Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D3 08 ] Szarpanie - bujanie na zimnym  
Autor Wiadomość
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 10:04   [S8 D3 08 ] Szarpanie - bujanie na zimnym

Witam. Od wczoraj stałem sie posiadaczem S8 5.2 z 2008 roku. Auto wiadomo musi przejść zmiane wszystkich płynów itd. ale mam pytanko: Na zimnym silniku po odpaleniu nieraz trochę buja budą. Jak wrzuce bieg i puszczę go bez dodawania gazu też trochę szarpie, po dodaniu gazu wszystko jest OK. Dodam że wracając nim wczoraj stanołem i wlałem na schelu v -power racing na full (bo rezerwa się swieciła) i nawet nie zdążyłem wyjechać ze stacji a tu check engine się zaswiecił i po podłaczeniu pod komputer wywaliło błąd: zbyt uboga mieszanka. Czy te objawy mogą być tym spowodowane że własnie zalałem go tym badziewiem z schela??. Dodam że po pierwszym dzisiaj odpaleniu na zimno silnik pracował fajnie i cicho. Za godzinę jak go odpaliłem pojawiło sie to szarpanie i bujanie. Potem znowu ok. Proszę o poradę znawców tematu i zasłuzonych użytkowników.
Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 10:21   

Kolego. Popatrz jak powinien wygladac prawidłowo wpisany TAG i jak wyglada tytuł tematu. Wejdź w edycje i zerknij i tak stosuj na przyszłość.

Pozdrawiam.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 10:52   

Apophis napisał/a:
Kolego. Popatrz jak powinien wygladac prawidłowo wpisany TAG i jak wyglada tytuł tematu. Wejdź w edycje i zerknij i tak stosuj na przyszłość.

Pozdrawiam.


Dziekuję - nie jestem lotny w tych sprawach.
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-10-23, 14:39   

sondy i przeplywke bym sprawdzil.
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 16:38   

stillbadboy napisał/a:
sondy i przeplywke bym sprawdzil.

po podłaczeniu do kompa błedy:
- przerywanie spalania w cylindrach 1, 5, 7, 10,
- norma dolna mieszanki mieszanki została przekroczona (za słaba mieszanka)

po wymieszaniu baku pół ma pół z verą 98 błędy dały się usunąć i póki co ich brak.
Silnik pracuje póki co normalnie.
Jednak schell leje syf...

ps. od jazdy na tym syfie mogła mi się trochę sadza w wydechu pojawić - tylko tak delikatnie.????
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 16:50   

shell jedna z najlepszych stacji w europie i w pl,ale zawsze sa wyjątki. Paliwa premium tez nikt nie kupuje bo kazdy jak najtaniej więc cholera wie czy nie zwietrzałe jakieś.

FSI wymagaja 98oktan w de super plus i nie wolno lac innej.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 17:00   

Apophis napisał/a:
shell jedna z najlepszych stacji w europie i w pl,ale zawsze sa wyjątki. Paliwa premium tez nikt nie kupuje bo kazdy jak najtaniej więc cholera wie czy nie zwietrzałe jakieś.

FSI wymagaja 98oktan w de super plus i nie wolno lac innej.

No właśnie też podejrzewam że zwietrzałe. Mam nadzieje że silnikowi nic nie będzie..

Dopiero zabieram się za wszystkie wymiany, dużo już poczytałem ale powiedźcie mi gdzie jest filtr od oleju silnika na spodzie czy gdzieś do góry bo różne wersje słyszałem. <bezradny>

ps. dzisiaj przeprowadziłem pełną diagnozę silnika i na kompie wszystko ok - no opócz tych błędów mieszanki - żadnych błędów klapek itp. zawieszenie również jest w stanie idealnym jak również wał. Na wszystkie oleje jestem umówiony w środę.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 17:02   

Kupiłes takie auto bez przekopania for i netu w celu pozbierania info o nim? Wiesz że owe silniki są wadliwe? Nie kazdy się musi rozsypac ale czesto się to zdarza :)
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 17:05   

Apophis napisał/a:
Kupiłes takie auto bez przekopania for i netu w celu pozbierania info o nim? Wiesz że owe silniki są wadliwe? Nie kazdy się musi rozsypac ale czesto się to zdarza :)

Nie no poczytałem o fsi 5.2, - podczas kupna podłączyłem vaga także wiem że silnik miął zero błędów. Serwis robiony był do końca tzn. ostatnia zminana oleju przy 176 tys. a ma nalatane 198 tys.

Wydaje mi się że porządne oleje i częsta ich zmiana i dbanie o klapki to podstawa. Auto sprowadzone od włocha Pana mecenasa, który nie szczędził na utrzymanie tego bolidu.

ps. klapki zamierzam i tak w najbliższym czsie usunąć.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 17:08   

A co ile ten olej wymieniano?? Jak LL to dramat. Klapy sprawdzone i zrobione? kolektor był czyszczony?
jedna jedyna S8 D3 jaka jeździłem zakończyła zycie zawałem przy 170tys i była zadbana jak trzeba nie jak ASO zaleca....potem zacząłem czytać szukac no i sie zdziwiłem że te motory sa do dupy.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 17:10   

To powtórze - dopiero zabieram się za wszystkie wymiany, dużo już poczytałem ale powiedźcie mi gdzie jest filtr od oleju silnika na spodzie czy gdzieś do góry bo różne wersje słyszałem.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 17:14   

Apophis napisał/a:
A co ile ten olej wymieniano?? Jak LL to dramat. Klapy sprawdzone i zrobione? kolektor był czyszczony?
jedna jedyna S8 D3 jaka jeździłem zakończyła zycie zawałem przy 170tys i była zadbana jak trzeba nie jak ASO zaleca....potem zacząłem czytać szukac no i sie zdziwiłem że te motory sa do dupy.

Z ksiązki wychodzi że co 29 - 30 tys. ale mówie kondycja tego silnika po odczytach z kompa jest naprawde super.
Żadnych błędów klap nie ma może są porobione nie wiem.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 17:25   

Więc LL a sprawnośc oleju sie kończy po ok 8tyś :] Reszte domysl sobie sam dlaczego sie te LL stosuje-by zarżnac silniki.
 
 
willsonblack 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: AUDI S8 D3 5.2 FSI V10
Wiek: 45
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 134
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-10-23, 19:08   

Apophis napisał/a:
Więc LL a sprawnośc oleju sie kończy po ok 8tyś :] Reszte domysl sobie sam dlaczego sie te LL stosuje-by zarżnac silniki.

Myślę że z tym moim nie będzie tak źle. Póki co pracuje ładnie. Za dwa dni wymiana i później co 10 tysi. Jak zleje olej napisze jak wyglądqa. jak już wcześniej powiedziłem błędów silnika zero.

Widzę że trochę zrażony jesteś do tych silników ale prtzeciez jest na forum grupka ludzi która tym jeździ i chwali.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 19:10   

Ja ci zyczę jak najlepiej bo nic miłego jak pada serce ukochanej fury-szczegolnie tak drogie.

Odchwaśc po ASO i przestudiuj dokładnie temat obsługi silnika. Aha i do pałowania sie on nie nadaje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.