Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] D2 Sprężyny przód jakie obniżające?  
Autor Wiadomość
zeber 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2012-06-12, 17:04   [D2 ALL ] D2 Sprężyny przód jakie obniżające?

Witam. Zacznę od tego że jak kupiłem A8 4,2 to na dużych dziurach koła się chowały tak głęboko że wahacze górne uderzały w odbojniki. Więc stwierdziłem że ma zużyte sprężyny no to zacząłem się rozglądać się za sprężynami a z uwagi na to że moja ósemka ma seryjnie obniżony tył to kupiłem używane sprężyny firmy JAMEX (obniżające)
Autko wygląda fajowo ale dalej dobija do końca i nie da się jeździć po naszych drogach.

Zdjęcia: stare sprężyny, obniżony przód na sprężynach JAMEX
http://imageshack.us/phot...jcie0018rl.jpg/

http://imageshack.us/phot...jcie0020vf.jpg/

Proszę o poradę w dobraniu sprężyn.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-12, 18:56   

Chcesz nisko i sztywniej zakładaj od eSy springi a jak chcesz mieć normalnie to kup sobie nowe a nie jakies szrotexy z alledrogo. A8 to nie samochód za rozsądna cene by pchac druty ;)
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-12, 18:59   

Kolego jakie masz amortyzatory? Widzę, że stare sprężyny to sportowe 1BE. Mało prawdopodobne ,że coś im dolega dlatego pytam o amory, bo wina leży pewnie po ich stronie. Przy sprawnych amortyzatorach ze sprężynami 1BE nie ma mowy o dobijaniu, tylko w ekstremalnych przypadkach...

Jaki kolor mają amortyzatory i w jakim są stanie?
 
 
jojo-jar 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: D3 4.2, D2 4.2,
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 205
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-06-12, 19:04   

to ze ci dobija to wina amorkow. Sprężyny sa krótsze o 50mm od seryjnych i teraz amorki nie pracuja odpowiednio. Ratuja cie amorki od S8 albo blistein B6. A sprezyny jamexa daja rade i nie zgadzam sie z kolegą Apophis.

[ Dodano: 2012-06-12, 19:08 ]
jak cos to bede chyba mial amorki z s8 ;-) , i cena bedzie napewno spoko.
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-06-12, 19:12   

jojo-jar, dokladnie...ja z Jamexow jestem zadowolony...dobry produkt za niska cene...i tak jak piszesz Ty i Mucholejkolator, wina lezy po stronie amorów...bo albo beda wywalone juz, albo poprostu co jest tez oczywiste nie maja takiego tlumienia w takim zakresie jak sportowe...trzeba je wymienic...innej rady nie ma ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-12, 19:13   

jojo-jar napisał/a:
A sprezyny jamexa daja rade i nie zgadzam sie z kolegą Apophis.
Przepraszam poprawie-oryginalne jamexy mozliwe że tak ale coraz trudniej o takie,w jednym aucie przerabiałem zawieche jamexa i chyba miałem pecha bo była tragedia. Do A8 to wg mnie jak na sportowo to od eSy a jak norma to oryginał. Świetną sprawa jeszcze jest Air ride ale to inna bajka. Jeśli amory już złomy to powinno bujać autem lekko jak sie na postoju poprzyciska przód i tył.
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-12, 19:15   

Apophis napisał/a:
Chcesz nisko i sztywniej zakładaj od eSy springi a jak chcesz mieć normalnie to kup sobie nowe a nie jakies szrotexy z alledrogo. A8 to nie samochód za rozsądna cene by pchac druty ;)


Trochę się nie zgodzę ;-) Po pierwsze uważam, że na zawieszeniu od eSy przód i tak stoi wysoko. Dwa - kolega de facto ma takie zawieszenie w swoim aucie. Trzy - doszedłem niedawno do wniosku, że w przednim zawieszeniu D2 przy obniżeniach 40-60mm niezależnie od sprężyn zawieszenie będzie dobijało. Aby zlikwidować tę przypadłość przód musi być betonowy. Rozwiązanie - gwint lub bardzo twarde sprężyny typu H&R plus sportowe amortyzatory również o bardzo dużej sile tłumienia przy dobiciu :-/

