Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 02 3.3TDI ] ,,słaby bieg wsteczny"  
Autor Wiadomość
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2018-03-15, 21:22   

Ten błąd może świadczyć o uszkodzeniu konwertera albo prześlizgu w skrzyni. A może mało oleju, warto sprawdzić - to kosztuje najmniej.
Samemu nie mając doświadczenia, jest to trudne do zdiagnozowania.
Powinieneś poszukać warsztatu który przed wyjęciem skrzyni jest w stanie ją dokładnie zdiagnozować. Sprawdzić stan oleju, konwerter, potem skrzynię. A później dopiero wyciągać skrzynię z auta.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-03-16, 13:16   

peter5on napisał/a:
Palisz motor na luz...


Jaki luz?! Musi być na P !!!
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-16, 16:24   

Dla sprostowania powiem że no chodziło mi o to żeby nie było na D czy R :) pisałem na prędce. Elsa mówi że ma być na P i A/C wyłączone, ogrzewanie też, Temp 35-45 stopni, ma równo stać itp. Czy jest różnica pomiędzy P a N być może na N będzie bardziej bryzgać. Jak zmieniałem olej to lekko zatykałem korek jak przelatywałem przez biegi żeby nie bryzgało właśnie jak olej się rozchodził bo ponoć na R może mocno chlapać, aczkolwiek nie sprawdzałem tego ;) Sugerowałbym robić wszystkie rzeczy z przysłowiową kartką w ręku, i streszczać się bo temperatura może szybko rosnąć i zacznie mocno lecieć.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-03-16, 22:28   

peter5on napisał/a:
Czy jest różnica pomiędzy P a N być może na N będzie bardziej bryzgać.
Na N jest znacznie mniej oleju w obiegu skrzyni a więc wywali go za dużo po odkręceniu śrubki kontrolnej.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-17, 12:41   

Zacząłem od najprostszej rzeczy czyli sprawdzenia poziomu oleju. Zrobiłem to na podnośniku u kumpla zgodnie z instrukcja 35 stopni itd. Brakowało 600 ml. Uzupełniłem. Przewajchowałem na każdym biegu i stan jest książkowy. Przejechałem ok 100 km. Płynnie przerzucał w górę i w dół. Podłączyłem pod VCDS i brak kodów skrzyni.
To było wczoraj i przed.
Dzisiaj temperatura -5. Palę rano i co? Tryb awaryjny. Poczekałem aż się trochę nagrzeje. Wyłączyłem. Jeszcze raz start. Tryb awaryjny. Pochodził trochę. Jeszcze raz start. Teraz ok. Można jechać. Ale jakoś dziwnie do puki się dobrze nie rozgrzał. Podłączyłem jeszcze raz VCDS i to co na zdjęciu. Trzy błędy. Jak wcześniej na tym nie wyraźnym zdjęciu.
Tak sobie myślę, że jeśli to się dzieje tylko na niskich temperaturach to zajechany jest filtr w skrzyni i dopiero jak olej się rozrzedzi to pracuje ok. Ale nie chcę nic sugerować. Peter5on możesz zinterpretować te kody? Do tej pory twoje porady są bezcenne.

VCDS 1.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 233,71 KB

 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-17, 13:39   

Ogólnie to jest napisane że coś nie łączy na kabelkach (przerwa w obwodzie). Wiesz ja nie jestem specjalistą w skrzyniach niestety tu trzeba mieć mega wiedzę i doświadczenie a nawet jak i to ktoś ma to może spieprzyć, więc bierz wszystko co piszę z przymrużeniem oka ;)

http://wiki.ross-tech.com...php/18227/P1819

http://wiki.ross-tech.com...php/18232/P1824

Ostatnią rzeczą jaką mógłbyś zrobić to naładować akumulator jak jest słaby, niewiem gdzieś czytałem że jak jest niskie napięcie to też się cyrki mogą dziać, ale to niech mnie ktoś sprostuje.

