Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Szarpanie skrzyni po wymianie oleju  
Autor Wiadomość
magicshow 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: D3
Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 115
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-04-26, 21:24   

ile taki zabieg w ASO moze mniej wiecej kosztować? i czy poprawią to płynność zmiany biegów?
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-26, 21:34   

Tylko, że Foss podałeś dwa różne sterowniki ;)
Ty masz bez literki na końcu a kolega ze Śląska ma z literą E. Ja mam z literą S i nic powyżej 030 nie ma.
Nie zmienia to faktu, że dostępność wersji softu zależy od numeru sterownika skrzyni.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-04-26, 21:45   

VanDyke napisał/a:
Tylko, że Foss podałeś dwa różne sterowniki ;)
Ty masz bez literki na końcu a kolega ze Śląska ma z literą E. Ja mam z literą S i nic powyżej 030 nie ma.

No fakt - przyznaję, że nie sprawdziłem jaki sterownik siedzi u ciebie chociaż właściwie mogłem spojrzeć :)

VanDyke napisał/a:
Nie zmienia to faktu, że dostępność wersji softu zależy od numeru sterownika skrzyni.

I tu też się zgadzam.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-04-27, 00:19   

Jeśli chodzi o skrzyniarza to nie diagnozował VCDSem tylko chciał mi podać info jaką mam wersję softu, bo zna jakiegoś gościa w wawie co robi update i bierze 350zł, to tylko tyle...

Jeśli chodzi o mój odgłos to tak jak już wspomniałem, obrazuje to bujanie autem do przodu i do tyłu ze skrzynią manualną z włączonym biegiem , odgłos pochodzi mam wrażenie z pod nóg pasażera. Nie można nazwać tego stukaniem, to tak jakby był gdzieś luz, jakby coś z czymś się nie zazębiło, pojawia się to jak dodaję lekko lecz zdecydowanie gaz i puszczam i tak co któryś raz pojawi się taki odgłos , wraz z takim lekkim stuknięciem w końcowej fazie aż czuć go pod nogami. Czasami mogę dodawać ten gaz z 20 razy i będzie spokój a za kolejne 5 za każdym razem wystąpi ten charakterystyczny objaw

Zaobserwowałem również, że podczas spokojnej jednostajnej jazdy, biegi zmienia mi przy około 1600 obrotów a jedynie z 2 na 3 kiedy to właśnie występuje szarpnięcie bieg jest zmieniany przy około 2000 i myślę że to także ma jakiś wpływ na szarpnięcie że bieg jest zmieniany przy wyższych obrotach.

Mógłby mi ktoś polecić dobrego specjalistę od automatów z warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego coś w pobliżu...? Czy za komplet elektrozaworów kwota 1050zł jest kwotą rozsądną, może ktoś je wymieniał...?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-04-27, 08:56   

paweldzwo napisał/a:
Jeśli chodzi o skrzyniarza to nie diagnozował VCDSem tylko chciał mi podać info jaką mam wersję softu, bo zna jakiegoś gościa w wawie co robi update i bierze 350zł, to tylko tyle...

Wprawdzie cena w ASO za update softu jaką ja zapłaciłem nie może być odzwierciedleniem ceny detalicznej ale wg. mnie za 350pln to możesz to zrobić w ASO :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2016-04-27, 09:29   

paweldzwo napisał/a:
Jeśli chodzi o skrzyniarza to nie diagnozował VCDSem tylko chciał mi podać info jaką mam wersję softu, bo zna jakiegoś gościa w wawie co robi update i bierze 350zł, to tylko tyle...

Jeśli chodzi o mój odgłos to tak jak już wspomniałem, obrazuje to bujanie autem do przodu i do tyłu ze skrzynią manualną z włączonym biegiem , odgłos pochodzi mam wrażenie z pod nóg pasażera. Nie można nazwać tego stukaniem, to tak jakby był gdzieś luz, jakby coś z czymś się nie zazębiło, pojawia się to jak dodaję lekko lecz zdecydowanie gaz i puszczam i tak co któryś raz pojawi się taki odgłos , wraz z takim lekkim stuknięciem w końcowej fazie aż czuć go pod nogami. Czasami mogę dodawać ten gaz z 20 razy i będzie spokój a za kolejne 5 za każdym razem wystąpi ten charakterystyczny objaw

Zaobserwowałem również, że podczas spokojnej jednostajnej jazdy, biegi zmienia mi przy około 1600 obrotów a jedynie z 2 na 3 kiedy to właśnie występuje szarpnięcie bieg jest zmieniany przy około 2000 i myślę że to także ma jakiś wpływ na szarpnięcie że bieg jest zmieniany przy wyższych obrotach.

Mógłby mi ktoś polecić dobrego specjalistę od automatów z warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego coś w pobliżu...? Czy za komplet elektrozaworów kwota 1050zł jest kwotą rozsądną, może ktoś je wymieniał...?



