Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Demontaż tlumika koncowego A8  
Autor Wiadomość
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2009-05-16, 15:05   [D2 ALL ] Demontaż tlumika koncowego A8

witam,panowie co bedzie jak wypruje koncowy tłumik w A8? Nie koniecznie caly ale moze czesciowo. Jaki efekt dzwiekowy bedzie? Jesli ktos to robil prosze o opinie.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2009-05-16, 15:55   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Black Cars Matters
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2009-05-16, 16:05   

czyli jest dobrze tak? Ja zostawie oczywiscie puche u siebie.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2009-05-16, 17:24   

Zależy co rozumieć przez "dobrze".
Jeśli już to iśc w cos takiego:
http://www.audipages.com/...upersprint.html
_________________
Black Cars Matters
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-05-23, 09:03   Re: wybebeszenie tlumika koncowego A8

paulo79 napisał/a:
witam,panowie co bedzie jak wypruje koncowy tłumik w A8? Nie koniecznie caly ale moze czesciowo. Jaki efekt dzwiekowy bedzie? Jesli ktos to robil prosze o opinie.


Ja jakiś czas temu zapragnąłem polepszenia dźwięku V8-emki - w pierwszym ruchu zrobiłem przelot (wywalenie końcowego) + gustowna (ale nie jakieś DTM) podwójna końcówka - wstępnie efekt był super ale w trakcie użytkowania przeszło to moje oczekiwania...
z grzecznej limuzyny zrobiło się rasowe RS - full agresive :wpale: & the best of the beast :diabel:
...
Osobiście mam mieszane uczucia co do dźwięku - robi wrażenie ale nie wiem czy aby nie za bardzo - niestety mam tyle na głowie, że nie mam kiedy wziąść się za poprawki.


Nie wiem natomiast jak będzie jeśli zostawisz pustą puszkę ale obawiam się, że będzie gorzej bo zrobi się takie pudło rezonansowe.... :shock:
chyba lepiej założyć jakiś sportowy ale ja jeszcze nie próbowałem.
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2009-05-24, 15:38   

sam nie wiem co o tym myslec bo moge sie rozczarowac w trasie jadac z malum dzieckiem i z zona na tylnej kanapie. Mialem mala dziurke to ladnie mruczala i moglem jej nie zaspawywac hehe
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-05-25, 00:11   

paulo79 napisał/a:
sam nie wiem co o tym myslec bo moge sie rozczarowac w trasie jadac z malum dzieckiem i z zona na tylnej kanapie. Mialem mala dziurke to ladnie mruczala i moglem jej nie zaspawywac hehe


Ja ma dwójkę małych dzieci i o dziwo zasypiają w fotelikach jak zwykle i żadnego kręcenia nosem że głośno i przeszkadza... :shock:
pozytywnie mnie zaskoczyły bo wiem, że dosyć mocno buczy.

A co do spawania to nie ma co żałować - dziś dziurka mała a jutro już duża a poza tym takie lewe przedmuchy na wydechu często popiardują :-/ a nie przyjemnie buczą...
w takiej furze nie przystoi :lol:
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2009-06-14, 13:56   

Paulo79 może coś takiego zapodaj do swej bryki http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
Ostatnio zmieniony przez tutenhamon 2009-06-23, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-21, 19:16   

Spróbuj może tak poprawić dźwięk :mrgreen: , ktoś może z kolegów zamontował dwa tłumiki końcowe do A8 jak na zdjęciu poniżej i podzieli się dokumentacją techniczną swojego patentu ;-)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-09-22, 03:29   

Miałem już dawno to wrzucić ale..... :shock:
no ale lepiej późno niż wcale...
więc poniżej foty mojego wydechu.

Jak pisałem wcześniej - wszystko jest fabryczne oprócz tłumika końcowego...
ten został wyciąty w całości, zastąpiony rurami i dołożone zostały końcówki wydechu.

Tak z tyłu:


A tak pod spodem:



Efekt dźwiękowy przeszedł moje oczekiwania - zrobiło się agresywnie - ale na szczęście spokojnie da się tym jeździć i nawet w trasie moje dzieciaki zasypiają ;-)

A na przyszłość wciąż myślę nad rozdzieleniem wydechu na obie V-ki oddzielnie - dwa mniejsze tłumiki środkowe + dwa mniejsze tłumiki końcowe + dwie podwójne końcowki po obu stronach auta :mrgreen:
 
 
Karol 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Karol
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Sosnowiec Mannheim
Wysłany: 2009-09-25, 22:36   

Witam uwazam, ze koncowy wydech robi wrazenie jak najbardziej, ale nie dodaje "osiolkow". Sprobojcie wybebeszyc katalizator lub zamienic go na sportowy i wtedy koncowy tlumik zostawcie, zobaczycie efekt w mocy. ...aaa jeszcze troszeczke po tym sprobojcie pomieszac w elektronice wtrysku paliwa i jest oki
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2009-10-06, 21:19   

no w A8 to ja niechcialbym nic mieszac w elektronice hehe
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2009-10-31, 14:04   

