Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzil auto i zwial, znane nr rej.  
Autor Wiadomość
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-04, 17:05   Uszkodzil auto i zwial, znane nr rej.

Hej

Dzis mialem ciekawe zdarzenie. Odpoczynek na autostradzie w czechach (powrot z wakacji), kawka, dzieci na mini placu zabaw przy stacji benzynowej. Siedzimy w dwie rodziny na lawkach. Auto mam na widoku kilka metrow od nas. Wsiada rodzinka do skody fabii na polskich nr rej, cofaja i lup w moje auto, ogladneli sie do tylu i widac bylo przestraszenie i rura odjechali z parkingu autostrada. Nie pojechalem za nimi, bo trzeba by bylo szybko dzieciaki pozbierac, sam jak bym pojechal to jak ich zatrzymac na autostradzie i pozniej jeszcze wrocic po rodzine. Nr rej zapisany. Na stronie UFG po nr rejestracyjnym uzyskalem ich polise. Co teraz mam zrobic, zglaszac to na policje? Czy wystarczy zglosic szkode do ubezpieczyciela sprawcy? Swiadkow mam. Nic powaznego sie stalo, ramki kolo halogenow odstaja, dokladka zderzaka po obu stronach sie wypiela z zatrzaskow (moze sie tylko wypiela, moze zatrzaski ulamane) - wiec jakies koszty moga byc.



 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-07-04, 17:12   

Zgłoś/zadzwoń na policję, bo ucieczka z miejsca zdarzenia to wykroczenie a nawet przestępstwo (zależy od okoliczności), poproś o numer zgłoszenia i go zapisz. Następnie zadzwoń do ubezpieczyciela sprawcy, opowiedz zdarzenie i dodaj, że policja została poinformowana.
Dalej to już oględziny, wyceny, kosztorysy i szarpanina o kasę ;)
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-04, 17:42   

Gliny to podstawa bo potem problem z uzyskaniem odszkodowania.

jakieś 2 miechy temu byłem świadkiem stłuczki z ucieczką sprawcy (kobieta), straty niewielkie, ale poczekałem na właściciela, podałem namiary na sprawcę (rejestracja) oraz swoje. Poszkodowany powiedział, że straty niewielkie bo auto niewiele warte, ale są pewne zasady.
Dostała mandat a tłumaczyła to umówioną wizytą u fryzjera <brawo> czyli potrąca pieszego i jedzie dalej bo fryzjer czeka <okok> Tępe baby tak mają jak i tępi faceci.
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-07-04, 18:19   

policja!!! pierwsze co bo jak zglosisz to musza jechac zobaczyc czy ich auto bedzie miało szkody zgodne z Twoimi, jak np zdazy wymienic zderzak to bedziesz miał lipę inikt nic Ci nie uzna.

Jak sie ułamały zaczepy to tylko wymiana zderzaka, czyli 2tys w plecy. + malowanie bo nowe są tylko w podkładzie...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-07-04, 20:49   

Policja (nasza) nie ma nic do gadania, trzeba było dzwonić na Czeską policję.
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-04, 21:17   

labas napisał/a:
Policja (nasza) nie ma nic do gadania, trzeba było dzwonić na Czeską policję.


Czyli jestem w czarnej D*? A wariant optymistyczny z samym jego ubezpieczycielem nie wypali (pod warunkiem, ze sprawca sie nie wyprze)?
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-07-04, 21:28   

Wyprze się cwaniak.
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2015-07-06, 21:34   

Jak masz ac to pierd...l to i zglaszaj że na parkingu poszedłes do kibla a ktos cie przykasował teoretycznie na autostradzie platnej , zadzwon na polska policje i opisz zajscie spisza protokół i cisniesz lub dzwonisz do ubezpieczalni..... tylko musisz wiedziec czy masz ochrone znizek to raz i powyżej jakiej sumy ewentualnie działa ac

jezeli nie masz mocnych argumentów typu AC to tylko ktos znajomy powiedzmy na jelenia 10procent straci ale ty zyskasz dużo i mozesz mu odpalic działkę i tak wyjdziesz dobrze tym bardziej ze przepisy wzgledem ubezpieczalni w tym roku zaostrzyły sie wzgl napraw oraz wycen

PROSZĘ SZANOWNYCH MODERATORÓW O ZROBIENIE TEGO POSTU NIEWIDOCZNYM DLA NIEZAREJESTROWANYCH KLUBOWICZÓW !!!!!!!

