniku. Obecnie są już sklejone i czekają aż klej zwiąże. W końcu po 6 latach będzie dobre oświetlenie. Nie ma to jak samemu się zmusić do dokończenia tematu wywożąc auto do lakiernika, robiąc lift od razu a mając nie skończone światła. No po prostu teraz już musiałem to skończyć

:D

20221205_130738.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 544,57 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-12-09, 22:07   

Kolejny dzień... kolejne "progresy".

Auto przytargane od lakiernika. Lampy preFL wrzucone na pałę chwycone trytytkami byle były. Zderzak stary preFL tak samo, chwycony na jedną śrubkę, jedną trytytkę i jakoś się zakulałem do domu pudłem. Jedynie nowa maska była założona. Nowy zderzak FL przyjechał w bagażniku drugiego auta. Potem walka w przezbrajanie zderzaków i poległem. Krew mnie zalała dzisiaj, jak się okazało, że te pały z Audi zmieniły koszyki pod PDC. Koszyczki w listwach są niby takie same, ale inne, bo na 3 pazurki, dwa dolne są w tym samym miejscu, ale górny pazurek sobie głąby przesunęły o jakieś 5mm. Co za *******. Ale lepszy myk z mocowaniem PDC w grilla, jakiś popierzpony odsadzony koszyk muszę kupić, który oczywiście produkowali do 2021 roku. Dla auta powyżej 10 lat, takich części już Audi nie zapewnia. No *** by ich strzelił. Czekam na info z jednego powiedzmy sklepu. Może da się ogarnąć. Jak nie... to jutro produkuję swoje rozwiązanie do zamocowania tego bo nie mam czasu ściągać ścierwa z drugiego końca europy. Do tego popaprańce jedne musiały zrobić różne otwory na spryskiwacze szyby przedniej. Dziś się dowiedziałem, że preFL i FL I mają taki sam otwór, FL II ma mniejszy. No i jak na złość mam maskę z FL II no i nie wejdą moje. No nic, kupię nowe, tylko jeszcze nie wiem czy brać 3-punktowe czy mgłowe. Zdecydować się nie umiem.

Z rzeczy które udało mi się ogarnąć, to:

- przygotowane węże pod spryski lamp ( u mnie wąż był pęknięty, wyjąłem z drugiej rozbitej A8 bo jest sprawny)
- wiązka zderzaka odtworzona na nowo w 80%. Niestety brakło taśmy parcianej do owinięcia do reszty wiązki która się już rozsypywała. Jutro muszę kupić i temat dokończyć
- antena Homelink przełożona
- ponabijane gwinty do mocowania zderzaka z błotnikami
- przeciągnięte w masce węże do sprysków oraz kable do podgrzewania
- przemyślana koncepcja jak wytworzyć nowe koszyki do PDC i nie stracić na to całego dnia
- zamówiona "tona" śrub, śrubek i śrubeczek.... ale wszystko w nierdzewce, żeby w przyszłości nie mieć problemów z rozkręcaniem
- wymieniony lewy wlot powietrza do lewego filtra (mój miał ułamane ucho z gwintem do przykręcania zderzaka - przełożyłem z drugiej A8)
- ponabijane wszystkie spinki do zderzaka
- pozakładane wszystkie nowe gwinty M6 do pasa przedniego

Jutro rano lecę okleić lampy folią FPP i w planach jest zacząć proces pasowania przodu i ustawiania szczelin. Choć spuszczać się nadmiernie nad tym nie mam zamiaru. Jeszcze muszę podciąć błotniki od środka, zamówić nowe przeciwmgłowe soczewkowe zamiast moich halogenowych, zamówić nowe nadkola, wymienić koła na zimowe.


A poniżej małe porównanie różnicy preFL / FL (maska FL, zderzak preFL)

20221209_115144.JPG
Plik ściągnięto 1 raz(y) 527,78 KB

20221209_115136.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 506,41 KB

20221209_115109.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 491,98 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-12-10, 22:32   

Kolejny dzień walki z autem ehh...

