Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Klekot silnika  
Autor Wiadomość
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-17, 22:47   

Dzieki wielkie za rozlozenie mi tego na czynniki pierwsze teraz juz wszystko mi wyjasniles...Zabieram sie za zamawianie zaraz po sprawdzeniu ceny hydrauliki tutaj w Holandii...Zdecydowalem sie na nowe walki bo az taka roznica w cenie nie jest a nowe to nowe...
Na stronie Auto Silniki pisza zeby sprawdzic odme jak to sprawdzic czy jest dobra? Wiem gdzie sie znajduje tylko nie bardzo wiem jak ocenic czy juz jest do wymiany...

uszczelki, o-ringi i simmeringi tez wymieniam...
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-11-18, 01:00   

Może macie rację z tą głowicą żeby nie zrzucać.Też się uczę.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
czaszkin77 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 151
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-11-18, 01:03   

Wyciąg odmę u góry masz dwa wejścia na węże na wężach masz strzałki wejście do odmy i wyjście w jedno dmuchnij a z drugiego zassaj powietrze jeśli powietrze przechodzi to jest dobra jak jest przytkana to ją rozbierz i przeczyść ona ma za zadanie odpowietrzyć silnik i odseparować olej, nowa tania nie jest więc jeśli jest przytkana to lepiej przeczyścić ,
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-18, 18:18   

Dzisiaj bylem w serwisie....hmmmm.....Masakra!
Chyba ich pozajaczkowalo:

popychacze 285,76 eur
dzwigienki: uwaga: 771,20 eur

podkladki (pestki): 113,60 eur

A walki to szkoda gadac 626,30 eur za sztuke co daje 2505,20 eur

Takze wspolczuje holendrom bo na taki remoncik trzeba tutaj wydac: 3675,76 EUR bez robocizny same czesci!!! Przeliczmy na zlotowki to daje
14703,04 PLN to u nas mozna caly silnik z drugiej reki dostac:) lub A8 przed liftem w kiepsim stanie:)Kocham Polske i zlotowki :mrgreen:

Biore wszystko nowe kute z firmy "Auto Silniki"

[ Dodano: 2010-11-19, 22:35 ]
Dzis wyciagnalem odme oto foto:



Odma byla drozna ale i tak przeczyscilem...:)





Teraz czysciutka wyladuje z powrotem na swoim miejscu..
Ciekawi mnie tylko skad sie wziol ten osad taki gruby. jakby mazut

[ Dodano: 2010-11-27, 18:47 ]
Witam!!!

Hehe ale sie wczoraj usmialem...dzwonilem po czesci do znajomej a ona opowiedziala o moim problemie jednemu z podobno dobrych u nas mechanikow. Powiedzial cytuje: "Panie tych wałkow sie nie wymienia jak wymienisz to i tak za chwile padna, pieniadze w bloto wyrzucone.. najlepiej wymienic silnik na taki sam na chodzie:)))) "
:D
Nie wiem czy sobie gosciu jaja robil ale brzmial bardzo serio, podejrzewam ze takiego silnika to na oczy nie widzial a poza tym, jakby te silniki 200tys wytrzymywaly to Audi juz dawno by zbankrutowalo:))) To z takich ciekawostek z ostatnich dni... Za okolo tydzien beda czesci... wiec zabiore sie ostro za prace i przesle wszystkie info dla potomnych jak wymienic te wałki nieszczesne...Pozdrawiam....
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
czaszkin77 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 151
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-11-28, 18:43   

Mechanik jeśli można go tak nazwać ma dobre podejście jeśli coś się zepsuje po co naprawiać najlepiej kupić nowe auto :D :D
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-28, 20:59   

On jest znany jako wymieniacz wszystkona nowe i tylko ASO zastanawiam sie nawet czy sam naprawia te auta czy tez jezdzi nimi do ASO bo ceny tez ma kosmiczne hehe
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-11-29, 09:11   

to raczej nie mechanik tylko wymieniacz. Wałki wymienia się w dużch ilościach szczególnie 2,5 tdi oraz 1,9tdi PD w 3,3 mnie bo jest mniej tych silników ale też się wymienia i następne 200-300 tyś znowu się jedzie.
Te zanieczyszczenia w odmie to norma sadza+ olej i robi się taka maź.
P.S. jak kogoś nie lubisz to wysmaruj mu tym klamki od drzwi itp. Będzie miał problemy z domyciem przez tydzień :D :mrgreen:
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-11-29, 16:55   

przemoR888 napisał/a:
P.S. jak kogoś nie lubisz to wysmaruj mu tym klamki od drzwi itp. Będzie miał problemy z domyciem przez tydzień


cos juz o tym wiem :evil: masakra doslownie tydzien i wszystkim mylem...a`propos mechaniora, on jest u mnie w miescie uwazany za jednego z lepszych, gdzie ci ludzie maja oczy :D :mrgreen:

[ Dodano: 2010-12-01, 21:22 ]
Koledzy wszystko zamowione teraz czekac...tylko zastanawiam sie co jeszcze wymienic...walki, dzwigienki, pestki, regulatory, simmeringi...co jeszcze czy tam sa jakies jakby panewki walkow czy cos po czym chodza te walki tez trzeba wymienic??? w etce jest jeszcze jakas czesc o numerze 059 109 237A opis tej czesci to podkladka.. czy to tez sie wymienia?????
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
czaszkin77 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 151
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-12-02, 08:21   

