Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Gaz do a8?  
Autor Wiadomość
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-03, 19:30   

są i tacy co kupują a8 za 12 czy tez 14 tyś oczywiscie bez lpg i zgrywa bogatego panoczka cotoby on nigdy nie zainstalował gazu no ale pojechałbym sobie przykładowo na wycieczke np. do kronach :mrgreen: no ale cholera sporo mnie to wyniesie chyba pojade golfem z kolegą na gaz bo wyniesie sporo taniej ale nie audi bo ma byc bez gazu 8-) ja osobiscie miałem 3 samochody z lpg i zaden mi sie nigdy nie zesrał bo dbałem oto colega cruiser ma duzo racji ale to przewaznie wynika z zaniedbania wiec daje sporo do myslenia kazdy jest kowalem własnego losu wiec jak kto chce :-P
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2010-03-03, 19:54   

Tu jest właśnie sedno sprawy.Mam a8 z gazem,ale nie mam innych kompromisów(jeśli mam kaprys to jeżdzę bez celu,bo uwielbiam jeżdzić tym autem i jak trzeba zatankować gaz to wlewam do pełna za 100 zł i nie płaczę z tego powodu) i jeżdzę gdzie chcę i kiedy chcę i nie myślę czy pojechać innym autem gdzieś bo będzie taniej.
 
 
whisky 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 30
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-03-03, 20:37   

Kolejny post w stylu czy Wałęsa ma zostać prezydentem....poza tym greg26 zadałeś pytanie na które szybko sam sobie odpowiedziałes i tak samo jak ja czy inni forumowicze mamy swoje zdanie i nie podlega to kwestii tak samo Ty swojego nigdy nie zmienisz,prowadzi to do tanich sprzeczek oraz obelg....Temat LPG i a8 poruszany był nie raz i zawsze bedą dwie szkoły i nikt tego nie zmieni....nie mam zamiaru z nikim sie sprzeczac czy stac mnie na paliwo czy wole LPG lub kto kupil auto za 12 czy 60tys.Bedąc w trasie przelatując przez Wa-we,Gdańsk czy Wrocław spotykając Auto z forum chce pozdrowic kierowce z usmiechem,jak jest mozliwosc to zatrzymac sie pogadac i poznać a nie .....kurcze moze to ten co powiedzial ze mam grata za 14 tys a moze to ten co nie ma gazu a ja mam ....ehhh nie zatrzymuje sie...Nie jestem tu od tego ale gdybysmy nie poruszali sprzecznych tematow na ktore nie ma odpowiedzi to forum bylo by inne niz wszystkie...Sory ze tak wyjechałem nie w temacie z leksza ale wpienia mnie to....

[ Dodano: 2010-03-03, 20:42 ]
Nie jest to forum calibry czy trabanta i zachowujmy sie jak przystało na nasze auta...
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-03, 21:21   

whisky napisał/a:
Kolejny post w stylu czy Wałęsa ma zostać prezydentem....poza tym greg26 zadałeś pytanie na które szybko sam sobie odpowiedziałes i tak samo jak ja czy inni forumowicze mamy swoje zdanie i nie podlega to kwestii tak samo Ty swojego nigdy nie zmienisz,prowadzi to do tanich sprzeczek oraz obelg....Temat LPG i a8 poruszany był nie raz i zawsze bedą dwie szkoły i nikt tego nie zmieni....nie mam zamiaru z nikim sie sprzeczac czy stac mnie na paliwo czy wole LPG lub kto kupil auto za 12 czy 60tys.Bedąc w trasie przelatując przez Wa-we,Gdańsk czy Wrocław spotykając Auto z forum chce pozdrowic kierowce z usmiechem,jak jest mozliwosc to zatrzymac sie pogadac i poznać a nie .....kurcze moze to ten co powiedzial ze mam grata za 14 tys a moze to ten co nie ma gazu a ja mam ....ehhh nie zatrzymuje sie...Nie jestem tu od tego ale gdybysmy nie poruszali sprzecznych tematow na ktore nie ma odpowiedzi to forum bylo by inne niz wszystkie...Sory ze tak wyjechałem nie w temacie z leksza ale wpienia mnie to....

[ Dodano: 2010-03-03, 20:42 ]
Nie jest to forum calibry czy trabanta i zachowujmy sie jak przystało na nasze auta...


no masz racje a ja napisałem ze są tacy i ze tak robią nie napisałem ze ty taki jestes wiec bez urazy pozdrawiam
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-03-03, 22:06   

Zawsze mnie śmieszyło powiedzonko:
"Skoro stać Cię na A8 to powinno być Cię stać także na paliwo do niego."
kiedy to słyszę/czytam od razu przypomina mi się inne, takie staropolskie wręcz:
"Zastaw się a postaw się".

