Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłem w swojej A8 ??  
Autor Wiadomość
caro86wlkp 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 1900
Skrzynia: manualna quattro
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 80
Skąd: Konin
Wysłany: 2023-12-04, 20:54   

sssebek napisał/a:
Nie dziś a ostatnie w zasadzie 3 dni.

- na dzień dobry wjeżdżając do garażu (stromy zjazd w dół) po naciśnięciu hamulca auto dostało uślizgu i zaczęło się zsuwać w dół i ustawiać w poprzek zjazdu, zdążyłem jedynie przerzucić z R na D i but w podłogę. Pomielił pomielił i udało się go wyprostować. Mało brakowało i tył + bok byłby do roboty. Ehhh ta zimowa aura.

potem rozebranie nadkola, trochę tapicerki w kabinie, zrzucenie zbiornika spryskiwaczy, wyprucie tylnego fotela i trochę innych plastików. Wyrzezałem wiązkę i wrzuciłem do auta wiązkę do podgrzewanej szyby przedniej + webasto, dociagnąłem do bagażnika, wrzuciłem moduł grzania szyby. Sterownika zdalnego odpalania webasto nie zamontowałem bo mi już dziś czasu brakło. Do tego muszę jeszcze zarobić wtyczki do webasto i przeciągnąć wiązkę do pompki paliwa + zrzucić zawieszenie, bak i wymienić pokrywę baku na taką z wyjściem pod webasto. Muszę poprawić kodowanie klimatronika bo się chyba machnąłem i szyba dalej nie grzeje. Poskładałem auto i pojechałem po 3 dniach z warsztatu do domu. Przy okazji tych całych ceregieli w końcu odkryłem winowego braku spryskiwaczy lamp. Po 7 latach użytkowania auta. Poprzedni właściciel albo jakiś jego zaprzyjaźniony warsztat wpadli na genialny pomysł, i żeby wyłączyć spryskiwacze, nie wyjęli bezpiecznika, tylko wyjęli przekaźnik pod dywanem <brawo>

No a po za tym przyszedł mi już tylny stabilizator z wersji opancerzonej. Jeszcze muszę przeliczyć +- na jaki wymienić przedni i przy okazji zmiany setupu hamulców i remontu zawieszenia, wlecą inne stabilizatory co się ta łajba zacznie w końcu normalnie prowadzić.


jaki sterownik montujesz do zdalnego odpalania webasto?
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-12-05, 14:41   

caro86wlkp napisał/a:
sssebek napisał/a:
Nie dziś a ostatnie w zasadzie 3 dni.

- na dzień dobry wjeżdżając do garażu (stromy zjazd w dół) po naciśnięciu hamulca auto dostało uślizgu i zaczęło się zsuwać w dół i ustawiać w poprzek zjazdu, zdążyłem jedynie przerzucić z R na D i but w podłogę. Pomielił pomielił i udało się go wyprostować. Mało brakowało i tył + bok byłby do roboty. Ehhh ta zimowa aura.

potem rozebranie nadkola, trochę tapicerki w kabinie, zrzucenie zbiornika spryskiwaczy, wyprucie tylnego fotela i trochę innych plastików. Wyrzezałem wiązkę i wrzuciłem do auta wiązkę do podgrzewanej szyby przedniej + webasto, dociagnąłem do bagażnika, wrzuciłem moduł grzania szyby. Sterownika zdalnego odpalania webasto nie zamontowałem bo mi już dziś czasu brakło. Do tego muszę jeszcze zarobić wtyczki do webasto i przeciągnąć wiązkę do pompki paliwa + zrzucić zawieszenie, bak i wymienić pokrywę baku na taką z wyjściem pod webasto. Muszę poprawić kodowanie klimatronika bo się chyba machnąłem i szyba dalej nie grzeje. Poskładałem auto i pojechałem po 3 dniach z warsztatu do domu. Przy okazji tych całych ceregieli w końcu odkryłem winowego braku spryskiwaczy lamp. Po 7 latach użytkowania auta. Poprzedni właściciel albo jakiś jego zaprzyjaźniony warsztat wpadli na genialny pomysł, i żeby wyłączyć spryskiwacze, nie wyjęli bezpiecznika, tylko wyjęli przekaźnik pod dywanem <brawo>

No a po za tym przyszedł mi już tylny stabilizator z wersji opancerzonej. Jeszcze muszę przeliczyć +- na jaki wymienić przedni i przy okazji zmiany setupu hamulców i remontu zawieszenia, wlecą inne stabilizatory co się ta łajba zacznie w końcu normalnie prowadzić.


jaki sterownik montujesz do zdalnego odpalania webasto?


