Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S6 C5 99 4.2Q ] Drgania i szarpanie TIPa  
Autor Wiadomość
s6sowa 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi S6
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-27, 14:55   [S6 C5 99 4.2Q ] Drgania i szarpanie TIPa

Witam.
Jestem właścicielem od miesiąca, Problem jest następujący. Po odpaleniu buja delikatnie samochodem. Po wciśnięciu D lub R przestaje bujać / falować ale auto zaczyna lekko drgać, wyczuwalne jest to jedynie kiedy trzymam pedał hamulca. Kolejnym problemem jest z zmiana biegów z 3 na 4 i redukcja z 4 na 3, wtedy występuje szarpnięcie, tylko wtedy. Nie ma znaczenia czy jadę spokojnie czy dynamicznie. Nie szarpnie przy zmianie z R na D. Nie wiem kiedy wymieniany było olej w skrzyni. Proszę o podpowiedz z jakimi kosztami muszę się liczyć jeżeli na podstawie tych objawów można coś wywnioskować. Gdzie w woj mazowieckim można udać się na konkretnę diagnozę? oczywiście w miarę dobrych pieniądzach ? czy midparts jest dobrym wyborem ?
Auto to audi S6 C5 1999r, 4.2 PB

..............................

Poprawiłem tytuł tematu-Nie piszemy kaps lockiem!
Apophis
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-27, 15:00   


Najpierw przed napisaniem tematu prosze się przywitać w przywitalni!
 
 
s6sowa 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi S6
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-27, 15:33   

ok, już to zrobiłem.
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2014-07-27, 16:08   

Nie sądze aby falowanie auta miało coś wspólnego z szarpaniem skrzyni. To szarpanie z 3 na 4 bieg może to być konwerter lub sterownik skrzyni biegów. Co pokazuje VAG? Jeśli to konwerter, to regeneracja ok.600 zł + zdjęcie i zamontowanie skrzyni wiec ok.1500zł. Jeśli sterownik to wystarczy zregenerować, lub kupić inny (sprawny). Ostatnio zmieniałem w swojej A8 sterownik to nie zdążyłem papierosa spalić, a już miałem zamontowany :)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-07-27, 18:34   

s6sowa, Co do szarpania przy zmianie biegów sprawdź dokładnie mocowanie wału, podporę, tylny most, zawieszenie tył itp. W moim przypadku okazało się zerwane poduchy mocowania tylnego mostu.

Co do bujania to polecam podłączenie pod kompa. Takie bujanie na wolnych obrotach na P czy N a zanikające przy zapodaniu D lub R określają jakąś niesprawność jednostki napędowej. Wypadanie zapłonów, brak zapłonu, niesprawności sąd lambda lub przepływomierza,
Bez kompa się nie obejdzie. Podłącz i sprawdź jakie błędy wyrzuci.
Jeśli masz jakieś niedomagania w osprzęcie silnika jednocześnie przekłada się to na kulturę pracy skrzyni biegów. Więc i to szarpanie przy zmianie biegów może mieć też związek z silnikiem.
Sprawdź przepływomierz jakie wartości podaje i czy dobrze liczy masę powietrza przepływającą przez niego.
Jeśli odczytasz błędy to podaj, wtedy będziemy myśleć co robić dalej.

Zakłady gdzie robią skrzynię zapytają się czy silnik ma jakieś błędy. Jeśli tak to każą Ci najpierw ogarnąć błędy w silniku dopiero diagnoza co do skrzyni
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
chicken20091986 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Hubert
Jeżdzę: D3
Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 616
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-27, 19:03   

Mam to samo i to nie jest wada żadnych półosi przegubów tylko skrzynia jest uszkodzona ale w jakim stopniu to już nie powiem . Jak włączysz 3 bieg na lewarku to wszystkie dolegliwości szarpania znikną . Rozumiem że jak dolatujesz do skrzyżowania i zwalniasz to nagle jebnięcie . Ja czekam aż się wysypie skrzynia całkiem i wtedy wymienię na sprawdzoną jak na razie rok z tym latam.
_________________
http://www.fotosik.pl/pok...fd47c6330c.html
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2014-07-27, 20:10   

