Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Różnice A8 vs. S8  
Autor Wiadomość
lucek1142 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: pawel
Jeżdzę: a8 D2 FL,4.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: katowice
Wysłany: 2010-10-13, 15:11   [D2 ALL ] Różnice A8 vs. S8

witam kolegowa
prosze wybaczyc laikowi ale mam pytanie jaka roznica w wyposazeniu pomiedzy tymi dwoma modelami?
-oczywista roznica w mocy silnika ale czy hamulce sa te same czy inne /srednice,klocki/ ?
-czy kazde s8 ma fotele recaro w standardzie ?
-zawieszenie,mysle o twardosci ?
czyli mowiac wprost czy placac wiecej za s8 dostajemy cos wieej niz tylko wiecej mocy?
prosze o wyrozumialosc
szukam dopiero auta dla siebie,a temat a8/s8 jest dla mnie nowy
pozdr.
pawel


Poprawiłem tytuł Twojego wątku - mam nadzieję że następne które założysz będą nazwane już poprawnie czyli z użyciem odpowiednich tagów i zgodnie z regulaminem: http://www.a8team.pl/topics12/2943.htm
Pozdrawiam, FOSS.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-13, 20:02   

lucek1142 napisał/a:
prosze wybaczyc laikowi ale mam pytanie jaka roznica w wyposazeniu pomiedzy tymi dwoma modelami?

No cóż, bez urazy kolego ale na tym etapie proponuję trochę więcej czytać bo jest na ten temat sporo na forum - używaj "szukajki" i czytaj ;-)

lucek1142 napisał/a:
-oczywista roznica w mocy silnika ale czy hamulce sa te same czy inne /srednice,klocki/ ?

Hamulce zdecydowanie inne - większe tarcze hamulcowe, inne zaciski, więcej tłoczków w zaciskach i inne klocki.

lucek1142 napisał/a:
-czy kazde s8 ma fotele recaro w standardzie ?

W standardzie jak mniemam każde S8 miało kubełki Recaro ale można je było zamówić także ze zwykłymi "tapczanami" więc i takie wersje można spotkać w fabrycznej konfiguracji.

lucek1142 napisał/a:
-zawieszenie,mysle o twardosci ?

Zawieszenie zdecydowanie inne... twardsze, sztywniejsze, obniżone... inna konstrukcja zwrotnicy, inne amortyzatory, inne sprężyny, rozpórka przednich kielichów.

Inna konstrukcja hamulców i zawieszenia wymusza także stosowanie innych kół (mówię tutaj o używaniu felg w rozmiarach 16" i 17").

lucek1142 napisał/a:
czyli mowiac wprost czy placac wiecej za s8 dostajemy cos wieej niz tylko wiecej mocy?

Oczywiście że otrzymujemy coś więcej niż tylko więcej mocy chociaż nie wszystko to może nam się podobać... bo np. wiele osób lubi mieć mocne auto ale nie wszyscy będą zachwyceni charakterystyką sportowego zawieszenia.
Do tych wszystkich całkiem "materialnych" różnic i wymiernych korzyści z posiadania S8 jest jeszcze ten wymiar zupełnie "nie materialny" ale to już każdy sam musi sobie dopisać :lol:

lucek1142 napisał/a:
prosze o wyrozumialosc
szukam dopiero auta dla siebie,a temat a8/s8 jest dla mnie nowy

szukaj szukaj...
z tymi autami jest tylko jeden poważny problem... jak kupisz auto tej klasy i zaczniesz nim jeździć na codzień to potem chcąc kupić coś młodszego nie bardzo wiadomo na co można go zamienić :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
lucek1142 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: pawel
Jeżdzę: a8 D2 FL,4.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: katowice
Wysłany: 2010-10-13, 23:36   

dzieki kolego
duzo mi wyjasniles,wiele cennych dla mnie uwag,rzeczy....
a8 jezdzilem i zawieszenie wydaje mi sie stosunkowo twarde choc do zaakceptowania,jesli s8 jest twardsze...coz...chyba jeszcze nie dla mnie.....moze faktycznie zaczne od a8 a potem coz...kto wie
nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie,jesli inne sa rowniez tarcze i klocki to jak znam zycie ceny tych wlasnie rzeczy typowo eksploatacyjnych beda wyzsze????
a korzystajac z okazji poprosze o taka porade?
egzemplarz nad ktorym medytuje to 1998 r 4,2 ale jaks uboga wersja tzn nie posiada skory,nie posiada zmieniarki CD,nie posiada navi,posiada xenony
przebieg wydaje sie autentyczny 169 tkm,srodek w stanie idealnym
auto od 1995 w kraju,sciagane z austri
tam tez byla robiona przednia maska ,byla szpachlowana,przednie blotniki byly lakierowane razem z maska,mozliwe ze tylko wierzchna warstwa czyli bezbarwnym,dodatkowo prawy blotnik tyl byl malowany-zauwazyl to wszsytko lakiernik,dla mnie bylo cacy wiec lakier wyglada super...cena za to auto 20 tys...pytanie i prosba zarazem...warto???wiem ze tak bez ogladania trudno.....moze wydebie jakies zdjecia od wlasciciela to dolacze....ja chce stargowac na 15 tys ale baardzo ciezko....\
pozdrawiam pawel
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-10-13, 23:41   

