Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Skrzynia szarpie przy zmianach biegów  
Autor Wiadomość
Wojtec1987 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtec
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 210
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2016-08-23, 16:19   

Interesuje mnie koszt samego konwertera,bez filtra i oleju, bo to przecież będę wymieniał, i jeśli będzie to konwerter to mogę zlać nowy olej i wlać z powrotem, o robotę się nie martwię, mam świetnego mechanika któremu pomagam jak mogę, więc i ceny mam sporo niższe.
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2016-08-23, 16:20   

Dowiem się :)
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-08-23, 17:31   

Wojtec1987 napisał/a:
Bardzo delikatnie ale falują.
Sprawdź LPG, bo może jest lipa i rozjechały się korekty ...co również skutkuje szarpaniem skrzyni przy zmianach biegów.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wojtec1987 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtec
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 210
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2016-08-23, 21:30   

danishow napisał/a:
Wojtec1987 napisał/a:
Bardzo delikatnie ale falują.
Sprawdź LPG, bo może jest lipa i rozjechały się korekty ...co również skutkuje szarpaniem skrzyni przy zmianach biegów.


No lpg jest w tragicznym stanie, za szybko się przełącza i potrafi zgasnąć na postoju, czuje znaczną różnice między lpg a pb. Mój gazownik wraca dopiero z urlopu w czwartek.
Mam kabel do zenita w moim e39 gdzie robiłem wszystko sam, ale tutaj jest stag.

Ogólnie to w e39 jak lpg robiło bałagan w sterowniku, to wystarczyło skasować adaptacje, pojeździć na pb trochę i dopiero potem regulacja lpg, jak tutaj skasować korekty pb ? Mam checka na zegarach, a błąd to błąd adaptacji tak mówił poprzedni właściciel, wiec ewidentnie od lpg.
 
 
Kamilo143 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Jazowa
Wysłany: 2018-04-11, 10:06   

Kosovo znalazłeś przyczynę szarpania?
 
 
carbonek 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 128
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2018-05-04, 09:31   

Miałem podobny objaw jak autor tematu. U mnie bylo tak samo przy zatrzymywaniu na światłach do zera. Efekt jakby odbicia od ściany. Na początku myślałem że coś jest luźne. Bo taki był objaw jakby wał czy coś. Robiłem wszystko co możliwe. Kasowanie adaptacji i nowy soft. Guzik to dawało.

Ale zbliżała się wymiana oleju w skrzyni. I po wymianie jak ręką odjął. Skrzynia nie do poznania.
 
 
wazik 

Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 44
Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 14
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2018-06-02, 14:06   

Witam,
Jak miałem a6 c6 3.0 TDI i czytałem o tych kłopotach ze skrzynia po wymianie oleju, doszedłem do wniosku , że oleju zmieniał nie będę , bo same wymiany co 60 tys wyjda mnie tyle , ile remont skrzyni jak sie rozsypie. Jeździłem 100 tys i nic sie nie działo choć mechanik namawiał na wymianę. Auto do końca zmieniało biegi płynnie i bez jakichkolwiek szarpnięc.
W tym roku kupiłem a8 d3 2005 rok, 200 tysi nalatane, stan super, no i mechanik namówił mnie na wymianę oleju. Z raci iż zakładam ze tym autem długo pojeżdze zgodziłem się.
Jak myslicie co sie dzieje?? Od jakiegos czasu z rzadka, auto po odpaleniu szarpie jak cholera, nie da się ruszyć. Po chwili przechodzi mu to i można jechać normalnie. Na początku myślałem ze to świece, ale raczej nie. Zamontowałem też gaz, ale dzieje sie to na benzynie i chyba raczej nie ma wpływu gaz na skrzynie? Co z tym fantem zrobić? Jade za 1 miesiąc na wakacje i nie chciał bym stanąc gdzies 2tys km od domu.

