Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Strach przed chipem  
Autor Wiadomość
Pietro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Wieszowa
Wysłany: 2012-04-02, 15:04   Strach przed chipem

Witam wszystkich. Juz od jakiegoś czasu myślę w mojej 2.5 zrobić chipa lecz różni ludzie różnie mówią jedni że auto na tym długo nie pociągnie a jedni że jeśli nie będzie się go żyłować to posłuży tak długo jak bez chipa a jeszcze inni jeszcze inaczej mówią może znalazł by się ktoś co by z głową doradził... dodam że nie startuje w zadnych wyscigach ani nic tylko chodzi o to żeby zawsze mieć troche mocy w zapasie do tego jeszcze dodam że silniczek w stanie idealnym nie klupie nie dymi pięknie zapala przy -25 jak i przy wysokich temp. Prosze o odpowiedz pozdrawiam
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-04-02, 15:11   

Pietro napisał/a:
dodam że nie startuje w zadnych wyscigach ani nic

to podniesienie mocy o około 15% nie powinno zrobić różnicy pomimo to że będziesz miał większy moment i może troszkę mniej palić , jeśli nie będziesz piłować go to spokojnie nic mu nie powinno być , jeśli to będzie zrobione z głową , a nie "chip allegro "
Pietro napisał/a:
chodzi o to żeby zawsze mieć troche mocy w zapasie

co do tego to polecił bym tobie 4.2PB+LPG , jeździsz taniej niż 2.5TDI , a i mocy masz wystarczająco dużo 300km+ powinno tobie spokojnie wystarczyć do bezpiecznego wyprzedzania ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Pietro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Wieszowa
Wysłany: 2012-04-02, 15:20   

tzn powiem tak jesli mialbym 4.2 na benzynie w życiu nie przerobil bym na gaz bo troche głupio by sie z tym zylo miec 4.2 i na dodatek w gazie:P ja jestem zdania stac cie na duzy piec...? to musi cie tez stac zalac go:P dlatego kupiłem 2.5 bo znam ten silnik ale zaluje ze nie wybralem 3.3 no trudno 2.5 tez fajne:P Jesli ktos ma jeszcze jakies zdanie na to co napisalem (chip) prosze pisac
 
 
TROLU 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-02, 15:22   

Znajomy ma zrobiony soft troche mocniejszy okolice 20%
Jezdzi dynamiczniej , spalanie zmalało nic się nie dzieje..

Oczywiście mowa tu o sofcie a nie jakimś boxie czy gotową mapa z allegro
 
 
Pietro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Wieszowa
Wysłany: 2012-04-02, 15:28   

no tylko i wylacznie zastanawialem sie nad ta firma v tech. A to jakie ma tez 2.5 150 KM ? Powiedzcie mi jeszcze ile trwa taki zabieg?
 
 
martab99 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 157
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-02, 16:36   

Pietro napisał/a:
no tylko i wylacznie zastanawialem sie nad ta firma v tech

:/
_________________
Marcin

4WD + 1WD
 
 
TROLU 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-02, 17:03   

Pietro napisał/a:
no tylko i wylacznie zastanawialem sie nad ta firma v tech


Kup od razu nowy silnik .. :lol: :lol:
P.s

http://www.compsport.pl/ jedyna firma godna polecenia w twoich rejonach, ewentualnie GTO czechowice dziedzice < ale do niego musiał bys zadzwonić wiem że tworzy mocne benzyny itd

Zrobienie softu w takim silniku to generalnie kosmetyka jednak ktoś musi mięć jakieś pojęcie
Od ręki Ci to powinni zrobić oczywiście zależy czy ty chcesz z hamownią czy tylko tak o wgranie mapy itd..
 
 
Pietro 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 22
Skąd: Wieszowa
Wysłany: 2012-04-02, 17:19   

dlaczego twierdzisz ze mam kupic nowy silnik?
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-04-02, 17:43   

Pietro napisał/a:
tzn powiem tak jesli mialbym 4.2 na benzynie w życiu nie przerobil bym na gaz bo troche głupio by sie z tym zylo miec 4.2 i na dodatek w gazie:P ja jestem zdania stac cie na duzy piec...?

w twoim wieku tak samo myślałem , ale wiesz czasy kuchenek gazowych już minęły , mamy 21 wiek , temat instalacji LPG w A8 był już ruszany i padło tam zdanie " skoro mogę cieszyć się jazdą 4.2 za połowę ceny to czemu tego nie robić "
Silnik 4.2 jest dość wytrzymały i nie bał bym się że dobrze założone LPG może mu zaszkodzić ;-)
A czy to wstyd , czy głupie uczucie podjechać na stacje A8 D2 czy nawet D3 zatankować to raczej nie u mnie .
Ale z takiej wypowiedzi to raczej stawiam na "co sąsiedzi powiedzą że mam A8 i LPG tankuję do niego ??"
A zastanawiałeś cię co mówią "sąsiedzi" na temat 2.5TDI :?: :?:
to TYLKO A8 (bez osiągów) ;-)
A tym bardziej z napędem na jedną oś ;-) "inwalida"
Jak A8 to tylko quattro i tylko 4.2 :mrgreen:
Takie jest moje zdanie :mrgreen:

Co do chipa to nie mogę polecić ponieważ nie miałem przyjemności chipowania auta :)
przy 300km to mi nie potrzebne ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
sevi 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Seweryn
Jeżdzę: A8 W12
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 94
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-04-02, 18:16   