DZIĘKUJĘ <muzyka>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 23:31   

dracus6662,

dracus6662 napisał/a:
PROSZĘ SZANOWNYCH MODERATORÓW O ZROBIENIE TEGO POSTU NIEWIDOCZNYM DLA NIEZAREJESTROWANYCH KLUBOWICZÓW !!!!!!!


Nie da sie jednego postu,tylko cały dział.
 
 
speedanad 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 52
Skąd: Stegna
Wysłany: 2015-07-07, 00:27   

Miałem taką sytuacje że jechałem za ciężarówką i kamień wypadł i uderzył mi w szybę. Facet nie chciał się zatrzymać zadzwoniłem na Policje i powiedziałem że facet jedzie przede mną i wybił mi szybę przednia, że próbowałem go zatrzymać ale ucieka. Powiedzieli żebym przyjechał na komisariat, tak zrobiłem straciłem pół dnia na czekanie, potem policjant porobił zdjęcia napisał raport, jak dzwoniłem dowiedzieć się co z ta sprawa to dalej prowadzili dochodzenie, potem podali numer do dzielnicowego z tamtej wioski gdzie się to stało, bo przekierowali tam sprawę, dzwoniłem jakoś 30 razy i się nie dodzwoniłem minęło 7 miesięcy i dalej nic.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-07-07, 00:40   

speedcar5 napisał/a:
Powiedzieli żebym przyjechał na komisariat, tak zrobiłem straciłem pół dnia na czekanie, potem policjant porobił zdjęcia napisał raport, jak dzwoniłem dowiedzieć się co z ta sprawa to dalej prowadzili dochodzenie, potem podali numer do dzielnicowego z tamtej wioski gdzie się to stało, bo przekierowali tam sprawę, dzwoniłem jakoś 30 razy i się nie dodzwoniłem minęło 7 miesięcy i dalej nic.

Klasycznie po "polskiemu" - zapomnij, że cokolwiek więcej się wydarzy :/

Miałem kilka takich sytuacji i niestety, skąd jak skąd ale od "policji" pomocy nie otrzymałem nigdy - wszystko umorzone pomimo całkiem konkretnego materiału dowodowego.
Generalnie mają głęboko w d...ie, robią wszystko aby umorzyć i pierdziel się potem człowieku sam, najlepiej w sądzie z powództwa cywilnego przez następne 20 lat pomimo tego, że niektóre tematy które miałem kwalifikują się wprost do Kodeksu Karnego jako przestępstwo :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2015-07-07, 16:03   

ac ratuje tyłek wlasnie w takich sytuacjach znam to z wlasnego doswiadczenia <onie>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-08, 15:09   

Nie chodzi o koszt naprawy, bo ten raczej duzy nie powinien byc, wyglada na uszkodzony zestaw mocujacy zderzak. Bardziej nie chce odpuscic gosciowi co w ten sposob sie zachowal. Sprawa zgloszona na policje i do ubezpieczyciela sprawcy. Jak cos bedzie wiadomo, dam znac.
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-08, 15:34   

Masz świadków więc śmiało zgłaszaj a jak zapytają dlaczego nie zgłosiłeś wcześniej to krótka piłka: nie znam ichniego języka, aby się dogadać jak i Oni nie znają innego i tyle w temacie.
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-08, 21:53   

robsonik4 napisał/a:
Masz świadków więc śmiało zgłaszaj a jak zapytają dlaczego nie zgłosiłeś wcześniej to krótka piłka: nie znam ichniego języka, aby się dogadać jak i Oni nie znają innego i tyle w temacie.


Dzis z policji dzwonili i pytali:

1. Dlaczego nie dzwonilem po Czeska policje
- nie dzwonilem, bo z malymi dziecmi po calonocnej podrozy bylbym uziemiony pewnie przez pol dnia na stacji benzynowej w ponad 30 stoponiowym upale. Poza tym, poszkodowany polak, sprawca polak, uszkodzenia male, wiec zglosze to w Polsce.

2. dlaczego nie pojechalem za sprawca
- byl taki pomysl, ale jak pomyslalem, ze go dogonie to co dalej na autostradzie. Jak go zatrzymac, co po zatrzymaniu - to przeciez autostrada, w dodatku zostawiona rodzina na stacji.

Panie przytaknela pelna zrozumienia i tyle tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.