FOSS a gdzie dostałeś takie fajne końcówki, też chciałbym sobie zrobic taki zabieg w swoim aucie, nie ukrywam że boję się tylko jak się to sprawdzi w trasie, kiedyś wybebeszyłem tłumik w mazdzie 323f i po mieście była fajna zabawa ale w trasie buczał przy 100 km/h strasznie, że nie szło wytrzymać. Nie chciałbym tego powtórzyć. Dźwięk A8 jest śliczny ale chciałbym osiągnąć efekt silnika V8 z amerykańskich bryczek czyli głośno na zewnątrz a wewnątrz auta żeby możnabyło spokojnie rozmawiać, słuchać radia no i własnych myśli. Ile jeszcze kosztował cię ten zabieg?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-10-31, 20:14   

SERGIO napisał/a:
FOSS a gdzie dostałeś takie fajne końcówki, też chciałbym sobie zrobic taki zabieg w swoim aucie, (...)

Cały zabieg przeprowadziłem u pewnego tłumikarza w Pruszkowie.
Końcówki też kupiłem u niego - miał cały zestaw do wyboru chociaż większość to były pojedyncze sztuki (bałem się, że nie znajdę identycznej do pary).
Nie znam producenta ani konkretnego modelu tych końcówek - nie zwracałam na to uwagi a po prostu ich wygląd mi się spodobał (uważałem, że będą pasowały do auta nie będąc jednocześnie napastliwe i zbyt "tjuningowe").
Po założeniu wyglądały trochę lepiej niż na załączonych zdjęciach - niestety miałem wtedy trochę kłopotów z silnikiem (przepływka, pompa paliwa) co między innymi charakteryzowało się złym spalaniem i czarnymi jak sadza spalinami...
na zdjęciach są akurat usmolone tymi czarnymi spalinami.

SERGIO napisał/a:
(...) nie ukrywam że boję się tylko jak się to sprawdzi w trasie, kiedyś wybebeszyłem tłumik w mazdzie 323f i po mieście była fajna zabawa ale w trasie buczał przy 100 km/h strasznie, że nie szło wytrzymać. Nie chciałbym tego powtórzyć.

Cóż, nie ukrywam, że uzyskany po modyfikacji dźwięk jest charakterystyczny...
w środku nie ma tragedii i tak jak pisałem wcześniej - mam dwójkę małych dzieciaków i obie (córeczki) spokojnie zasypiają nawet na krótkich trasach.
Jak w większości tak modyfikowanych aut u mnie też w pewnym zakresie obrotów odgłosy ukladu wydechowego wydają się być nieprzyjemne - jest to 1500-2000 co na V biegu na trasie odpowiada prędkościom 120-140km/h...
mimo to spokojnie robię trasy po 300-500km bez żadnych efektów ubocznych - myślę, że to zasługa dobrego wygłuszenia wnętrza naszych A8-emek :->

SERGIO napisał/a:
Dźwięk A8 jest śliczny ale chciałbym osiągnąć efekt silnika V8 z amerykańskich bryczek czyli głośno na zewnątrz a wewnątrz auta żeby możnabyło spokojnie rozmawiać, słuchać radia no i własnych myśli.

Też chciałem usłyszeć V8 i stąd modyfikacje...
jednak akustyka odbiega od amerykańskich aut - dźwięk wydaje się bardziej agresywny (amerykańskie "bulgotanie" sugeruje silnik wolnoobrotowy dużej pojemności acz niekoniecznie dużej mocy - w A8 dźwięk zdecydowanie sugeruje dużą moc jednostki napędowej).
Jenocześnie w aucie można spokojnie cicho rozmawiać, słuchać muzyki, wskazań navi i CB w jednym czasie ;-)

SERGIO napisał/a:
Ile jeszcze kosztował cię ten zabieg?

Szczerze przyznam, że kompletnie tego nie pamiętam...
kilkaset pln ale na pewno nie przekroczłem tysiączka.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2009-11-01, 00:34   

Dzięki za odpowiedź.
Nie ukrywam że waham się trochę.
Poszukam może czegoś na allegro (końcówek). Jeśli znajdę jakieś fajne to wypróbuje ten Twój patent, zawsze przecież można wstawić tlumik spowrotem.
Zastanawiam się tylko jakby to było po założeniu jakiegoś tłumika sportowego z tych oferowanych np. na allegro ( kompromis pomiedzy twoim patentem bez tłumika a serią). Może ktoś doradzilby w wyborze i jaki to przyniesie efekt. Dodac chcę tylko że nie chcę poprzez ten zabieg podnosić mocy samochodu itp chodzi mi tylko o nieco głosniejszą pracę wydechu podkreślającą iż wkońcu jest to V8. Nie wiem jak to jest na zewnątrz ale jadąc sobie spokojnie przez miasto mam wrażenie że wogóle nie słychac tego samochodu, a ja chciałbym się delektować tym dźwiekiem. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Trochę sie rozpisałem sorki ale zanim coś pozmieniam chciałbym mieć pewność że to bedzie to czego szukałem a nie nie miło się rozczarować.

znalazłem taki filmik i ten dźwięk mi sie podoba:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IMEAL8KDJEA
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.