Ja właśnie jestem na etapie jeszcze mocniejszego utwardzania B8 w Zerkopolu do tego najsztywniejsze sprężyny jakie były montowane w S8 - 1BD ;-)

Jak to nie pomoże to albo będę szukał gwintu albo wracam do wysokości -25mm 1BE
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-06-12, 19:18   

Apophis, a tragedia czemu byla...sprostuj dlaczego??? Wiesz no porownujac zawieche od Esy a AIRa to troche pojechales...bo jedyne co je laczy to obnizenie...calkiem inaczej lata sie na sportowym zawieszeniu a na air ride'dzie ;) tu masz twardo i nisko...a tu masz nisko i jak jedziesz to jest miekko...i to bardzo :) Air sie nie nadaje do sportowej jazdy :)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Masa 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 237
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-06-12, 19:22   

a jakbys chciał to mam przednie czerwone amorki do opylenia tak na marginesie :d
_________________

 
 
jojo-jar 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: D3 4.2, D2 4.2,
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 205
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2012-06-12, 19:23   

siemka kacper co ty dalej kombinujesz z przodem? Ja dzisiaj włożyłem jamexy +B6 (skrócone). Jutro ranoo zbieżnosc i gonie do krakowa to odrazu bedzie pirwszy test. Narazie gonie na 16", jak bedzi Ok to zakladam 20". A ty po co dalej zmieniasz. Mowiles ze jest juz ok.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-12, 19:30   

robertas napisał/a:
Apophis, a tragedia czemu byla...sprostuj dlaczego??? Wiesz no porownujac zawieche od Esy a AIRa to troche pojechales...bo jedyne co je laczy to obnizenie...calkiem inaczej lata sie na sportowym zawieszeniu a na air ride'dzie ;) tu masz twardo i nisko...a tu masz nisko i jak jedziesz to jest miekko...i to bardzo :) Air sie nie nadaje do sportowej jazdy :)

Omega A kilka lat do tyłu,okazyjnie kupiona zawiecha jamexa nie zajechana i raczej ori bo z de to przyjechało. Nisko i ladnie a zarazem prowadzenie auta beznadziejne-czułem jakby był jakis rozklekotany. Reszta zawieszenia włacznie z amorkami w pełni sprawna. Spodziewałem sie że bedzie twardo ale to nie było to.Wrociłem do seri i było elegancko choc wysoko. Nie porownuje Air Rida do sportowej zawiechy a jedynie stwierdzilem fakt że to fajna rzecz bo miałem okazje taka A8 testować. :)Zawiecha esy mi pasuje najbardziej jesli chodzi o sportowe:)
 
 
zeber 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2012-06-12, 21:53   

Dziękuję za odpowiedzi!
Amory mają niebieski kolor. Jutro jak zdążę to pojada na trzepanie i zobaczę jaki mają numer seryjny. Dodam że nie będę jeździł sportowo więc chce zawieszenie normalne ale jak piszecie że nie można mieć sportowego zawieszenia a zarazem nie bardzo twardego to nic nie szkodzi.
Bynajmniej jak najtańszym kosztem chce mieć dobre zawieszenie.

Ale mam też jeszcze inny problem.
http://www.a8team.pl/topics57/7333.htm#76381
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-13, 12:31   

jojo-jar napisał/a:
siemka kacper co ty dalej kombinujesz z przodem? Ja dzisiaj włożyłem jamexy +B6 (skrócone). Jutro ranoo zbieżnosc i gonie do krakowa to odrazu bedzie pirwszy test. Narazie gonie na 16", jak bedzi Ok to zakladam 20". A ty po co dalej zmieniasz. Mowiles ze jest juz ok.


