Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI/LPG ] Reflektory skrętne AFS kodowanie  
Autor Wiadomość
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-08-26, 09:00   

dice111 napisał/a:
Zadzialac zadziala (jak to chcesz na test), ale D3 sieje czym popadnie, dlatego zrob poprawna instalacje.


Mówisz może raz działać a raz sypać błędami.... Ok dzięki.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-27, 22:58   

jak pisałem już czas temu jakiś... możesz zaryzykować i sprawdzić
czy pójdzie... może się uda...
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-08-28, 08:26   

maciu napisał/a:
jak pisałem już czas temu jakiś... możesz zaryzykować i sprawdzić
czy pójdzie... może się uda...


Tak pamiętam.. Mam zrobione notatki od Ciebie 😊
Auto stoi w serwisie Audi, naprawa 9470zl, jak tylko odbiorę je, zaczynam temat lamp.

[ Dodano: 2018-09-02, 17:07 ]
Czy ktoś wie gdzie znajdę takie wtyczki jak na zdjęciach poniżej?
- Ta mała biała jest od silniczka poziomowania reflektora (a4, a6, a8, pewnie i inne auta grupy VW) niestety nie mam jej nr.
- Ta druga jest od kierunkowskazów oraz świateł DRL (jej numer to 968864-1) po wpisaniu nr w Google są dostępne i opisane na jakiejś zagranicznej stronie, ale w Polsce nie mogę ich namierzyć.







[ Dodano: 2018-09-17, 20:14 ]
Okej, trochę czasu minęło ale projekt ukończony. Zeszło dłużej niż planowałem ponieważ audi stoi w serwisie już 3 tydzień i aby coś zrobić przy aucie musiałem jechać do nich. Lampy zmienione na takie z AFS do tego soczewki evox r 2.0, moduł świateł za licznikiem również oraz zmieniona instalacja według opisu kolegi Maćka i tu wielki ukłon i podziękowania za cierpliwość 👏 Jak odbiorę auto w przyszłym tygodniu mam już nadzieje, zostanie ustawienie świateł. Jeszcze mnie zastanawia jeden temat, a konkretnie to statyczne doświetlanie.... do przodu działa jak należy, ale przy wrzuceniu wstecznego niestety nie włącza się, a chyba są osoby u których przy wstecznym biegu zapalają się oba doświetlania naraz prawda? I od czego jest to zależne?
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-17, 22:07   

fajnie że się udało :)

sprawdziłem u mnie się doswietlenie nie włącza przy jeżdzie do tyłu, kodowania
w module LWR nie ma (jest jedna wartość fabryczna)... ale jeszcze za tym pogrzebię
faktycznie byłaby to pożyteczna opcja
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-09-18, 09:36   

Ja też patrzyłem kodowania ale nic nie ma. Pamietam że chyba Damian (FOSS) pisał że u niego się zapalają przy wstecznym <hmm>
Prośba do osób u których tak to waśnie działa, by podrzucić info.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-09-18, 22:15   

Pczester napisał/a:
Jeszcze mnie zastanawia jeden temat, a konkretnie to statyczne doświetlanie.... do przodu działa jak należy, ale przy wrzuceniu wstecznego niestety nie włącza się, a chyba są osoby u których przy wstecznym biegu zapalają się oba doświetlania naraz prawda? I od czego jest to zależne?

maciu napisał/a:
sprawdziłem u mnie się doswietlenie nie włącza przy jeżdzie do tyłu...
... ale jeszcze za tym pogrzebię, faktycznie byłaby to pożyteczna opcja

Pczester napisał/a:
Ja też patrzyłem kodowania ale nic nie ma. Pamietam że chyba Damian (FOSS) pisał że u niego się zapalają przy wstecznym <hmm>

Tak, u mnie właśnie tak to działa - po wrzuceniu wstecznego zapala się statyczne doświetlanie zakrętów w obu lampach niezależnie od prędkości i kierunku jazdy.

Z tego co ja wiem to ta funkcjonalność została zmieniona wraz z wejściem po-lifta oraz lamp ze skrętną soczewką.
Wydaje mi się - tu nie mam pewności - że tak jest już od pierwszych lamp ze skrętną soczewką czyli od rocznika 2004/2005 dla 60W12 i od rocznika 2005/2006 dla pozostałych wersji silnikowych D3.

Zmieniłeś Kamil lampy i elektronikę na po-lifta i skrętną soczewkę więc działa to jak w po-lifcie.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-09-18, 22:37   

Mam polifta i takie też lampy włożyłem Damian 😁 ciekawe co za to odpowiada bo raczej nie same lampy i sterowniki. No ale trudno nie można mieć wszystkiego jak widać.
P.S w poniedziałek będę w stolicy wiec może się spotkamy? Będziesz w firmie wieczorem czy masz jakieś plany?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-09-19, 11:55   

Pczester napisał/a:
Mam polifta i takie też lampy włożyłem Damian 😁

No tak, tak - ale doświetlania zakrętów nie miałeś ;)

Pczester napisał/a:
ciekawe co za to odpowiada bo raczej nie same lampy i sterowniki.

No właśnie moim zdaniem tylko elektronika - sterowniki ;)

Pczester napisał/a:
P.S w poniedziałek będę w stolicy wiec może się spotkamy? Będziesz w firmie wieczorem czy masz jakieś plany?

