Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Time Bandit by FOSS :D  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-14, 23:38   

and808 napisał/a:
ale bez pomocy kolegow, rozumiem, ze zakup nadal bylby wykonalny ?

W moim przypadku jak najbardziej tak... ale to dlatego, że w branży motoryzacyjnej poruszam się całkiem swobodnie, bazując na swoich doświadczeniach i wiedzy moim zdaniem potrafię dokonać fachowej oceny auta na podstawie jego oględzin, potrafię uzyskać dostęp do informacji delikatnie to ujmując niejawnych (tajemnice numerów VIN) i już wcześniej kilkukrotnie sprowadzałem samochody z zachodu dla siebie czy też moich kolegów więc ogólne pojęcie nt. zasad i procedur także mam.

Zakres pomocy kolegów to przede wszystkim złamanie bariery językowej (obaj swobodnie mówią po niemiecku) i dzięki temu ułatwiony kontakt ze sprzedającymi (począwszy od wstępnego wywiadu, poprzez dopytanie szczegółów i wstępne rezerwacje a kończąc na rozmowie finalnej i przypilnowaniu formalności papierowych)...
noi oczywiście wspólna podróż, miłe towarzystwo i ogólnie pomoc logistyczna (bo samemu tam pojechać i wrócić byłoby raczej trudno) :lol:

and808 napisał/a:
nie chce Cie dopytywac o cene. ale czy nie uwazasz, ze suma sumarum zaplaciles taniej ?

co mam na mysli:
czy kwota zakupu Twojego samochodu w bardzo dobrym stanie (jak na rocznik) jest w stanie pokryc zakup samochodu w Polsce + "wyremontowanie" tego samochodu, aby byl w takim stanie jak ten kupiony w Niemczech ?

hmmm... taniej może nie koniecznie.

W tej cenie można kupić auto w Polsce i doprowadzić go do stanu w miarę idealnego ale...
nie wszystko jest też takie przeliczalne bo kupno taniej to jedno, wyłożenie 10-15kpln extra na tzw. "pakiet startowy" i inne defekty to drugie ale pozostaje też kwestia czasu...
bo ileż można jeździć autem nie w pełni sprawnym po warsztatach i doprowadzać go do tegoż wymyślonego przez siebie stanu idealnego??...
więc jeśli wziąść pod uwagę wszystkie elementy te policzalne wprost i te mniej policzalne to pewnie korzystniej było kupić w Niemczech.

Ale jest też pewne inne ale...
kupując auto tak jak ja trzeba się jednak zebrać trochę finansowo i te pieniądze jednorazowo na zakup wyłożyć - kupując coś tańszego w Polsce można by powiedzieć, że kupuje się poniekąd na raty... pierwsza rata to cena zakupu auta a następne raty płatne w różnym okresie czasu to kwoty jakie trzeba zainwestować w ten tzw. "pakiet startowy" oraz inne późniejsze naprawy.



ufff, to tyle tego wykładu :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-14, 23:55   

dzieki.

od 3 miesicy jestem na tym forum i sledzac rubryke kupujemy a8 dochodze wylacznie do jednego wniosku.:

do niemiec po bezwypadkowy.

jestem przekonany, ze bedzie taniej. bowiem tak jak piszesz, nie wszystko da sie obrocic w pieniadz. a przy okazji czas to pieniadz. takze.

"pakiet startowy" nigdy nie doprowadzi samochod do stanu bezwypadkowego. tym bardziej, ze bedzie to wieksza, czy mniejsza "sklejanina"/niefachowa naprawa.

i oczywiscie czynnik czasu. zamiast siedziec w domu i bawic sie z dziecmi/ogladac lige mistrzow/uczestniczyc w zlocie/poznawac nowe dziewczyny, to trzeba jezdzic po warsztatach, szukac czesci, wymieniac olej w skrzyni biegow i nie wiadomo co jeszcze. krotko mowiac pol zycia schodzi na niepotrzebne - moim zdaniem - serwisowanie samochodu.
 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2011-03-15, 09:16   

A w jaki sposób się dokonuje operacji zapłaty? Jedzie się z gotówką, robi przelew i czeka aż dojdzie? Foss, jak to przeprowadziles?
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-15, 09:53   

Gotóweczka , tylko i wyłącznie kolego Sinus :) Inne opcje to praktycznie samobójstwo :D :D

and808 napisał/a:
do niemiec po bezwypadkowy.