Na ten moment T91. Docelowo kiedyś jak długość życia pozwoli planuję wywalić wszystko i zrobić swoje sterowanie. Natomiast jak to wszystko pójdzie w takim tempie jak robienie lamp przednich (6 lat) to... mogę tego nie dożyć <hmm>

Co zrobiłem:
Doszedłem do tego czemu grzanie szyby przedniej nie działa. To nie był błąd kodowania a odparowane tranzystory i stabilizatory w samym module <onie> Pewnie był po zalaniu...

Zamontowałem wczoraj Telestart T91. Zostało kupić kabel antenowy i powiesić sam piec ale z tym to chyba póki co się wstrzymam. Czasu brak żeby kolejne raz rozbierać nadkole. Do tego muszę najpierw przenieść reduktor LPG a na niego to już też mam wymarzone miejsce ale teraz tam co innego zainstalowane więc... kolejne komplikacje. Ehhh. Chyba zrobię to przy okazji wymiany zawieszenia w przyszłym roku.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-03, 11:03   

Może nie dziś ale w ostatnim miesiącu. Dołożyłem AMI, jednak chyba soft ma w zbyt niskiej wersji bo nie czyta pendriva. Będzie trzeba zrobić update.

Natomiast jako, że czeka mnie 10 miesięcy na bezrobociu to postanowiłem w końcu zabrać się za MMI i jak tylko przyjdzie mi paczka z drugim MMI na testy, będzie próba połączenia ekranu z 3G i późniejszych pod MMI2G. Generalnie chodzi o to, aby bez wymiany modułów móc zrobić upgrade ekranu na coś sensownego + mieć możliwość dalszego rozwoju. Docelowo planuję zostawić cały stary system, ale po CAN odczytywać wszystkie parametry i zrobić sobie swoje MMI które będzie wyglądało jak na dzisiejsze czasy przystało + dołożyć możliwość sterowania wszystkim jak w oryginale. Jeszcze marzy mi się, żeby wywalić ori wyświetlacz spomiędzy zegarów i zastąpić go czymś sensownym z pełną dowolnością wyświetlania grafiki, nawigacji pomiędzy zegarami zamiast na środkowym ekranie itd.

Zobaczymy co wyjdzie.

A no i przyszło trochę gratów przez ostatnie miesiące. Powoli przygotowuję się do pełnej wymiany zawieszenia + napędu na coś sensowniejszego <okok>
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-02-18, 17:28   

Trochę się narobiło w ostatnim czasie. Padł aku, przy okazji auto zaczęło samo zdychać w czasie jazdy (w przypadkowych momentach silnik się wyłączał, skrzynia tryb awaryny itp). Obecnie raz zapali raz nie. Aku wymieniłem na nową Centrę, jednak nie dawało mi spokoju, że Varta wytrzymała tylko 4 lata... No i zacząłem w sumie rozpierduchę w aucie aby dojść co zjada prąd i czemu auto nie odpala. W załączniku foto z poboru prądu po zamknięciu auta i uśpieniu (tak usypiało się, kessy wykodowane, wszystko gaśnie, navi przestaje działać itd).

Pobór dochodził do 0,4A (400mA) gdzie powinno być w okolicy 0,015A (15mA) - foto w załączniku. Obecnie udało mi się po ciężkich bojach dojść do 0,020-0,024A (20-24mA). Będę walczył dalej o niższy pobór ale to w późniejszym czasie, teraz trzeba auto uruchomić. Ciekawe ile mi to jeszcze czasu zajmie <blee>

Przy okazji wyleciał napęd Navigacji bo już nigdy nie będzie potrzebny. W jego miejsce wylądowała zmieniarka CD (tylko z powodu tego, że może się czasem przydać do updatu MMI czy coś w tym stylu, choć w przyszłości i tak wyleci całkiem. Pod nią planuję włożyć AMI o ile mi się zmieści. Jak nie to zamontuję pinowo zamiast tunera TV. Wtedy w schowku przybędzie dodatkowego miejsca :]

20240217_182236.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 530,9 KB

20240209_154012.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 532,86 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-02-20, 07:17   

Nie spaliłem jej <boisie>
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 259
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-02-20, 08:40   

Też masz czasem ochotę złożyć ognisko pod autem ? :D
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.