Ciekawe, że najczęściej wypowiadają to osoby które:
- nigdy nie miały i mieć nie będą auta klasy A8
- nigdy nie jeździły na LPG
- jeździły na LPG ale oszczędzanie każdego grosza było celem samym w sobie więc z LPG mają tylko same złe wspomnienia
- inni którzy nt. techniki i rozwoju motoryzacji mają chyba mierne pojęcie

...
Osobiście na LPG przejeździłem xxx.xxx km i śmieszą mnie bzdurne opowieści jak to LPG niszczy silnik...
jak dla mnie zasada jest prosta i moim zdaniem wyczerpuje całą złożoność poruszonego tematu:
:idea: jak dbasz o auto tak ono potem jeździ :lol:

...
W mojej "stadninie koni" parkują:
piękne, srebrne A8 4,2V8 310KM PB+LPG - zupełnie się go nie wstydzę ;-)
piękne i zabójcze, czarne S8 4,2V8 360KM PB+LPG - jego także się nie wstydzę :-P

A do Kronach polecę eSą a nie jakimś Golfem SDI (nie ubliżając Golfom bo to także bardzo fajne auto, ani ich właścicielom bo kupując Golfa dokonali naprawdę dobrego wyboru) niezależnie od tego czy będę ją karmił PB czy też LPG 8-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2010-03-03, 23:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-03, 22:55   

FOSS napisał/a:
A do Kronach polecę eSą a nie jakimś Golfem SDI (nie ubliżając Golfom bo to także bardzo fajne auto, ani ich właścicielom bo kupując Golfa dokonali naprawdę dobrego wyboru) niezależnie od tego czy będę ją karmił PB czy też LPG


noo w rzeczy samej :mrgreen:
ja tankuje 100l lpg bo mam taką banie w bagazniku :-P i tez lece ;-)
 
 
SJake 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: Aluminium
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2010-03-04, 00:35   

Gaz, gaz, gaz... nie mam nic przeciwko. Nię tępie, nie zachwalam.
Posiadałem auto z sekwencyją instalacją - 7A 20V. Jezdziło się fajnie, chociaz w wiekszosci dojeżdzałem "bydle" na benzynie.

Jedno A8, które użytkuje ma założoną instalacje - TATA sobie zażyczył to ma.
Sam imałem się czy sobie nie założyć... Już byłem blisko, już prawie, ale jakoś sie nie zdecydowałem. Lubie tankować do baku i patrzeć na ten fajny wiatraczek w kuleczcce...

Zaznacze, ze ojcowe A8 lata na gazie i ma sie dobrze.

Winna tu może ma filozofia.
Dla mnie auto to coś w rodzaju kultu. Leje V-Powera Racinga, przepłacam na stacjach, leje najdrozsza wache - zawsze 98, chyba, ze sie pomyle to kapkę 95 - jestem frajer... Zawsze dolewam do pełna...

Dodam, iż nie zarabiam walizki pieniędzy.

Jestem polaczkiem dla którego auta sa wszystkim...
Na kosmetyki do aut wydaje sporo - więcej niż myślisz. Potrafie woskować od rana do wieczora, a czasem nawet dwa, trzy dni. Dla siebie...

A...do taniej jazdy mam DIESLA. Franzo-Belgo-Szweda :roll:
Rżne nim aż miło... i pali mi średnio 5,3L ropki. 8-)
_________________
A8 4,2 quattro
A8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
V8 4,2 quattro
S6 4,2 quattro
A6 2,8 quattro
A2 1,6 FSI
A6 TDI AEL

POLISHANGEL
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-03-04, 01:23   

SJake napisał/a:
(...)A...do taniej jazdy mam DIESLA. Franzo-Belgo-Szweda :roll:
Rżne nim aż miło... i pali mi średnio 5,3L ropki. 8-)

Moim skromnym zdaniem w tym też tkwi ziarnko tych różnych filozofii nt. LPG.

Część osób posiada swoje prywatne A8/S8 które jak Ty obdarza pewnym kultem ale na codzień posiada także inne auto prywatne/służbowe które tak jak powyższy przykład spala zupełnie inne wartości paliwa...
(zaznaczam, że nie wyśmiewam tego gdyż sam jako skończony automaniak wszystkie fury w swoich rękach traktuję jak moje kochanki)
w przypadku służbowych częstokroć to pracodawca płaci za paliwo więc już zupełnie nie przywiązujemy wagi do rodzaju silnika i jego spalania.
(sam wychowałem się na samochodach służbowych więc temat znam rzekłbym dogłębnie)

Jest też druga grupa osób która swoje A8/S8 użytkuje na codzień przejeżdżając rocznie 30,40,50kkm i w ich przypadku koszty utrzymania auta klasy A8/S8 są jednak sporo wyższe.