FOSS napisał/a:
rozpórka przednich kielichów



mam zwykłą A8 4.2 po lifcie z zawieszeniem standard 1BM i też jest rozpórka. Why ?
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
lucek1142 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: pawel
Jeżdzę: a8 D2 FL,4.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: katowice
Wysłany: 2010-10-13, 23:50   

cos znalazlem,tak to wyglada





[ Dodano: 2010-10-13, 23:53 ]
i jeszcze jedno
jesli na podstawie tych dwoch zdjec cos mozna doradzic to bede zobowiazany


 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-10-14, 00:48   

lucek1142 napisał/a:
jesli na podstawie tych dwoch zdjec cos mozna doradzic


na podstawie takich zdjęć to nawet trudno kolor stwierdzić

takie miej

większe po kliknięciu


osobiście dla mnie kupowanie bitego (pomijając naiwność kupujących że tylko lakier był porysowany :lol: :lol: ) to jak świadome wchodzenie wiosną na środek jeziora po topniejącym lodzie - mądre to..?
z drugiej strony jak u nas kupić nie bitego - to jak cud.. ci co takie mają to je mają i nie sprzedają 8-)
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-02-19, 23:01   

Witam, odświeżam temat. W okolicy tegorocznych wakacji, będę stawał przed bardzo ważną decyzja, a mianowicie przed kupnem Audi A8 lub też S8. I oto nasuwa się pytanie, co wybrać A8 czy S8. Jestem totalnie roztrzepany. Nie mogłem znaleźć tematu poruszającego moje zagadnienie więc ten temat odświeżam bo w sporej części pasuje pod moje pytania. Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć na auto to 30 000 zł, warunki jakie stawiam to: autko tylko i wyłącznie po FL, skóra, recaro, pełna elektryka, bezwypadkowe, zadbane, webasto, kolor samochodu najlepiej czarny lub inny ciemny odcień. Post kolegi FOSS, bardzo dużo mi pomógł, i czekam na również inne pomocne informacje. Kwestie spalanie mnie nie interesują, jak lałem do MB 190 2.3 20l/100km to nie płakałem a znajomi na mnie siekiery wieszali :lol: :lol: :D Lubię jeździć spokojnie, chociaż i dawca organów mi się równie często załącza :roll:. Szukam autka raczej do normalnej jazdy, miesięcznie przejeżdżam nie więcej niż 200km czasami 400km co dla innych jest nie pojęte.. Nie miałem nigdy możliwości siedzieć w S8, więc nie mam żadnego organoleptycznego pojęcia jak twarde jest zawieszenie, a z kolei w A8 jest przyjemne. Kwestia osiągów również nie odgrywa tutaj większej roli chociaż zabijaka do "setki" byłby mile widziany. Skrzynia oczywiście jaką biorę tylko pod uwagę to automat. Co do kosztów zakupu, A8 po FL w przyzwoitym stanie wyhaczy pewnie w granicach 25-30k zł, a S8 FL to pewnie dolny pułap to 27k zł. Często chodzi mi po głowie forumowe autko kolegi 123mielony, jednak do wakacji to raczej sprzeda swoją pieszczotkę. Proszę o pomoc i doradzenie :mrgreen:
Pozdro
_________________
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-19, 23:16   

krzychu22.p1i, Jeżeli nie masz parcia na S8 to kup to co w danej chwili będzie w lepszym stanie. W zasadzie już wiesz chyba wszystko co powinieneś wiedzieć na temat różnicy między A8 i S8. Od siebie dodam, że S8 wcale nie jest takie twarde i nie ma co się tego bać. Jeżeli chcesz trochę więcej mocy to oczywiście polecam, jeżeli okaże się za twarde zawsze możesz założyć zwykłe zawieszenie a swoje sprzedać na czym na pewno nie stracisz ;) S8 to też często lepsze hamulce (zależy od rocznika), często po 2000 roku były montowane brembo 4-ro tłoczkowe które super się sprawują w porównaniu do zwykłych zacisków Lucasa dwu tłoczkowych. Z wyposażenia to co zakładasz to praktycznie zawsze takie zestawienie występuje, najczęściej w S8, jednak nie ma na to zasady. Najtrudniej będzie znaleźć auto z webasto, a już w ogóle wyczynem jest ustrzelić bezwypadkowe - czego Tobie życzę ;-)
_________________