No nie stawiałbym takiej oczywistej tezy :) Szrotów ci wszędzie pełno :) Osobiście sprowadziłem 6 aut z zachodu , dla siebie i rodziny i naoglądałem się bardzoooo dużo różnych kwiatków :) Niektóre nawet ładniejsze kwiatki niż u nas w Polsce i nie mówię tu o Turkach , tylko o prywatnych osobach :)

Żeby trafić naprawdę auto bezwypadkowe (czyli w moim mniemaniu takie , które nie spotkało się z naczepą lub innym drzewem) , graniczy z cudem i jest bardzoooo ciężkie do wykonania , wiadomo , że im młodsze auto , to tym prawdopodobieństwo poważnych dzwonów jest mniejsze aleee zawsze można się spotkać z drzewem , niezależnie od wieku auta.

Jedynym i raczej pewnym wyznacznikiem stanu auta , zwłaszcza takiej "igiełki" jest jego cena. Nikt normalny nie sprzeda takiego auta tanio , cena raczej będzie sporo wyższa od normalnej średniej. Oczywiście to nie norma , bo są też wyjątki :P P
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-15, 10:32   

... ok. Jednak uwazam, ze cena srednia to wlasnie cena samochodu bezwypadkowego. te ponizej sredniej to mniejsze/wieksze trupy. oczywiscie masz racje, ze niewszystkie samochody w Niemczech to bezwypadkowe igielki. jednak wychodze z zalozenia, ze kulutra sprzedajacych samochod jest wyzsza i latwiej znalezc wiarygodnego partnera (innymi slowy latwiej dowiedziec sie co kupujesz). teraz oczywiscie, jesli bedziemy szukac samochodu wylacznie w komisach, gdzie jezykiem przewodnim jest turecki, wtedy nie nalezy oczekiwac niczego. ale "takie komisy" rodowici Niemcy omijaja z daleka.
 
 
audik 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 84
Skąd: CRACOVIE
Wysłany: 2011-03-15, 17:39   

no nie 3 strony czytania i zdjęć dalej brak :/ dać mu jakieś ostrzeżenie :!: toż to jakieś znęcanie się nad nami :!: to jak sex .... :!: :D
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-15, 21:49   

audik napisał/a:
no nie 3 strony czytania i zdjęć dalej brak dać mu jakieś ostrzeżenie toż to jakieś znęcanie się nad nami


O tym samym pomyślałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
kolonkos88 
Moje A8


Silnik cm3: 5000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: MB E500
Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-03-17, 16:43   

Nie chce być niegrzeczny ale miały fotki być :P
_________________
Mercedes Benz E500 V8 :)
Mój "dziodkowóz" nie jedno A8 i 7er nosem wciągnie
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-17, 19:31   

jesli chodzi o stopniowanie napiecia, to Alfred Hitchcock moglby przyjsc na pare lekcji do kolegi FOSS-a
 
 
Grain 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 241
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-03-17, 19:36   

Za każdym razem jak tu zaglądam przypomina mi się ten dźwięk z filmu Szczęki :D
_________________
Było S8....:(
 
 
dzik 
Użytkownik


Silnik cm3: 1896
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A4 B6 Avant
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: szczecin
Wysłany: 2011-03-17, 20:05   

Mad_MAX napisał/a:
Gotóweczka , tylko i wyłącznie kolego Sinus :) Inne opcje to praktycznie samobójstwo :D :D

and808 napisał/a:
do niemiec po bezwypadkowy.


No nie stawiałbym takiej oczywistej tezy :) Szrotów ci wszędzie pełno :) Osobiście sprowadziłem 6 aut z zachodu , dla siebie i rodziny i naoglądałem się bardzoooo dużo różnych kwiatków :) Niektóre nawet ładniejsze kwiatki niż u nas w Polsce i nie mówię tu o Turkach , tylko o prywatnych osobach :)

Żeby trafić naprawdę auto bezwypadkowe (czyli w moim mniemaniu takie , które nie spotkało się z naczepą lub innym drzewem) , graniczy z cudem i jest bardzoooo ciężkie do wykonania , wiadomo , że im młodsze auto , to tym prawdopodobieństwo poważnych dzwonów jest mniejsze aleee zawsze można się spotkać z drzewem , niezależnie od wieku auta.

