Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Nowy sposób policji na nasze pieniądze  
Autor Wiadomość
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-02-23, 10:23   [All] Nowy sposób policji na nasze pieniądze

Jak w temacie niedługo będziemy mogli się spodziewać mandatów z innej beczki.
http://www.hotmoney.pl/ar...drogowych-18390 :evil: :/
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-02-23, 10:39   

Cytat:
Innowacja szykuje się też na autostradzie A1 z Gdańska na południe – jak donosił "Puls Biznesu", już w I kwartale tego roku mają tam zostać wprowadzone nowe zasady, zgodnie z którymi kierowca będzie mógł zostać ukarany za nieodpowiednią średnią prędkość jazdy samochodu. To zasługa koncesjonariusza, Gdańsk Transport Company

Brawo :mrgreen: Proponuję to samo dla A4, ale średnią ustawić na 40-50km/h :mrgreen:

Cytat:
Okazuje się jednak, że cios może nadejść także z innego mało oczekiwanego kierunku – ze strony samochodów egzaminacyjnych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Dzięki kamerom, w które są wyposażone, mogą rejestrować to, co dzieje się dookoła aut. A później, za pośrednictwem WORD-ów, filmy z nagraniami piratów trafiają do lokalnych drogówek. O takich przypadkach, m.in. z Dolnego Śląska (Wrocławia, Jeleniej Góry)

Proponuje również co by farorz co niedziela ganiał z suszarką, nie zapominając również o kominiarzach :mrgreen:
Jak widać w dupach im się przewraca.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-23, 11:23   

dice111 napisał/a:
Innowacja szykuje się też na autostradzie A1 z Gdańska na południe – jak donosił "Puls Biznesu", już w I kwartale tego roku mają tam zostać wprowadzone nowe zasady, zgodnie z którymi kierowca będzie mógł zostać ukarany za nieodpowiednią średnią prędkość jazdy samochodu. To zasługa koncesjonariusza, Gdańsk Transport Company


Rada na to jest bardzo prosta , ale trochę bezsensowna :)

Tniesz po autostradzie ile fabryka dała , na końcu przed bramkami robisz sobie relaxik 10-15 minut i masz średnią przepisową hehehe :D :D

Pomysły jak wyłudzić pieniądze sa tak absurdalne , że czasem absurdalne pomysły na ich omijanie są też godne uwagi hehee :)
 
 
saab 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: Q7
Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-23, 11:34   

żałosne w miejscach szczególnie niebezpiecznych i wskazują "autostrady" i drogi "szybkiego ruchu" raczej tu nie chodzi o bezpieczeństwo lecz kasę.
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-02-23, 12:07   

Potwierdza się stwierdzenie, że żyjemy w państwie policyjnym... Ciekawe jakie są koszty tych bramek i całych systemów? Ile kilometrów dróg ekspresowych można zrobić za te pieniądze?
Jednak można spojrzeć na to z innej strony. Są kraje, gdzie przepisy są jeszcze bardziej restrykcyjne i kierowcy jakoś sobie radzą ;-) Nie podróżowałem dużo po innych krajach, jednak mam rodzinę np w Kanadzie. Raz na rok wpada do mnie brat. Zawsze mi powtarza, że uwielbia jeździć ze mną z Okęcia do Białegostoku :-P Tam gdzie mieszka nigdy w biały dzień tak nie jeździł :mrgreen: a ja za pirata się nie uważam, zawsze znajdzie się ktoś kto mnie wyprzedzi... ;-)

Trochę z innej beczki, ale zachowując sens tematu, czy ktoś z forumowiczów spotkał się kiedyś z antyradarem? Ile trzeba zapłacić za urządzenie które działa a nie tylko rozprasza uwagę? Jak wygląda skuteczność tych urządzeń?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-02-23, 12:24   

sebos17 napisał/a:
Trochę z innej beczki, ale zachowując sens tematu, czy ktoś z forumowiczów spotkał się kiedyś z antyradarem? Ile trzeba zapłacić za urządzenie które działa a nie tylko rozprasza uwagę? Jak wygląda skuteczność tych urządzeń?

Ja spotkałem się wielokrotnie...
najlepsze urządzenia to tzw. "rozłączne" czyli montowane w pojeździe na stałe i ukryte w różnych miejscach auta... zupełnie nie widoczne i do znalezienia tylko po rozebraniu niektórych elementów pojazdu (np. przedni zderzak).
Niestety takie urządzenia kosztują sporo... od najtańszych za 600-800 pln po najdroższe za 2, 3 czy 4 kpln.