Dzwoń wcześniej, w ciągu dnia, żebym nie zapomniał to się wieczorem gdzieś spotkamy - czy u mnie pod firmą czy gdzieś na mieście <okok>
Chociaż jak chcemy lampy porównywać to lepiej u mnie bo jest i ekspresówka i lokalne drogi z zakrętami oświetlone i bez oświetlenia - do wyboru do koloru <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-19, 17:49   

też liczyłem na porównanie ale niestety audi kolegi zostaje w warsztacie i ewentualnie my sobie porównamy (o ile dojdzie do spotkania wieczorem), zobaczymy czy bedzie widać
rok użytkowania więcej u mnie
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-09-19, 19:30   

maciu napisał/a:
też liczyłem na porównanie ale niestety audi kolegi zostaje w warsztacie i ewentualnie my sobie porównamy (o ile dojdzie do spotkania wieczorem), zobaczymy czy bedzie widać
rok użytkowania więcej u mnie


No niestety, auto stoi już 3 tydzień w serwisie Wimar Olsztyn, o ile oni podeszli do tematu sumiennie, zamówili nowe oryginalne części (zderzak, nadkole, zaślepkę radaru i kilka innych drobiazgów) polakierowali i wysuszyli, to firma ktrora miała okleić zderzak, zje....a robotę i folia odeszła jeszcze przed montażem (całe szczęście ze przed). Próbowali zwalić winę na serwis i nieprawidłowe lakierowanie ale po rozklejeniu folii okazało się ze lakier trzyma się idealnie. Żeby było ciekawiej, okazało się że tej folii już nie ma w Polsce NIGDZIE (sam dzwoniłem przez kilka dni szukając) a importer zamówił ja z Francji od producenta i trzeba było czekać 2 tygodnie bo taka jest polityka firmy. Prosta naprawa a zaraz będę miesiąc bez auta.... Korzyść taka że serwis udostępnił mi dwa razy auto na swoim serwisie, na demontaż i montaż lamp oraz modyfikacje wiązki i modułu dzięki czemu nie musiałem zwalać zderzaka bo go nie ma 😂 Mam pakiet asistans platinium a najlepsze jest że nie mogę wziąć auta zastępczego bo serwis audi nie jest partnerem warty 😤😤😤😤 kolejny paradoks ubezpieczalni.

Tak wiec jak się spotkamy to tylko pogadać chłopaki i podziękować wam odpowiednio 😊

[ Dodano: 2018-09-29, 12:41 ]
Okey, auto odebrane! Projekt zmiany lamp ukończony, wszystko hula aż miło, adaptacja i regulacja świateł zrobiona, nie ma żadnych błędów oraz problemów z komunikacją CAN którą idzie po "starych" przewodach, nie skrętką. Trochę zabawy jest ale efekt zadowalający. Dziękuję za pomoc jeszcze raz zainteresowanym.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-09-29, 20:19   

Pczester napisał/a:
Okey, auto odebrane! Projekt zmiany lamp ukończony, wszystko hula aż miło, adaptacja i regulacja świateł zrobiona, nie ma żadnych błędów oraz problemów z komunikacją CAN którą idzie po "starych" przewodach, nie skrętką. Trochę zabawy jest ale efekt zadowalający. Dziękuję za pomoc jeszcze raz zainteresowanym.

Czyli przyjeżdżasz swoim?....
Świetnie, ale i tak jest bubel bo ja swoją postawiłem na kołki i na razie dłubię w wolnych chwilach różne tematy :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-09-29, 21:59   

FOSS napisał/a:
Pczester napisał/a:
Okey, auto odebrane! Projekt zmiany lamp ukończony, wszystko hula aż miło, adaptacja i regulacja świateł zrobiona, nie ma żadnych błędów oraz problemów z komunikacją CAN którą idzie po "starych" przewodach, nie skrętką. Trochę zabawy jest ale efekt zadowalający. Dziękuję za pomoc jeszcze raz zainteresowanym.

Czyli przyjeżdżasz swoim?....
Świetnie, ale i tak jest bubel bo ja swoją postawiłem na kołki i na razie dłubię w wolnych chwilach różne tematy :/


Wyjazd miał być w poniedziałek który minął, ale odwołany bo młody zachorował. W sobotę jadę oglądać auto w Bieszczady, ale nie wiem czy swoim autem czy znajomego. Pamiętam o was chłopaki i jak tylko będę ruszał do stolicy to dam znać na pewno 👍

P.S
Światła skrętne + moje soczewki do tego doświetlenie statyczne PETARDA! Było widno, a teraz jeszcze obszar zasięgu świateł i jego jakość sprawia, że jazda nocą to czysta przyjemność.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-29, 23:00   

no czekamy, czekamy :)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 260
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-12, 21:03   

Zrobię odkop.

Mam problem z moim AFS-em. Wszystko wydawało się działać perfekt do momentu próby ustawienia świateł. Góra dół ustawione i problemu nie ma. Natomiast jest problem z AFS. Obie lampy świecą za mocno w lewo. Nie jestem w stanie już śrubami regulacyjnymi bardziej odchylić soczewki w prawo. Czy da się gdzieś VCDS zmienić pozycję 0? Zmienic kąt podstawowy AFS? Nie wiem jak to nazwać. Szukałem po modułach ale nic takiego nie znalazłem. Sprawdziłem ustawienie czujnika kąta skrętu i jak kierownica ustawiona na wprost to pokazuje idealnie 0 stopni a światła dalej świecą lekko w lewo pomimo już podkręconych na maksa śrub regulacji poziomej w kierunku do prawej.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.