pozdrawiam
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-06-02, 15:15   

wazik, jak gaz ciulowo zamontowany to i skrzynia będzie działać ciulowo ...pojeździj z tydzień na samej benzynie jak objawy zniknął to wina gazu ;)
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Wojtec1987 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtec
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 210
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-06-02, 16:52   

wazik napisał/a:
Witam,
Jak miałem a6 c6 3.0 TDI i czytałem o tych kłopotach ze skrzynia po wymianie oleju, doszedłem do wniosku , że oleju zmieniał nie będę , bo same wymiany co 60 tys wyjda mnie tyle , ile remont skrzyni jak sie rozsypie. Jeździłem 100 tys i nic sie nie działo choć mechanik namawiał na wymianę. Auto do końca zmieniało biegi płynnie i bez jakichkolwiek szarpnięc.
W tym roku kupiłem a8 d3 2005 rok, 200 tysi nalatane, stan super, no i mechanik namówił mnie na wymianę oleju. Z raci iż zakładam ze tym autem długo pojeżdze zgodziłem się.
Jak myslicie co sie dzieje?? Od jakiegos czasu z rzadka, auto po odpaleniu szarpie jak cholera, nie da się ruszyć. Po chwili przechodzi mu to i można jechać normalnie. Na początku myślałem ze to świece, ale raczej nie. Zamontowałem też gaz, ale dzieje sie to na benzynie i chyba raczej nie ma wpływu gaz na skrzynie? Co z tym fantem zrobić? Jade za 1 miesiąc na wakacje i nie chciał bym stanąc gdzies 2tys km od domu.

pozdrawiam


Sprawdź czy nie masz wypadania zapłonu po odpaleniu ... walczę z tym już miesiąc ... identyczny objaw mam.

vcds grupy 15-16-17
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-06-02, 21:34   

danishow napisał/a:
wazik, jak gaz ciulowo zamontowany to i skrzynia będzie działać ciulowo ...pojeździj z tydzień na samej benzynie jak objawy zniknął to wina gazu ;)

Raczej też się nie sprawdzi, bo błędy w sterownikach już będą. Chyba że elektrycznie odepnie instalkę gazową, wykasuje błędy i wtedy na samej benzynie pojeździ.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wojtec1987 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtec
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 210
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-06-02, 21:48   

pebo napisał/a:
danishow napisał/a:
wazik, jak gaz ciulowo zamontowany to i skrzynia będzie działać ciulowo ...pojeździj z tydzień na samej benzynie jak objawy zniknął to wina gazu ;)

Raczej też się nie sprawdzi, bo błędy w sterownikach już będą. Chyba że elektrycznie odepnie instalkę gazową, wykasuje błędy i wtedy na samej benzynie pojeździ.


Skasować błędy w lpg, i w silniku żeby zresetowały się adaptację, nie musi lpg odpinać.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-06-02, 21:56   

A nie będzie z instalki lpg waliło błędami do sterowników silnika i skrzyni? U znajomego właśnie tak było i dopiero zupełnie wypięcie elektryki gazowni pomogło. A na początku każdy stawiał na awarię skrzyni biegów. LPG tak mieszało że skrzynia dawała chyba wszystkie możliwe objawy uszkodzeń z padniętym konwerterem włącznie. Po odpięciu okazało się że wszystko jest ok i instalka poszła do gruntownej przeróbki. Sterowniki skrzyni i silnika są ze sobą wzajemnie mocno skomunikowane że tak powiem.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wojtec1987 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtec
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 210
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-06-02, 22:04   

pebo napisał/a:
A nie będzie z instalki lpg waliło błędami do sterowników silnika i skrzyni? U znajomego właśnie tak było i dopiero zupełnie wypięcie elektryki gazowni pomogło. A na początku każdy stawiał na awarię skrzyni biegów. LPG tak mieszało że skrzynia dawała chyba wszystkie możliwe objawy uszkodzeń z padniętym konwerterem włącznie. Po odpięciu okazało się że wszystko jest ok i instalka poszła do gruntownej przeróbki. Sterowniki skrzyni i silnika są ze sobą wzajemnie mocno skomunikowane że tak powiem.


Zgadzam się ale to są skrajne przypadki, ja stawiam na wypadania zapłonu na którymś cylindrze, sam mam problem z wypadaniem na 1 cylindrze, robiłem chyba wszystko co się dało, nic nie pomaga ehh objaw identyczny, odpalam, szarpie autem, poczekam 30 sekund i jak ręką odjął.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.