 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2012-02-19, 23:36   

Dzięki za szybką odpowiedź ;-) Bardzo podobają się mi sportowe akcenty w S8 i zwykłą A8 można by było sobie podstylizować pod eSkę w razie "w". Zapomniałem na śmierć o 4 tłoczkowych zaciskach w S8, do A8 da się je wstawić ale jakiś adapter potrzebny albo zwrotnica z eSki, a to już koszty.. Webasto, jego brak przeżyję ale w planach raczej była by jego adaptacja. Byle by autko nie było po dzwonie, resztę zabiegów kosmetycznych przeżyję :P Czekam na sugestie innych mobilków.
_________________
 
 
hipcio 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 19 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 476
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-02-20, 02:31   

Wszystko ładnie, pięknie. Gorzej jak silnik w S8 padnie albo do brembo przyjdzie klocki i tarcze kupić. Koszta są dużo większe niż przy A8. Kupe detali można sobie załozyć do A8 z S-ki. Jak Cie stać to szukaj S ale można się nieżle przejechac, większośc jest mocno wyeksploatowana a twój budzet nie pozwoli Ci kupić perełki niestety.Częsci mało a jak ktoś ma to i ceni sobie. Ja bym szukał A8 ale w dobrym stanie to najważniejsze wtedy będziesz się cieszył z tego auta, no chyba że lubisz sobie dłubać całymi dniami.
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-02-20, 08:58   

krzychu22.p1i napisał/a:
Często chodzi mi po głowie forumowe autko kolegi 123mielony, jednak do wakacji to raczej sprzeda swoją pieszczotkę.

Krzychy jak na razie to wycofałem się ze sprzedaży swojej ósemeczki ale do wakacji może się cioś zmieni.
 
 
dzidzia 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip 4
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: D2, MAN, Polo SDI
Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 160
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-02-20, 09:18   

zawsze mozna szukać a8 skonfigurowanej fabrycznie jak eska np tak jak moja :-P

ja mam zwykłe A ale po kodach które kiedyś sobie rozpracowywałem i są gdzieś tu na forum wklejone to:
- zawieszenie mam od S
- kierownice mam od S
- recaro
- naprawde gróbe wyposazenie jak na 96 rok( brak tylko navi w zegarach, parktronika tył i webasto)

a do S brakuje lusterek chromowanych( czekam az FOSS zejdzie ponizej tysiąca :-P pewno sie nie doczekam )
i grila ze znaczkami i zwykły ludek sie nie pokuma puki maski nie podniesie :mrgreen:

i tak na miescie nie wykozystasz tych 60 koni co daje eska wiec celuj w idealne A i zrób z niej S wizualnie skoro cie ciśnie, jest wiekszy wybór na rynku choć i tak tragedia jak sie patrzy po aukcjach co ludzie robią z tymi autami( np ta z zabitym niedzwiedziem na kierownicy :D ) z działu humor i rozrywka
_________________
quattro rulez
V8 no free rides, gas or ass!

http://www.motostat.pl/user-vehicles/15571
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-20, 10:36   

hipcio, silnik padnie, koszt klocków? Co to za argumenty? Jeżeli ma być tanio to trzeba lanosa kupić. Żadna limuzyna nie jest tania w utrzymaniu, grunt to zdawać sobie sprawę z kosztów eksploatacyjnych. Bez obrazy koledzy nie mam na celu nikomu dokuczyć, ale żadne stylizowane A8 na S8 nigdy nie będzie prawdziwą eSką. Nie odzyska się włożonych pieniędzy przy odsprzedaży. Trudno kupić zadbane S8, ale jak kiedyś przyjdzie się sprzedać to pójdzie łatwiej niż zwykłe A8. Kupując A8 i dokładając do niej co raz gadżety z S8 to takie kupowanie na raty prawdziwego S8.

Jeżeli masz czas i odpowiednią kasę (powinieneś mieć minimum 1/4 ceny na serwis po zakupowy) to szukaj eSki - nie będziesz żałował (silnik w S8 kręci się do 7 tys obrotów - fajne uczucie czasem rozkręcić do końca :-P )
W innym przypadku szukaj zadbanej A8 ;-)
_________________

 
 
Gusiew 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Łosice
Wysłany: 2012-02-20, 21:07   

Klocki do s8 fl 2001 ferodo premier przod 310 zl.Tyl 160zł. To jakos drogo??Tarcze moze beda drozsze poniewaz maja 360mm. Za dobra S8 fl z koncowki produkcji według mnie bez 38 tys to nie podchodz. Bezwypadkowosc graniczy z cudem. A juz nie krecony przebieg to marzenie.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-20, 21:22   

Gusiew napisał/a:
Tarcze moze beda drozsze poniewaz maja 360mm.


A nie 340mm?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.