U mnie te podkładki nie były wymieniane tylko walki, dzwigienki, pestki, regulatory, simmeringi,uszczelki
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-12-02, 09:08   

Też nie wymieniałem tych podkładek , tylko dzwigienki, pestki, regulatory na starych uszczelkach i simmeringach ,śmiga jak lala i nic nie cieknie , silnik suchy. Pozdrawiam i pisz jak postępy.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-02, 09:26   

ok..a ja juz zamowilem ale to grosze bodajrze 20zl komplet w ASO wiec nie ma placzu a co nowe to nowe:) mi to roznicy nie robi a te walki jednak po tym chodza wiec napewno tez sie zuzywa...Dam znac juz sie nie moge doczekac kiedy przyjda te czesci..podobno najpozniej w poniedzialek maja byc...opisze wszystko w zrot to sam razem ze zdjeciami....dla tych, co beda kiedys sami probowali....
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-12-02, 09:54   

Podziwiam Cię że sam to robisz.
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-02, 22:00   

mysle ze zadnej wielkiej filozofii w tym nie ma a na dodatek uwielbiam grzebac przy autach...
wczesniej mialem BMW E36 320 przerobilem ja na M3 na orginalnym silniku, zmienilem zawieszenie srodek w sumie jakby ktos nie doszedl po VIN to by nie uwierzyl ze to byla kiedys zwykla :) ) hehe...oczywiscie z zewnatrz nic nie bylo widac w papierach tez miala silnik 2 litry z zewnatrz to tylko po tarczach wydechu i zderzakach...ale jak ktos podniuslmache to zdziwko...:)))
a do audi mam juz autodate tam jest caly rozrzad rozpisany wiec nie powinno byc problemu...dzis juz zmienilem kola, przeczycilem czujniki ABS bo mi sie kontrolki palily w czasie jazdy a mialem kola sciagniete wiec przy okazji przeczyscilem...pozniej jeszcze na VAG-u sprawdze moze jekies bledy sa...

Najwazniejsze przy takich pracach to sobie wszystko poznaczyc co od czego dac sobie czas i duzo cierpliwosci i po kolei wszystko robic...reszta to juz przyjemnosc:))
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-12-04, 08:56   

casanovak napisał/a:
mysle ze zadnej wielkiej filozofii w tym nie ma a na dodatek uwielbiam grzebac przy autach...
wczesniej mialem BMW E36 320 przerobilem ja na M3 na orginalnym silniku (...)
Najwazniejsze przy takich pracach to sobie wszystko poznaczyc co od czego dac sobie czas i duzo cierpliwosci i po kolei wszystko robic...reszta to juz przyjemnosc:))

Podoba mi się Twoje podejście do tematu...
mam nadzieję, że pomimo tych wszystkich przygód jakie Cię spotkały po zakupie auta dojdziesz z nim wreszcie do ładu a z Twojego podpisu znikną tylko i wyłącznie te dwa słowa w nawiasie ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-04, 16:33   

FOSS napisał/a:
mam nadzieję, że pomimo tych wszystkich przygód jakie Cię spotkały po zakupie auta dojdziesz z nim wreszcie do ładu a z Twojego podpisu znikną tylko i wyłącznie te dwa słowa w nawiasie


W sumie to juz jestem zadowolony z tego auta, a to ze trzeba pare rzeczy w nim naprawic to normalne....Kazde auto uzywane wymaga jakiegos nakladu finansowego i cierpliwosci a wiem ze w audi A8 wszystko zwraca sie z nawiazka...
Jakbym kupil nowke z salonu to nie bylo by tych wszystkich przygod ale tak jest najlatwiej ;-)
A po co kupowac auto za gruba kase jak mozna miec za 1/4 ceny auto o ktorym sie zawsze marzylo a na dodatek mozna w nim troche pogrzebac :mrgreen:

Denerwuje tylko podejscie niektorych firm handlujacych czesciami, bo jesli napiszesz ze potrzebujesz jak najszybciej czesci, wywiazales sie w kwestii finansowej a oni ci mowia ze wysla dzis lub jutro albo najpozniej w poniedzialek to moze czlowieka szlag trafic...
Ale coz takie jest zycie hehe :mrgreen:
Ciekawe czy w wielkopolsce tez organizuja jakies spoty bo chetnie bym sie wybral i wymienil doswiadczeniami....oczywiscie jak poskladam wszystko ;-)
A do Wa-wy na spota na pewno sie wybiore juz to przciez obiecalem :-P

[ Dodano: 2010-12-17, 23:50 ]
NARESZCIE!!! :mrgreen:
W koncu doszlu te cholerne walki...Dzis zabralemsie wieczorem za wstepne ogledziny tego wszystkiego i doszedlem do wniosku ze jedynym bezpiecznym sposobem bedzie zaznaczenie polozenia starych walkow i przeniesienia znakow na nowe walki... pasek juz zdjety kola poznaczone...tylko zastanawia mnie czy kolo od pompy wysokiego cisnienia tez trzeba zaznaczac????
Z hydraulika nie powinno byc problemow bo tylko zalozenie nowej w miejsce starej. ;-)

Zastanawiam sie czy sa moze jakies inne sposoby oznaczenia miejsca w ktore maja przyjsc nowe walki???? :?:
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.