K...wa ile mozna gadac o tym ze jak Cie stac na duzy motor to tylko PB osobiscie latam na PB ale w swoim zycu miale Matiza na LPG !!!I bylo fajnie :mrgreen:
Jesli jest taniej to latac i na opalowym jesli nie szkodzi motorowni.
A Moim zdaniem LPG jest takim samym paliwem jak PB czy ON.
pozdr.
_________________
A8 D2 6.0 W 12
BMW 645 CI
Zaczyna brakowac mocy!
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-04-02, 18:46   

Pietro napisał/a:
tzn powiem tak jesli mialbym 4.2 na benzynie w życiu nie przerobil bym na gaz bo troche głupio by sie z tym zylo miec 4.2 i na dodatek w gazie:P ja jestem zdania stac cie na duzy piec...? to musi cie tez stac zalac go:P

:D sorki nie mogłem się powstrzymać ;-) oczywiście luz Kolego, każdy ma prawo do wyrażania swoich racji. 2.5 TDI śmiało można podkręcić, ale tylko w zaufanym warsztacie, znajomy lata tak już nie wiem dwa albo trzy lata (wcześniej robił remont silnika i tipa który pochłonął masę kasy dlatego został z autem na kilka lat :-P )
_________________

 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-04-02, 18:53   

sevi, I tu są oklaski dla Ciebie. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to PB czy ON czy LPG. Na wszystkim da się jeździć. Ja u siebie założyłem instalację po 3 latach i zapewnieniach wielu osób że nic się nie stanie. Ale nie o to pyta autor. Moim zdaniem i po wielu rozmowach ze znajomymi którzy mają zaczipowane auta ( a raczej po programie bo to bardziej profesjonalne i bezpieczniejsze). Z tego co mówili to silniki są konstruowane ze sporym zapasem i niewielkie podniesienie mocy do 20% jest bezpieczne. Kumpel który miał kiedyś V6 w benzynie i po pobycie w firmie tuningowej zapewnili go że nie ma sensu podnosić mocy w wolnossaku i zaproponowali mu kompresor bo nie wymagało to większej ingerencji w silnik i zakuwanie go jak przy turbo. Więc moim zdaniem przy dizelku jest to spokojnie bezpieczne. Oczywiście jeśli jest zrobione w dobrej firmie a nie jakiś gotowiec z allegro.
A swoją drogą mdamian, zdziwił byś się na drodze jak byś złapał się z dobrze zrobionym dislem 2,5 który będzie miał dużo więkrzy moment od 4.2. A moć która może drzemać w takim silniku drzemie da nam powąchać czarny dymek. Wiem coś o tym bo znajomek ma 1.9 TDI podciągnięty do ponad 200 KM momentu nie pamiętam ale bodaj wyższy niż u mnie w 4.2. Więc nie namawiajmy na siłę ludzi aby zmieniali auta bo ten silnik jest beeeee. Każdy ma prawo wyboru po prostu "jedni lubią ogórki drudzy gospodarza córki"
A autor tematu niech wyciągnie wnioski bo moim zdaniem podniesienie mocy o 15/20 % nie powinno zaszkodzić. Jedyny minus to częstsze wymiany oleju jak u mojego znajomego bodaj co 7 czy 10 tys. nie pamiętam dokładnie.
Pozdro.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-04-02, 19:04   

daro72, wiem że każdego ON można kręcić i to wysoko tak samo ja PB z TURBO ,
chodzi o to że bez ingerencji mechanicznej bezpiecznie możesz uzyskać do 20% mocy , czyli ze 150km robi się 180km no i moment będzie w pobliżu 400Nm .
Powiem tak że raz się ganiałem z seatem Ibizą 1.9tdi i na LPG nie mogłem mu uciec , ale w momencie przełączenia na PB to już moje autko odjeżdżało Seatowi .
Szacunek dla chłopa z seata za odwagę i za autko , latać czymś takim fajnie się lata bo małe i lekkie , sytuacja się diametralnie zmienia podczas kolizji ( wolę swoje autko) :mrgreen:
nie ma to jak ponad metr blachy przed sobą ;-)
Wracając do tego 2.5TDI to jeśli tylko chip dla poczucia własnego ego ;-) że lepszy moment (na 100% będzie odczuwalny) i mniej pali to można kręcić , nie powinno mu to zaszkodzić ;-)
No tak więc wszyscy jesteśmy jednego zdania :
1-jak chip to profesjonalny
2-Chip allegro omijać wielkim łukiem , a jak już taki mamy to sąsiadowi(którego nie lubisz) dać jako prezent ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-04-02, 19:41   

Więcej jak 180 PS nie zrobisz bo pompa nie wydoła,ja swego czasu myślałem o wirusie ale jak na razie jest seria.
_________________

 
 
toom_ek 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi A8 D2 FL AQF
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 107
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2012-04-02, 21:09   

kiedyś miałem 1,8 T AEB 150 KM seria, został zawirusowany na 185 KM 0,95 bara (odpowiednio się wcześniej przygotowałem), wirus został zrobiony indywidualnie do silnika a nie gotowiec tak jak to bywa w dużych firmach tuningowych v-tech itp. , moment z 220 podciągnięty na 285, 35 KM i 65 NM było naprawdę odczuwalne już w miare to jechało fakt że jak dostał dobrze w palnik to kolektor był czerwony i trzeba było paru minut by się wystudził no i musiałem zmienić olej na 10w60 bo przy ostrym lataniu góra klepała po zastosowaniu 10w60 problem znikł wymiana oleju co 8tyś, zrobiłem nią około 20 tyś zero problemów, oczywiście trzeba uważać i dbać o turbo i inne graty bo zajechać można szybko.
_________________
toom_ek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.