Kolejna rzecz to przypomniało mi się że w vcds możesz chyba testować te zawory czy działają, pewnie w measuring blocks gdzieś to powinno być, no i teraz pozostało tylko zlokalizować fizycznie które to są i gdzie się mieszczą, może znajdę jakiś schemat.
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-17, 21:26   

Auto na razie wstawiłem do garażu, bo trzeba trochę popracować. Po świętach zacznę drążyć temat od nowa. Z tą elektryką coś jest na rzeczy. U mnie czasami zegary (stan paliwa) czasami tak szaleje że aż się dziwię. Strzała daje w prawo i w lewo czasami jak durna. Paliwo jest ale lata.
Na razie dzięki wszystkim za pomoc. Peter5on szasun. Może ktoś miał coś podobnego. Piszcie.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-03-17, 23:46   

Jak nic do sprawdzenia wiązka kabli przy skrzyni łącznie z wtyczką, dosyć częsta przypadłość na korozję ...nie tylko w Audi. Sprawdź też wtyczkę i piny sterownika ASB, może wilgoć zaciągnął bo to też się zdarza.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-04-04, 16:29   

Witam Ponownie. Jechałem właśnie do kumpla sprawdzić kable i wtyczkę ( wcześniej zrobiłem jakieś 120 km było ok ) i w połowie drogi na 5 biegu zaczął się ślizgać. Brak mocy. Skrzynia stan awaryjny. Wszystkie kontrolki na czerwono. Jakoś się doturlałem. Sprawdziłem wtyczkę, piny. Są ok. Czyściusieńkie i suche. auto jedzie do tyłu, ale czasami szarpie. Do przodu też jedzie ale po chwili wchodzi w tryb awaryjny i ślizga się. Jeden mechanik twierdzi, że padł konwenter i dlatego się ślizga. Czyli chyba naprawa lub wymiana. Piszcie. Posłucham każdej opinii. Może coś pominąłem.
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2018-04-04, 19:55   

A no tak, skrzynia na stół i remoncie, no nie przeskoczysz chyba tego
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-05, 01:33   

Konwerter można sprawdzić w czasie jazdy vagiem czy ślizga się. Wchodzisz w Transmission w VCDS i tam masz rozbieżność obrotów silnika a konwertera, czy znajduje się we właściwym zakresie, coś w ten deseń, sporo info na forum jest o tym. W czasie jazdy też można sprawdzić czy się ślizga konwerter, wciskasz gaz mocniej i widzisz czy obroty rosną a fura słabo przyśpiesza np na 3 biegu można, by spróbować Lockup zapina się chyba na 4 i 5 o ile dobrze pamiętam. Czytaj na forum jest masa informacji ;)

Ja zakładam że płyta sterująca do regeneracji, ale sam tego nie zdiagnozujesz raczej, może nie być tanio.
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-04-06, 15:41   

Może ktoś może polecić dobrego fachowca od skrzyń biegów w tym modelu. Moi znajomi się nie podejmują.

[ Dodano: 2018-04-06, 19:18 ]
Zanim zdecyduję się wyjmować skrzynie chcę dla świętego spokoju jeszcze sprawdzić sterownik skrzyni biegów ( 4D0927156EF ). Ktoś mi powiedział, że jest on pod dywanikami pasażera. Zdjąłem dywaniki i odkręciłem deskę ale pod nią są same przekaźniki. Może ktoś mi podpowie gdzie szukać. Jakieś zdjęcie czy schemat. Cokolwiek. Jest to ostatnia rzecz do sprawdzenia dla świętego spokoju.
Danishow. Może ty wiesz? sugerowałeś mi spr. kabli, pinów i wtyczek ( były ok ), ale sterownika nie sprawdziłem, bo ktoś mi powiedział, że on się nie psuje. Podpowiesz gdzie on jest?
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2018-04-06, 19:48   

Gruba napisał/a:
Ktoś mi powiedział, że jest on pod dywanikami pasażera. Zdjąłem dywaniki i odkręciłem deskę ale pod nią są same przekaźniki.

I go tam nie będzie.
Gruba napisał/a:
Może ktoś mi podpowie gdzie szukać.

Otwierasz maskę, i na godzinie pomiędzy 10 a 11 jest taka duża czarna puszka. Tam jest to czego szukasz. Sterownik skrzyni ma jedną dużą wtykę.
_________________
 
 
Gruba 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Gruba
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-04-06, 20:12   

W tym miejscu mam jakieś dwa sterowniki z innymi numerami i mają po kilka wtyczek. Jesteś pewien że w dieslu jest tak samo jak w benzynie?

[ Dodano: 2018-04-06, 20:13 ]
10, 11 na podszybiu?
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2018-04-06, 20:38   

Tam jest 2 sterowniki. Silnik i skrzynia. Silnik 2 wtyki, automat jedna. Jest też parę przekaźników i bezpieczników. Zresztą po grodzi idzie gruba wiązka od dołu do puszki na górze :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.