Do antyradaru trzeba się przyzwyczaić ale jak już się kierowca nauczy tego używać to koszt zakupu zwraca się wielokrotnie...
oczywiście mowa tu o osobach które nie potrafią trzymać swojego auta w ryzach polskich ograniczeń prędkości :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2011-02-23, 12:36   

FOSS dzięki za info

FOSS napisał/a:

oczywiście mowa tu o osobach które nie potrafią trzymać swojego auta w ryzach polskich ograniczeń prędkości :lol:


Mamy takie ograniczenia prędkości, że ja jadąc dostawczym IVECO z najwolniejszym mostem (prędkość max 110-120) łapię mandaty... :-P
 
 
nynek16 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3.7Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 134
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2011-02-23, 13:52   

MAD MAX dobry sposób ale pewnie i na to coś znajdą przecież to POLSKA... :lol:
_________________
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia To świat którego muzyką jest ryk silników.
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-02-24, 08:41   

Powinni wprowadzić system podobny do krajów skandynawskich i szwajcarii - mandat od % zarobków. Od jutra wszyscy jeżdżą grzecznie. Gratuluję też pomysłu z AR 159, przecież to są b. rzadkie samochody od razu je widać.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-02-24, 09:09   

Stan slusznie zwrocil uwage na unikalnosc alf 159.
prewencja jest najwazniejsza.
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 12:58   

stan napisał/a:
Powinni wprowadzić system podobny do krajów skandynawskich i szwajcarii - mandat od % zarobków. Od jutra wszyscy jeżdżą grzecznie.


Ja nie wiem co wszyscy mają z tymi procentowymi mandatami. Dlaczego jakiś obibok, któremu nie chce się robić jadąc zdezelowanym oplem, który nie ma hamulców za przekroczenie prędkości o 30km/h ma dostać jakąś śmieszną kwotę mandatu, bo nic nie zarabia, a jakiś normalny człowiek jadąc swoim passatem czy innym gównem za 80k PLNów ma płacić kilkanaście razy więcej - mimo, że stwarza relatywnie mniejsze zagrożenie?

Wydaje mi się, że po to właśnie wprowadzono punkty karne, żeby czy biedy czy bogaty miał ich taką samą, ograniczoną liczbę. Nie przeliczajmy wszystkiego na pieniądze, bo wtedy zawsze dla kogoś będzie to niesprawiedliwe. Biedniejszy powie, że bogatemu nic nie robi taki mandat zapłacić (co to za kara jak nie boli), bogaty zapyta się dlaczego ma płacić za to samo więcej niż inni (dlaczego karzą go za to, że pracuje, wysila się bardziej niż inni, żeby więcej zarobić).

I oboje mają rację - więc po co dyskutować tu nad karami finansowymi skoro ktoś genialny wymyślił punkty i problem z głowy!

Zanim ktoś będzie chciał odpowiedzieć na ten post w sposób obraźliwy bądź pisząc niepotrzebne komentarze:
- z tym oplem, passatem i mandatem kilkanaście razy wyższym to tylko przykład. Nie mówię, że tak jest/będzie w rzeczywistości - ma to oddać tylko tok mojego rozumowania.
- TAK, ja też nie lubię punktów i nie cierpię w ogóle mandatów i policji łapiącej za jakieś pierdoły i w ogóle dziur w drogach, fotoradarów, straży miejskiej itepe. Nie jestem jakimś propagatorem wlepiania dużej ilości punktów i zabierania prawka. Chodzi tylko o pokazanie, że zastanawianie się nad wysokością mandatów jest bezcelowe (służy raczej tylko zwiększaniu wpływów do budżetu adm. publicznej/samorządowej), bo prawdziwym elementem powstrzymującym przed działaniami niezgodnymi z prawem są punkty karne.

Czy mając nastukane 22 punkty w programie lojalnościowym policji nadal będziesz szarżował? Bo ja jak miałem swoją rekordową liczbę w postaci 18 to na prawdę duuużo spokojniej jeździłem i przekraczałem prędkość tylko o tyle, na ile było mnie "stać" punktowo :diabel:

[ Dodano: 2011-02-24, 13:07 ]
A tak się rozpisałem, że zapomniałem napisać coś na główny temat wątku. Radary odcinkowe na autostradzie to w ogóle brak słów. Z tego co się orientuję, to idea fotoradarów czy innych policyjnych pułapek jest po to, żeby w najbardziej niebezpiecznych miejscach poprawić poziom bezpieczeństwa. Skoro autostrada jest raczej bezpieczna, a nawet w razie wypadku przy dużej szybkości wiele się nie dzieje (ze względu na oddzielone pasy ruchu i barierki po bokach), to moim zdaniem jest to marnotrawienie środków. Ładując tutaj w te radary na autostradzie poprawiają za X zł bezpieczeństwo o ileśtam procent (jeżeli w ogóle jest to więcej niż zero), zamiast postawić to (jeżeli już tak bardzo muszą i nie ma lepszej metody na poprawę bezpieczeństwa) gdzieś, gdzie rzeczywiście jakieś wyniki to przyniesie (czyli za ten sam X zł będzie już kilkanaście-kilkadziesią procent).

No bo chyba w cywilizowanym świecie nie ma kontroli policyjnych, fotoradarów czy innych tego typu akcji tylko po to, żeby dokuczyć użytkownikom dróg? Ale z drugiej strony kto powiedział, że Polska to cywilizowany kraj...
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-02-24, 13:19   

eXecutorR napisał/a:
Dlaczego jakiś obibok, któremu nie chce się robić jadąc zdezelowanym oplem, który nie ma hamulców za przekroczenie prędkości o 30km/h ma dostać jakąś śmieszną kwotę mandatu, bo nic nie zarabia, a jakiś normalny człowiek jadąc swoim passatem czy innym gównem za 80k PLNów ma płacić kilkanaście razy więcej - mimo, że stwarza relatywnie mniejsze zagrożenie?


