Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 vs ...  
Autor Wiadomość
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-06-25, 10:18   

NATANIEL napisał/a:
FOSS napisał/a:
A X5-tkę mieli zdejesię robić w wersji M... czy się mylę?...

Mieli i zrobili :-) http://...

No jasne, tak mi się właśnie wydawało ale nie byłem pewien a nie chciało mi się googlować.

NATANIEL napisał/a:
Ale jak widzę, Ciebie takie rozmiary nie przerażają :-P

eeee nie ;-)

Jak trafi mi się jakiś większy grosz to już mam wstępny projekt przeróbki S8...
jak go zrobię to na gazecie Auto Świat na pewno się nie skończy :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 10:42   

A jak się Panowie sprawa przedstawia w starciu S8 D2 vs S6 C5 ? :-D Czy ta mała lepiej się zbiera? Wprawdzie ma 20 kucy mniej, ale jest też lżejsza...

[ Dodano: 2010-06-28, 10:48 ]
FOSS, zgodnie z obietnicą, sprawdziłem oponki w tej X5: tył - 315/35 R20, przód - 275/40 R20 :-) a zatem całkiem nieźle (X6 też ma taki rozmiar - tylko inne fele).

FOSS napisał/a:
Jak trafi mi się jakiś większy grosz to już mam wstępny projekt przeróbki S8...
jak go zrobię to na gazecie Auto Świat na pewno się nie skończy


Uchylisz rąbka tajemnicy? ;-)
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-28, 11:49   

Nataniel S6 avant waży 1790kg, w sedanie 1735kg, natomiast S8 d2 1730kg, więc nie wiem gdzie tu S6 jest lżejsze :mrgreen: Chyba zapomniałeś że S8 jest wykonane w technologi ASF czyli prawie całe z aluminium... Może i wyglądem można posądzić S8 o to że jest cięższa ale to tylko pozory. S8 d2 Jest minimalnie szybsza od S6, jakieś 0.3sec. No ale za to w sprincie od 0-200 S8 już powinno zyskać większą przewagę.
Pozdrawiam.
_________________

 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 13:19   

Fakt, nie chciało mi się sprawdzać ile dokładnie ważą oba... :-? Mea culpa! "Zważyłem" je wzrokiem :-P A że muskulatura S6 wydała mi się mniejsza, to i mniejszą jej przypisałem wagę. I znów wszystko na to wskazuje, że jedyny słuszny wybór, to S8 :d !
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-28, 13:24   

NATANIEL to dlatego wszyscy jesteśmy tu na forum :mrgreen: S8 rulezz :mrgreen:
_________________

 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 13:47   

No tak... nie mogę zaprzeczyć, że jest w S8 jakaś siła, która nas wszystkich na to forum zapędziła! ;-) Ps. A u Ciebie widzę motorek 2.8 - i jak rozumiem, to ta na fotkach w podpisie. Piękna sztuka! W codziennej, miejskiej eksploatacji pewnie mniejszy silnik nie przeszkadza, bo i tak rzadko trzeba budzić więcej, niż 150-160KM - czyli zostaje nawet mały zapas do szaleństw ;-) A tak poważnie - jak się jeździ z tą jednostką pod maską? Koszty są na tyle niższe, by zrękompensować różnicę mocy pomiędzy motorami 4.2 a 2.8 ? Czy jednak, kupując auto raz jeszcze, wybrałbyś 4.2?
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-28, 15:11   

NATANIEL tak w podpisie moja ex A8 :cry: ... Sprzedałem z ciężkim sercem na rzecz właśnie S8. Jestem w tracie poszukiwań ale z powodów innych planów na razie te poszukiwania zaprzestałem.
Co do silniczka 2.8 w A8 to jest to udana jednostka dla tych którzy szukają kompromisu pomiędzy dynamiką a umiarkowanym spalaniem. Ja nie ukrywam mam ciężką nogę i nieraz mocy brakowało ale i tak bardzo dobrze sobie radziła w tej budzie. Spalanie miałem średnie 10-12l i to przy dość dynamicznej jeździe, trasa 9l. Jeśli ktoś zagazuje taki silnik to jazda jak 1.9tdi.
No ale teraz już wybrał bym tylko 4.2 bo jednak dźwięk tego silnika, osiągi to jest to czego mi brakowało.
Hmm a jak to jedzie oceń sam, podesłałem Ci na PW link do mojego filmiku z moją byłą damą.
Pozdrawiam
_________________