Wszystko jest ok pod warunkiem, że droga nie jest mocno zniszczona. Wtedy lecisz jak chcesz, ale na większych dziurach czy fałdach zawias strasznie się poddaje pod ciężkim silnikiem, i ogólnie gabarytami auta... Tak jak już kiedyś pisał kolega artekk również dochodzę do wniosku, że zawieszenie w A8 jest jednak trochę nieharmonijne i drewniane. Chociaż na standardowych sprężynach nie jest źle :->

Generalnie problem obniżenia zawieszenia z przodu w granicach 50mm wg mnie wynika z prostych zasad fizyki, konstrukcji zawieszenia i oczywiście naszych super równych jak stół dróg ;-)


Przy skróconej sprężynie dajmy na to o 60mm jak w przypadku K.A.W które to sprężyny są najbardziej polecane rzekomo przez A8Freunde skracamy aktywny skok zawieszenia o te właśnie 60mm. Przyjmijmy, że pełny skok wynosi 120mm. Kiedy zmniejszymy tę wartość o połowę w wielkim uproszczeniu musimy tak usztywnić i zestroić zawias żeby energia uderzenia i dobicia koła po wjechaniu w np. dziurę została pochłonięta na tylko 60mm a nie 120mm.

W Niemczech nie mają z tym większego problemu, bo ich drogi nie są tak poniszczone jak nasze i na pewno problem dobijania zawieszenia występuje w formie szczątkowej ;-) Jednak u nas jest totalnie odwrotnie. I nie mówię tu o szorowaniu brzuchem w koleinach bo z tym o dziwo nie ma problemu nawet przy obniżeniach rzędu 60mm na przedniej osi.
Oczywiście jeśli droga jest tylko lekko zniszczona to problemu nie ma nawet na Jamexach -50mm z dobrym, sztywnym amortyzatorem typu Bilstein B6, B8. Sam ganiałem na tym zestawie z prędkościami rzędu 180km/h po wąskich mazurskich, pofalowanych drogach i zawias dawał radę. Jednak wkur...a mnie jak jeżdżę po Lublinie i nie mogę już przejechać pewnych odcinków drogi z prędkością wyższą niż 40km/h :-/ A Omegą Ojca mogę tam lecieć 80 i zawias tak wybiera nierówności że w ogóle nie czuć dołów... Dlatego walczę cały czas żeby i próbuję "oszukać fizykę" dobrym progresywnym amortyzatorem i sztywną sprężyną, żeby zawias sporadyczniej dochodził do granicy swoich możliwości :->

Dlatego wspomniałem o gwincie, bo uważam, że wcale nie musi to być szalony pomysł, żeby zastosować go w D2, tu przy takich obniżeniach może się sprawdzać bardzo dobrze bez nadmiernej utraty komfortu :roll:

Jeszcze jedna mała ciekawostka - w naszych A/S8 występują różnej grubości odbojniki dobicia. Do krótszych sprężyn wskazane jest zamontowanie także krótszych ale i sztywniejszych odbojników, wzrasta wtedy aktywna długość skoku i przesuwamy moment dobicia mcpersona. A takie krótsze odboje występują właśnie w sportowych zawiasach 1BE i 1BD. Wniosek z tego taki, pomijając aspekt czerwonych, sportowych amorów, ważnym elementem współgrającym z krótkimi, sportowymi spężynami są właśnie odpowiedniej długości odboje.

Reasumując - elementy mcpersona przedniego zawieszenia standard nie nadają się do współpracy z mocno obniżającymi sprężynami sportowymi.


Nie poruszam tematu współpracy standard amorków z krótkimi sprężynami, bo ten wątek akurat jest już dobrze opisany na forum :->

Może dzisiaj znajdę chwilę, żeby zrobić jeszcze jedna próbę właśnie z krótszymi odbojnikami oraz osadzonymi niżej na amortyzatorze sprężynami od eSy 1BD, aby uzyskać także obniżenie ok 50mm :-D

[ Dodano: 2012-06-13, 12:34 ]
zeber napisał/a:
Bynajmniej jak najtańszym kosztem chce mieć dobre zawieszenie.


Nie da się ;-)
 
 
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-13, 13:29   

Ciekawy temat bo wlasnie mam taka sama konfiguracje. Tzn czerwone jamexy i niebieskie amortyzatory. Czy ktos wie co to sa za niebieskie amorki?Bo to sa jakies oryginaly Audi. W serii zawieszenie mialem s-line.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-06-13, 15:21   

Mucholejkolator, A ja już od dłuższego czasu pogodziłem się z myślą, że trzeba gwint montować i tyle...
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.