- lampy zostały zabezpieczone folią
- wiązka zderzaka została odbudowana i cała opleciona na nowo
- zderzak w pierwszym lakierze (uszkodzenie na wysokości tablicy rejestracyjnej nastąpiło w transporcie, ale i tak tego nie będzie widać po założeniu grilla
- lampy zostały wstępnie ustawione na aucie
- pasowanie na aucie zderzaka i tutaj poległem. No cholerstwo jedno nie chce siedzieć jak powinno. Jak z dołu zderzak nałożę tak, aby listwa z otworami na spinki osłony silnika pasowała do pasa przedniego, to za cholerę nie umiem naciągnąc zderzaka górą. Jak zderzak nałożę górą i wcisnę lekko śruby po bokach zderzaka w błotniki, to listwa od spodu z otworami na 3 spinki do mocowania osłony silnika, napiera mi na pas pod chłodnicami. Mózg roz***ny. I do tego zaczęło walić śniegiem a podnośnika w warsztacie jeszcze nie zdążyłem postawić :/

Na zdjęciu wygląda jakby lampy świeciły, ale to tylko odblask podczas robienia zdjęcia.

W poniedziałek walki ciąg dalszy.

20221210_161406.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 406,27 KB

20221210_122847.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 535,87 KB

20221210_122134.JPG
Plik ściągnięto 1 raz(y) 509,72 KB

20221210_122232.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 517,79 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-05, 09:59   

Nie dziś a przez ostatnie w zasadzie tygodnie...

Załamać się można normalnie.

-Musiałem rozkleić lewą lampę bo zapomniałem ustawić ogniskowanie snopu światła <onie>

- musiałem obie lampy otworzyć (zrobiłem to od dołu bo już nie mam siły po raz 4 rozklejać lamp, więc wyciąłem na gorąco klapkę od dołu lampy a na koniec zakleiłem z powrotem), bo po złożeniu wszystkiego okazało się, że w złych zakresach pracował AFS uderzając o ograniczenie na końcu, do tego prawa lampa pozycję 0 miała za mocno na zewnątrz przez co nie dało się ustawić światła dobrze.

- wczoraj po 9 godzinach w końcu udało mi się ustawić odpowiednio lewą lampę (chodzi o impulsator na osi obrotu który jest od spodu i który daje informację do sterownika lampy o odchyleniu w poziomie).

Generalnie przez ostatnie tygodnie poświęcone około 100 roboczogodzin na samo ustawienie lamp żeby poprawnie działały w całym zakresie pracy AFS. Mój błąd, bo należało to zrobić przed pierwszym sklejeniem lamp. Niestety nie zauważyłem tego problemu wcześniej przy próbach drogowych.

Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu w końcu uda mi się złożyć przód auta i w końcu zacznę jeździć tym padłem po prawie 4 miesięcznej przerwie.

Czasem mam ochotę złożyć ognisko pod tym autem.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
caro86wlkp 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1900
Skrzynia: manualna quattro
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 80
Skąd: Konin
Wysłany: 2023-03-24, 22:28   

Nie ostatnio, w sumie to już dawno temu ale zamontowałem sobie dodatkowy komputer pokładowy.
Pokazuje wszystkie parametry z seryjnych czujników plus EGT, temperaturę i ciśnienie oleju.
Wszystko można kalibrować nawet to ile spala paliwa.
Ma alarmy i inne bajery. Oprócz wyświetlacza oled można podłączyć to pod androida i na większym ekranie obserwować wskazania.
https://photos.google.com/share/AF1QipOvtWl8DFP41rQ3FFu9is5mmpesfRzNKherM6tWS16XGC4val380Gof5KBJViviHQ?key=Z2U5Zm1EeE9KLTMydnJJNGdxYWNpdGhGdURiSlVR
https://www.reveltronics....r-pokladowy-ukp
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-03-27, 06:14   

Po tym jak jest ujeb***any to wnioskuje, że bardzo dawno :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
caro86wlkp 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1900
Skrzynia: manualna quattro
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 80
Skąd: Konin
Wysłany: 2023-03-27, 21:22   

sokoli wzrok:) 3 lata już strzeliły nawet nie wiem kiedy. Ale działa to rewelacyjnie. Kiedyś miałem zwykłe wskaźniki w słupku mimo że pokazywały ok to technologicznie przeskok ogromny
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-10, 12:03   

dice111 napisał/a:
D3 dostała 3 nowe osłony: silnika i skrzyni:

Obrazek

oraz nowe przednie nadkola (przednia część):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zamienniki Made in Taiwan - spasowanie super, otwory + spinki wszystko jak fabryka.


co to były za zamienniki i czy w końcu obwisły? :)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-09, 22:39   

uj mnie strzeli z tym autem. Wymieniłem cały rozrząd rok temu (łańcuchy, napinacze, pasek, rolki itd, zaworki olejowe). Wszystko nowe, fazatory ori. Zrobiłem jakieś 17tyś km i klepie na lewej głowicy przy odpalaniu. Ja ****. Das auto kuźwa. Stare fazatory nie klepały, rozrząd jeszcze sporo by pojeździł, ale chciałem mieć spokój na sercu .... <onie>
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
kubson76 

Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 30 Paź 2020
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-11-28, 17:10   

machul333 napisał/a:
Zrobione nowe odmy do ABZ <chura>
Ta od kierowcy puszczała już od groma oleju, Po demontażu starej wszystko naokoło było zalane.

Wiem, że silikonu nie powinno się stosować do odmy, ale mam tych rurek od groma a same rurki metalowe są na styk do wyjść bloku i głowic więc sam silikon ma może 2 mm odkrytej powierzchni, na którą działają opary.
Mocowanie jest teraz na wcisk co pozwala wymienić w razie czego cześć silikonową w 10m. Nie trzeba dawać tam opasek co pozwala na wymianę bez ruszania przepustnicy i kolektora.


[url=https://images91.fotosik.pl/123/563327cc5f67d56fm.jpg]Obrazek[/URL]


Jak by ktoś potrzebował to mogę sprzedać tą od strony pasażera(077103221K) bo jest w stanie idealnym praktycznie i dorzucę tą łączącą głowicę(077103221E) ale ta już taka sobie. Ta od kierowcy śmietnik bo drutowana.


czy masz jakiś schemat według którego zrobiłeś te rurki? lub może mógłbyś coś takiego dla mnie ogarnąć oczywiście w formie odpłatnej za twój pomysł i realizację :-)
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-12-03, 20:32   

Nie dziś a ostatnie w zasadzie 3 dni.

- na dzień dobry wjeżdżając do garażu (stromy zjazd w dół) po naciśnięciu hamulca auto dostało uślizgu i zaczęło się zsuwać w dół i ustawiać w poprzek zjazdu, zdążyłem jedynie przerzucić z R na D i but w podłogę. Pomielił pomielił i udało się go wyprostować. Mało brakowało i tył + bok byłby do roboty. Ehhh ta zimowa aura.

potem rozebranie nadkola, trochę tapicerki w kabinie, zrzucenie zbiornika spryskiwaczy, wyprucie tylnego fotela i trochę innych plastików. Wyrzezałem wiązkę i wrzuciłem do auta wiązkę do podgrzewanej szyby przedniej + webasto, dociagnąłem do bagażnika, wrzuciłem moduł grzania szyby. Sterownika zdalnego odpalania webasto nie zamontowałem bo mi już dziś czasu brakło. Do tego muszę jeszcze zarobić wtyczki do webasto i przeciągnąć wiązkę do pompki paliwa + zrzucić zawieszenie, bak i wymienić pokrywę baku na taką z wyjściem pod webasto. Muszę poprawić kodowanie klimatronika bo się chyba machnąłem i szyba dalej nie grzeje. Poskładałem auto i pojechałem po 3 dniach z warsztatu do domu. Przy okazji tych całych ceregieli w końcu odkryłem winowego braku spryskiwaczy lamp. Po 7 latach użytkowania auta. Poprzedni właściciel albo jakiś jego zaprzyjaźniony warsztat wpadli na genialny pomysł, i żeby wyłączyć spryskiwacze, nie wyjęli bezpiecznika, tylko wyjęli przekaźnik pod dywanem <brawo>

No a po za tym przyszedł mi już tylny stabilizator z wersji opancerzonej. Jeszcze muszę przeliczyć +- na jaki wymienić przedni i przy okazji zmiany setupu hamulców i remontu zawieszenia, wlecą inne stabilizatory co się ta łajba zacznie w końcu normalnie prowadzić.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.