 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 16:02   

:-) Raptor... oglądałem film. Prawdziwy Ghost Rider z Ciebie! No i ta muzyka, poezja! Wartka akcja, napięcie i finał jak się patrzy!!! :-)

Nie kręciłem jeszcze filmów z autami, ale miałem okazję kręcić filmiki jeszcze na studiach na zajęciach PR. A potem składać to wszystko w całość, podkłdając odpowiednio muzę. Naprawdę fajna zabawa!

Czyli, jak dobrze zrozumiałem, póki co nie kupujesz S-ki... Wiesz, to nawet lepiej, bo sam akurat jednej szukam. Przynajmniej nie sprzątniesz mi jej sprzed nosa, jak się pojawi! :D
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-28, 16:44   

NATANIEL i co jedzie twoim zdaniem czy nie jedzie hehe ? :mrgreen: Ubolewam tylko że filmik kręcony wieczorem aparatem cyfrowym, ale obiecałem sobie że jak kupie S8 to nakręcę już taki fest kamerką i się pobawię w montaż, muzyka to podstawa aby podkręcić atmosferkę ale dźwięk silnika bezcenny :mrgreen:
No z kupnem muszę się wstrzymać na jakieś 3miesiące i nie wiem czy będę uderzał w d2 czy już w d3
No tu masz racje, tyle tu poszukiwaczy S8 że aż strach się odzywać że coś się znalazło hehe :mrgreen:
Pozdrawiam.
_________________

 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 17:49   

D3... no, no... ale mam nadzieję, że nie z tych pierwszych roczników, bo cytując jednego z kolegów z forum "lepiej mieć D2 z ostatnich lat produkcji, niż D3 z pierwszych, po te drugie często cierpią na usterki wieku dziecięcego" (cytowałem z głowy, więc nie jest słowo w słowo, ale sens zachowany :mrgreen: ).

A co do Twojej 2.8, to ładnie szła (zwłaszcza, gdy ja na codzień wciąż jeszcze jeżdżę 2.0 - moja bidula nie należy do sprinterek ;-) ).

Ps. Właśnie koleś na parkingu pod firmą odpalił swojego CL'a W12 AMG - ależ ten motor pięknie gulga!!! :-P
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
raptor90 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 82
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-28, 17:59   

NATANIEL no 2.8 to też żaden demon prędkości ale większość i tak łykałem na drodze, powyżej 160km/h zawsze wymiękali :mrgreen:
No racja, bardzo podoba mi się d3 już z dużym gilem, ale mam dylemat bo wiem że jak kupie d3 to będę miał niedosyt związany z d2... Bo jednak S8 to S8.

Cl'a W12 AMG bez komentarza, odpalasz, bierzesz krzesełko, siadasz obok i słuchasz przez cały dzień ... :-D
_________________

 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2010-06-28, 19:21   

raptor90

Z tym łykaniem to nie jest tak jak piszesz.Sam jeździłem identycznym autem jak twoje (silnik,skrzynia,a nawet kolor :-D ) i wiem jak to jeżdzi.Fakt daje sobie radę z wieloma autami,ale na dzisiejsze czasy to już lipa i obciach trochę,że ma się porządną brykę,która nie "jedzie".Z tego właśnie powodu ja się go pozbyłem (ty pewnie też ;-) ).Byle golf czy jakaś astra ok.120 koni,którą będziesz chciał wyprzedzić doda gazu i będziesz się z nią męczył tak jak piszesz i zamiast mieć go przy 130 dajesz mu radę dopiero przy 160.Uważam,iż jest to niebezpieczne bo czas wyprzedzania jest sporo dłuższy.W a8 4.2 załatwiasz sprawę szybko i koleś nawet nie wie co się dzieje i nic nie jest w stanie zrobić cisnąć i po chwili daje sobie spokój ze sportowymi aspiracjami. :-)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-06-28, 19:30   

NATANIEL napisał/a:
FOSS napisał/a:
Jak trafi mi się jakiś większy grosz to już mam wstępny projekt przeróbki S8...

