Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB/LPG ] Nie jeździ na LPG, na PB też kuleje  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-13, 08:36   

adamoas napisał/a:
Wczoraj po południu zrobiłem wymianę świec , silnik na pb chodzi bez problemu , jest moc i ładnie cyka :) niestety z gazem był dalej problem , ...

Wiesz, nie lubię kogoś oceniać nie znając go i wogóle ale jak tak czytam o tym Twoim gazowniku to mam nieodparte wrażenie że to jednak straszny tandeciarz jest...
albo instalka w Twoim aucie to nie jeden żywy choć trochę chory organizm ale jakiś zlepek przypadkowych elementów połączonych na "pająka" chociaż jak gazownik wie co z czym się je to naprawi każdy badziew... ewentualnie wytnie "pająka" i zrobi większość od początku...
instalacja gazowa to wbrew pozorom dosyć prosta konstrukcja i składająca się z pewnej skończonej liczby elementów - jeżeli ktoś się zna na zasadach jej działania to ogarnięcie tego nie jest kosmicznie trudne (co udowadniają zresztą niektórzy koledzy z forum którzy zawodowo nie zajmują się wcale montowaniem LPG a jednak kupują sobie interfejsy i samo poprawiają po gazownikach aby auto jeździło poprawnie).

Borykasz się z tym już od jakiegoś czasu i jeżeli auto na benzynie chodzi bez problemu to droga to uruchomienia na nim LPG jest otwarta - jeżeli ten "fachowiec" sobie nie radzi to polecam zmianę... i to jak najszybciej bo bezmyślne zabawy z mieszanką paliwową i zapłonem w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do innych usterek za które ów gazownik pewnie nie weźmie odpowiedzialności :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
hipcio 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 19 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 476
Skąd: Ryki
Wysłany: 2011-03-13, 10:03   

Ten przewód idzie prawdopodobnie do zbiorniczka w błotniku za zbiorniczkiem płynu do wspomagania(chyba jest od oparów Pb lub jakiś akumulator ciśnienia) może iśc do gruszki tempomatu(jak niedziała) lub do gruszki klapek kolektora.

Jeśli jest problem z Lpg to może do Mapsensora lub trójnika który sie znajduje.

Pozatym masz problem z odpowietrzeniem reduktora, jest albo zbyt wysoko lub zle wpiety w obieg wody. Dlatego prawdopodobnie przełacza Ci na Pb i wypadają zapłony bo gaz zamarza i niema iskry.
Jesli gazownik podłaczył sie tylko na postoju aby zdiagnozować problem i powiedział ze jest Oki to partacz z niego albo ma wiecej do ukrycia niż Ci sie wydaje.

Powinien zrobić jazde próbna z tobą za sterami a on z laptopem.
 
 
adamoas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: Audi A8
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 70
Skąd: Mazury
Wysłany: 2011-03-13, 10:33   

będę tam we wtorek i przekażę mu parę cennych uwag , dzięki bardzo.

[ Dodano: 2011-03-19, 09:11 ]
A więc tak : przewód włożyłem na swoje miejsce , pod reflektorem znalazłem drugi koniec przewodu , podpatrzyłem u kolegi w a8 jak i gdzie to idzie. :) Co do gazu to jeżdżę teraz na PB bo komputer od gazu został wysłany do naprawy a na zamianę drugiego nie ma ,. Stag nie dawał nic na 4 cylinder , po przełożeniu na inne cylindry kabla- też działo się to samo , więc stwierdzono że tylko serwis komputera tu pomoże , może za tydzień wróci z naprawy , zobaczę co to pomoże ;(
Na benzynie autko jeździ rewelacyjnie, i bez wymienionych świec jeszcze.
Pozdrawiam.
Napisze jak zamontuje staga.
_________________
Audi A8 D2 4,2 PB + LPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.