Jedynym i raczej pewnym wyznacznikiem stanu auta , zwłaszcza takiej "igiełki" jest jego cena. Nikt normalny nie sprzeda takiego auta tanio , cena raczej będzie sporo wyższa od normalnej średniej. Oczywiście to nie norma , bo są też wyjątki :P P





a mi się wydaje że lepiej wypłacić z konta z bankomatu. Jak masz odpowiednie konto to za wypłaty nie zapłacisz ani grosza prowizji... więc gdyby była opcja powrotu z gotóweczką w euro jest już gorzej przy wymianie, ponadto bezpieczniej jechać z plastikiem.
 
 
repsol 
Moje A8



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 45
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 122
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2011-03-19, 11:03   

a sie przymierzam do kupna D3 za jakis czas ale to pneumatyczne zawieszenie mnie skutecznie hamuje jak sie cos spier... to 20 tys w plecy takze zostane chyba przy D2 ale juz po lifcie bym chcial taka 2000 lub 2001
ewentualnie A6 C6 2.0 TDI 140KM jaka znalazlem u nas w komisie
tu link http://otomoto.pl/audi-a6-C17630734.html
co sadzicie prosze o opinie wiem ze "Paski" tez maja takie silniki
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=fqqQ0w_h9X8&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=qjiyFNWsPdU&NR=1
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-19, 11:52   

repsol napisał/a:
a sie przymierzam do kupna D3 za jakis czas ale to pneumatyczne zawieszenie mnie skutecznie hamuje jak sie cos spier... to 20 tys w plecy takze zostane chyba przy D2 ale juz po lifcie bym chcial taka 2000 lub 2001
ewentualnie A6 C6 2.0 TDI 140KM jaka znalazlem u nas w komisie
tu link http://otomoto.pl/audi-a6-C17630734.html
co sadzicie prosze o opinie wiem ze "Paski" tez maja takie silniki


zgadzam sie.

jesli nas nie stac na dany zakup, nie ma potrzeby nawet sie przymierzac. polecam A6 2.0 tdi
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-19, 13:42   

repsol napisał/a:
(...) ewentualnie A6 C6 2.0 TDI 140KM jaka znalazlem u nas w komisie
tu link http://otomoto.pl/audi-a6-C17630734.html
co sadzicie prosze o opinie wiem ze "Paski" tez maja takie silniki

Cóż A6 C6 to nowsza generacja niż A8/S8 D2 ale...
sprawdź (poszukaj w necie) ten silnik 2.0TDI bo one niestety nie cieszą się najlepsza opinią... niektóre z nich mają typowe dla siebie wady/usterki i takiego bym Ci nie polecał...
Ja jednak polecałbym A8/S8 z silnikiem 4.2V8 tym bardziej że celujesz w roczniki 2001-2002 czyli ostatnie egzemplarze tego modelu... tylko ciężko znaleźć jakiś super egzemplarz (przynajmniej na naszym polskim rynku ale jeśli się "nie pali" to nie ma co się zniechęcać bo zdarzają się też fajne sztuki).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dzidzia 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip 4
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: D2, MAN, Polo SDI
Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 160
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-03-19, 15:46   

"dizel" przy tym co się dzieje na rynku paliw?? a nie zanosi się żeby było lepiej. To się mija z celem. nie dość ze droższe w zakupie to i w serwisie a do tego 8 litrów ropy można przeliczyć na jakieś 17 litrów gazu!!.

Tylko i wyłącznie benzyna i do tego paliwożerna + gaz :mrgreen:

KLEKOTOM MÓWIMY STANOWCZE NIE

no chyba ze vw lupo 1.2 tdi 3l - ten to lata za 15 zł/100km po mieście
_________________
quattro rulez
V8 no free rides, gas or ass!

http://www.motostat.pl/user-vehicles/15571
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.