A dla czego przeciętny człowiek który zarabia około 3Kzł ma dostać mandat w wysokości 500zł (to jest 1/6 jego wypłaty) a człowiek który zarabia miesięcznie około 15Kzł też ma dostać 500zł mandatu i nawet tego nie odczuje ;-)

Powinno być % od zarobków , bo jak by taki kierowca co zarabia 15Kzł musiał by zapłacić np 7Kzł za mandat to by odczuł to bardziej po kieszeni . Większość kierowców jeździło by spokojniej i rozważniej .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 15:17   

Eh, mam wrażenie, że nie przeczytałeś mojego całego posta. Zarówno ten, co zarabia 3k i jest to jego 1/6 wynagrodzenia, jak i ten co 15k dostają po 10pktów (zakładając, że 500zł dostali za przekroczenie prędkości o 50km/h+), więc na cały najbliższy rok zostaje im po 14 do wydania - w punkty są równo bogaci.
Ale teraz tak z drugiej strony to zaczepię: a co jakby mandaty były procentowe i rzeczywiście jest koleś, pracuje w korporacji, który zarabia 15k i musi zapłacić np. 20% mandatu, czyli 3k PLNów, czyli całą pensję tego biedniejszego, który musiałby zapłacić 600zł. Ale ten "biedniejszy" okazuje się mieć firmę (i tak sobie wyczarował, że ponosi strasznie dużo kosztów i w ogóle "biznes się nie klei" i przez przypadek tylko te 3000zł było w zeszłym roku zysku czy coś w tym stylu - nie ważne) i ten mandat to dla niego pryszcz jeszcze mniejszy, bo przecież co miesiąc 15k (czyli tyle co zarabia ten "bogatszy") wydaje na rate leasingową swojej nowej s-klasy.
Jakkolwiek niespójny czy lamerski jest ten przykład mam nadzieję, że pokazuje pewien problem z tymi procentowymi mandatami - ciężko określić ile ktoś w rzeczywistości zarabia (przynajmniej u nas w Polsce), co powoduje kolejną falę niesprawiedliwości. Może mandat w takim razie powinien być od wartości posiadanego majątku? No to wtedy trzeba jeszcze stado urzędników zatrudnić, którzy będą z butami w nasze prywatne życia się pchać i nam wyliczać ile jesteśmy warci! Także ludzie - odczepmy się od tych pieniędzy, bo z nimi ciągle problemy. Są inne metody (np. punkty), które w znacznie lepszy sposób pozwalają ten problem rozwiązać.

I takie jeszcze jedno przemyślenie na koniec. Jeżeli rzeczywiście ten co zarabia 3k tylko tyle zarabia, to mandat będzie dla niego dotkliwszy niż dla tego co 15k, ale ten bogatszy też nie będzie szczęśliwy, że musiał wydać te 500zł na takie pierdoły. To nie jest tak, że jak zarabiasz 15k, to nie robi Ci, że tu rzucisz 500zł, tam 500, bo szybko stałbyś się biedny.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-02-24, 15:23   

stan napisał/a:
Powinni wprowadzić system podobny do krajów skandynawskich i szwajcarii - mandat od % zarobków. Od jutra wszyscy jeżdżą grzecznie.

Niech przedtem"wprowadzą" ichniejsze zarobki i drogi.
stan napisał/a:
Gratuluję też pomysłu z AR 159, przecież to są b. rzadkie samochody od razu je widać.

Co w tym złego, że je widać ? Puszki i oznakowania również powinny być widoczne (i wg założen bedą).
_________________
Black Cars Matters
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-02-24, 15:29   

Cytat:
I takie jeszcze jedno przemyślenie na koniec. Jeżeli rzeczywiście ten co zarabia 3k tylko tyle zarabia, to mandat będzie dla niego dotkliwszy niż dla tego co 15k, ale ten bogatszy też nie będzie szczęśliwy, że musiał wydać te 500zł na takie pierdoły. To nie jest tak, że jak zarabiasz 15k, to nie robi Ci, że tu rzucisz 500zł, tam 500, bo szybko stałbyś się biedny.

Ale na pewno zostanie więcej na życie i opłaty temu co zarabia 15K niż temu co zarabia 3K Prawda :?: :?:

[ Dodano: 2011-02-24, 15:36 ]
eXecutorR napisał/a:
No bo chyba w cywilizowanym świecie nie ma kontroli policyjnych, fotoradarów czy innych tego typu akcji tylko po to, żeby dokuczyć użytkownikom dróg

Akurat u nas w kraju to może i policja nie robi po złości z tymi fotoradarami , ale gminy i straż miejska na 100% .
Czemu oni nie ustawią się na głównych drogach , przy szkołach , czy w niebezpiecznym miejscu :?: :?:
Bo tam policja obstawia , a oni wolą się ustawić na bocznych drogach i tam strzelać fotki ludziom którzy na 50km/h przekraczają o 20KM prędkość .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.