Rozumiem ze żadnych błędow na silniku nie ma tak ? Układ zapłonowy ? Przepływomierz ? Wszystko sprawdzone i wykluczone tak ?
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-27, 12:55   

Do tego poduszki pod skrzynią, poduszki dyfra, luzy dyfra, luzy na wale, podpora wału
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-04-27, 20:13   

u mnie jest tak :
4E0 910 156 E
Component AG6 09E 4,2L5V RdW 0070
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-27, 20:48   

0120 to najnowszy Soft skrzyni dla Ciebie jordan
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-04-27, 21:11   

VanDyke napisał/a:
0120 to najnowszy Soft skrzyni dla Ciebie jordan


upss no to lecę do ASO na aktualizację:) mimo że skrzynia chodzi elegancko
Dzięki
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-04-28, 00:35   

michalwruszak napisał/a:
Rozumiem ze żadnych błędow na silniku nie ma tak ? Układ zapłonowy ? Przepływomierz ? Wszystko sprawdzone i wykluczone tak ?


Wszystko w porządku,żadnych błędów prócz jednego...poduszka silnika lewa wykazuje błąd 17981, zabieram się już za to dłuższy czas ale zawsze jest coś.... widać że było przy niej grzebane bo kawałek kostki jest ułamany, nowa prawie 900zł więc pomyślałem o spróbowaniu najpierw używki i jutro się za to biorę aczkolwiek to nie jest powtarzający się błąd, do tego doszedłem ze swoim mechanikiem a potem ze skrzyniarzem ....


Do tego dzwięk pochodzi z prawej strony na wysokości nóg pasażera a błąd poduszki mam lewej więc chyba aż tak by nie przenosiło...

Czy żeby zdemontować lewą poduszkę muszę opuszczać całą ławę?

VanDyke napisał/a:
Do tego poduszki pod skrzynią, poduszki dyfra, luzy dyfra, luzy na wale, podpora wału


Żadna z tych rzeczy nie była diagnozowana i sprawdzana dogłębnie bo z góry ustaliliśmy że jeśli dzieje się to co któryś raz to nie będzie to poduszka bo gdyby poduszka była wywalona to dawałaby o sobie znać cały czas ...
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-04-28, 00:39   

jordan233 napisał/a:
upss no to lecę do ASO na aktualizację:) mimo że skrzynia chodzi elegancko
Daj znać ile kosztowała Cię aktualizacja...
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-04-28, 01:04   

paweldzwo napisał/a:
Czy żeby zdemontować lewą poduszkę muszę opuszczać całą ławę?

Sanki w dół?... Nie.
Ale stabilizator i belkę pod silnikiem tak.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-04-28, 01:14   

Foss pisałeś w tym temacie, że oprócz samego wgrania softu " należało by wykonać pełną adaptację skrzyni bo zmiana softu zeruje nastawy" Robiłeś to u siebie czy odpuściłeś? W którym ASO wgrywałeś i jaki to był koszt, bo mam chęć się wybrać bo mam bliżej ASO w Olsztynie ale skoro sporo osób z forum robi w W-wie to na pewno mają nie małą praktykę...:)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-04-28, 09:08   

paweldzwo napisał/a:
Foss pisałeś w tym temacie, że oprócz samego wgrania softu " należało by wykonać pełną adaptację skrzyni bo zmiana softu zeruje nastawy" Robiłeś to u siebie czy odpuściłeś? W którym ASO wgrywałeś i jaki to był koszt, bo mam chęć się wybrać bo mam bliżej ASO w Olsztynie ale skoro sporo osób z forum robi w W-wie to na pewno mają nie małą praktykę...:)

Adaptację oczywiście robiłem.
Z AutoVivą jest o tyle ułatwione zadanie, że niedaleko od ASO jest wylot na obwodnicę skąd później bezpośrednio zjeżdżasz na A2 więc jest miejsce na przeprowadzenie adaptacji w miarę skutecznie. I wprawdzie w ciągu dnia bawienie się w adaptację na autostradzie nie należy do rzeczy zbyt bezpiecznych ale gdyby to robić w ciągu dnia w normalnych warunkach miejskich, tych Warszawskich, to o "książkowej" adaptacji możesz zapomnieć.

Co do ASO Palmowski... nie wiem czy coś się zmieniło ale oni od lat nie cieszyli się zbyt dobrą opinią :/

Koszt?... Ceny oficjalnej niestety nie znam.
Jak już wcześniej wspomniałem to co ja zapłaciłem nie ma odniesienia do normalnej ceny detalicznej a kwoty tej podać niestety nie mogę, obowiązuje mnie tzw. gentlemen's agreement :)

Myślę, że te 350pln to jest max. Oczywiście bez adaptacji bo tą robiłem sobie sam.
Z adaptacją to w innym ASO usłyszałem kiedyś chyba z 2kpln... ale nie bierz tego jak pewnik - zadzwoń i wypytaj doradcę serwisowego.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.