chicken20091986, nie czekaj tylko weź skrzynke ode mnie bo mam na sprzedaż ;) Udało mi się kupić skrzynie, konwerter oraz sterownik za śmieszne pieniądze. Zamontowałem wszystko, i póki co jest bajka :) W starej skrzyni miałem taki objaw: Jechałem powyżej 90 km/h i gdy dałem mocno gazu (redukcja z 5 na 2 bieg) było pierw baardzo mocne uderzenie (w momencie zrzucania biegu czuć było, że przechodzi przez 4 bieg) a potem ładnie wchodziła dwójka. Na kompie pokazywało mi "Konwerter - uszkodzenie". Zmieniłem skrzynie i konwerter ale delikatnie poszarpywania przy 4 i 5 biegu pozostały :( . Jak się później dowiedziałem, mechanik zapomniał zmienić sterownika, a wiec w 5 minut wymieniłem sterownik i teraz jest super :) s6sowa, Najtaniej oraz najszybciej bedzie, jak ktoś ci użyczy sterownik skrzyni i podmienisz go. Zobacz czy szarpania dalej będą. Jeśli okaże się, że sterownik uszkodzony, broń boże nie wysyłaj go do AID ASB w Tczewie (wiem, że facet regeneruje tam sterowniki ), ale o tym poczytaj w dziale "Odradzam"
 
 
s6sowa 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi S6
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-28, 08:21   

dzięki ernesto

VAG nie pokazuje błędów, kiedyś był błąd sondy lambda ale teraz już nie wyskakuje.
Mój tester to MOTORSCAN TOTALDIAG 5800
Ogólnie za samochodem słychać lekki strzał z wydechu co sugeruje wypadanie.
Jaką wartość zasysanego powietrza jest wymagana ? sprawdzę to.
Ogólnie auto kupiłem po strzale w koło, wymieniłem mocowanie sanek i całą goleń. Możliwe jest że któraś poduszka została naruszona ale pod łyżką nic nie czuć.
 
 
chicken20091986 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Hubert
Jeżdzę: D3
Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 616
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-28, 08:27   

No z tym sterownikiem jak by ktoś był uprzejmy w okolicach Szczecina to by było super. W rejonie Szcz bede za 3 tyg. jak by co .
_________________
http://www.fotosik.pl/pok...fd47c6330c.html
 
 
chicken20091986 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Hubert
Jeżdzę: D3
Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 616
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-28, 08:29   

pawelbtw napisał/a:

chicken20091986, nie czekaj tylko weź skrzynke ode mnie bo mam na sprzedaż

A masz do 4hp 24a ?? ten sterownik
_________________
http://www.fotosik.pl/pok...fd47c6330c.html
 
 
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2014-07-28, 17:46   

Niestety, do 5hp24 mam :(
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2014-08-03, 08:24   

s6sowa, to sproboj olej wymienic. Masz zawsze te 50/50 ze sie poprawi jak to bylo w moim przypadku. Objawy podobne, poza bujaniem po dodpaleniu, ale w drodze porafilo trzesc autem i byly szarpniecia wlasnie mieszy 3-4 biegiem i na odwrot. Wyjscia nie bylo, olej musialem zmienic. Wymiana statyczna na dwa razy. Za drugim razem po ok 500-700km nowy filrt, świeżutki olej i smigam juz 1,5 roku bez problemow....
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
s6sowa 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi S6
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-13, 18:57   

Kogo możecie polecić z okolić Siedlec (do 100km) a żeby to zdiagnozować ? Silnik już nie faluje, problemem był źle ustawiony rozrząd. Pozostało sporadyczne szarpnięcie z 3 na 4 i czasem przy zejściu z 2 na 1. Czuć wyraźnie uderzenie z tylnej części pojazdu.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-03-13, 19:11   

Najtańsze możliwe opcje:
- podpora wału
- tuleje mostu
- tuleje sanek
_________________
 
 
beyer28 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D2 FL & Calibra 2.0 8V
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-13, 19:23   

s6sowa napisał/a:
Kogo możecie polecić z okolić Siedlec (do 100km) a żeby to zdiagnozować ? Silnik już nie faluje, problemem był źle ustawiony rozrząd. Pozostało sporadyczne szarpnięcie z 3 na 4 i czasem przy zejściu z 2 na 1. Czuć wyraźnie uderzenie z tylnej części pojazdu.

Też kiedyś miałem takie twarde zejście z 2 na 1, też odczuwalne z tyłu. Okazało się, że był ubytek oleju w skrzyni, źle zamontowana uszczelka wylewała olej. Partacze z MidPartsu tak mi olej wymieniali <niewiem> Po uzupełnieniu oleju problem znikł. Ja bym na Twoim miejscu zajrzał do oleju.
Co do warsztatów od diagnozy to nie ma cudów, gdzie nie pojedziesz to usłyszysz, że skrzynie trzeba wyjąć, a wiadomo czym to się kończy zazwyczaj :/ Do niedawna jeszcze poleciłbym MidParts, ale po ostatnich doświadczeniach kategorycznie odradzam!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.