Uchylisz rąbka tajemnicy? ;-)

eeeeeeeeeeee.... nie.
Bo jak na razie to tylko temat w sferze moich ulotnych marzeń...
żeby to zrealizować muszę mieć luźne xxx kpln a to nie jest mało...
a poza tym ja nie lubię tak pleść bez sensu... nakręcę się jak "szczerbaty na suchary" i skończy się na samym gadaniu...
ja wolę w odwrotnej kolejności... w ciszy i spokoju coś dłubnąć, sprawdzić czy działa a dopiero potem się chwalić :lol:

NATANIEL napisał/a:
A jak się Panowie sprawa przedstawia w starciu S8 D2 vs S6 C5 ? :-D Czy ta mała lepiej się zbiera? Wprawdzie ma 20 kucy mniej, ale jest też lżejsza...

raptor90 napisał/a:
Nataniel S6 avant waży 1790kg, w sedanie 1735kg, natomiast S8 d2 1730kg, więc nie wiem gdzie tu S6 jest lżejsze :mrgreen:
(...)

Gdzieś już to wcześniej pisałem...
moje S8 ma w papierach 1845kg a A8 1895kg.
eSa w tej wadze miała w komplecie fabryczny hak więc po zdemontowaniu jest jeszcze jakieś 30kg lżejsza.

Apropos A8/S8 vs....
w sobotę pojechałem swoją eSą na 1/4mili...
nie był to żaden konkretny wyścig (wolne przejazdy) tylko tak dla zabawy a ja oczywiście wystartowałem tak jak przyjechałem czyli ze wszystkimi gratami na pokładzie...
stanąłem na kresce razem z kolegą z AKP - on S6 C4 Avant bez żadnych udziwnień ale... w manualu...
za pierwszym razem baaaardzo spóźniłem start i złoił mi skórę niesamowicie ale to było bez pomiaru czasu :evil:
za drugim razem wystartowałem lepiej ale i tak z miejsca mi uciekł :-?
"wiatr w żagle" złapałem po jakichś 200m kiedy on był już przede mną o całą długość samochodu... 400m minęliśmy prawie łeb w łeb (o ile dobrze pamiętam on z czasem 18,37sek a ja niestety 18,70sek) ale że wcześniej umówiliśmy się, że tym razem ciągniemy z pedałem w podłodze do końca pasa startowego (lotnisko), więc już po chwili byłem z przodu a chwilę później Roberto widział już tylko moje oddalające się światła :lol:

Po tym małym wyścigu mam spory niedosyt... na samym starcie od tej niezbyt już młodej C4 dostałem w tyłek :diabel:

Teraz jestem bardzo ciekaw jak S8 jeździ w manualu :shock:
Chciałbym się takim przejechać ale niezależnie od efektu na stałe na manuala nie mam najmniejszego zamiaru się przesiadać :-P

greg26 napisał/a:
(...) Z tym łykaniem to nie jest tak jak piszesz.
(...) Byle golf czy jakaś astra ...

Byle Golf z podkręconym TDI niestety...
na 1/4 mili Golfy I i II robiły czasy 13sek. :!:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-28, 19:46   

A jednak ślepak ze mnie - sorki za chwilę zamieszania... :oops: Już znalazłem.
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-06-28, 19:54   

NATANIEL napisał/a:
Panowie - zupełnie z inne beczki...

No cóż, nie wiem co tam napisałeś ale jeśli wczytasz się we wszystkie tematy w których dyskutowano nt. klubowych wlepek to zauważysz że swego czasu był to dosyć drażliwy temat... szczególnie dla niektórych z administracji :-P
...
więc nie przesądzam czy tak było czy nie bo nie wiem i nie widziałem ale patrząc z perspektywy minionego roku to wszystko jest możliwe :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.