Filozofia myślenia obu grup może być zgoła odmienna 8-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2010-03-04, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-03-04, 13:05   

Witam Panowie,tak czytam i czytam i wychodzę z takiego założenia że jak ktoś ma kaprys założyć LPG niech zakłada,jak zechce przemalować furkę na różowo niech maluje jego sprawa.Jeszcze ktoś inny założy sobie spoiler na tylnej klapie,jego świadomy wybór i pieniądze jak lubi to bardzo proszę.mam kolege który zarzekał się zę nigdy nie kupi smolucha (diesel),i co kupił.To co mam się do niego nie odzywać,jego prywatna sprawa.Pozdrawiam wszystkich nie zdecydowanych i tych co wiedzą czego chcą. :peace:
 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-03-04, 14:53   

Jezu Ludzie... Dajcie już spokój z tym gazem... Kto chce niech ma a kto nie chce niech nie zakłada i tyle...

A nie od razu pieprzenie że ktoś zgrywa bogacza i gada że gaz do audi to feee...

Taaaak k***a ! ja posiadam audi a8 d2 z 1995r ! Widać jestem jakiś lamus zgrywający bogacza... bo moja a8 to warta rynkowo jakies 14- 17.000 ? taaak ? i pewnie ją mam tylko w garażu i tyle... Więc rozwieję tego typu pomówienia... jeżdżę nią każdego dnia ! i wszędzie ! po mieście i na trasę... bo wiecie co ? a stać mnie i stać mnie na to żeby oszczędzać kasiore... (na dodatek mogę sobie odpisać paliwo więc mi lepiej... ale i tak nie robię tego zawsze) a gazu po prostu szkoda mi w nią wkładać... ;) i tyle...

Ale jak ktoś chce mieć ten gaz to niech ma i tyle... ludzie... Mówiłem już że to temat na lata i potem jest skakanie sobie do gardeł... a po co to ?

Żyjmy w zgodzie ! :P Kochajmy się ! hehehehehe :D Gazownicy i Benzyniaki ! :D :D

MorgothV8: prosze bez bluzgów, nie chciałbym dawać ostrzeżeń, ale jak się to będzie powtarzać to będę zmuszony :(
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 15:44   

FOSS napisał/a:
Filozofia myślenia obu grup może być zgoła odmienna 8-)

i to jest to.........trafione w 10 8-)
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-05, 15:45   

warto przeczytac
http://www.autoflesz.pl/a...czy_silnik.html
 
 
Cruiser 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8L D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 45
Skąd: Koniec Swiata :)
Wysłany: 2010-03-05, 17:34   

Wedlug mnie najciekawszy jest fragment:

Cytat:
Ci co nie uciekali z lekcji fizyki wiedzą, że gaz jest zupełnie inny paliwem dla silnika, przede wszystkim suchym i spalającym się w wyższej temperaturze. To powoduje, że zbyt uboga mieszanka miejscowo przegrzewa głowicę, wypala grzybki zaworowe, ba, nawet tłoki; szybko wypala też uszczelkę pod głowicą, pozostawia nagary, etc.


FOSS napisał/a:
... śmieszą mnie bzdurne opowieści jak to LPG niszczy silnik...

To mamy tak samo :!: Tylko, ze mnie smiesza bzdurne opowiesci jak to LPG jest "cacy" :lol: :D
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-05, 19:34   

jesli bedą naprawde dobre graty i bedziemy oto dbac to bedzie wszystko ok ;-) zreszto wszystko jest dokładnie opisane w linku http://www.autoflesz.pl/a...czy_silnik.html
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2010-03-05, 20:45   

Za pieniądze zaoszczędzone przez 3 lata jazdy na gazie mogę sobie kupić kilka silników i czym ty się przejmujesz?Przecież silnik to część zamienna i można go w każdej chwili wymienić.Do A8 zdrowy motor bez osprzętu za 2 tysiące spokojnie kupisz.Dlatego nie ma się co tak rozczulać nad silnikiem jakby to było nie wiadomo co.Pewnie jak klocki ci się kończą to wymieniasz,tak samo jest z silnikiem.Za 30 tysięcy które oszczędzę jeżdząc na gazie przez 3 lata policz ile będę miał silników :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.