Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2MPI ] Elektryczna klapa bagażnika - nie otwiera  
Autor Wiadomość
chrisvtr 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-01-29, 18:57   

maciejoszczak napisał/a:
U mnie ostatnio zacząl sie pojawiac problem z zamknieciem klapy...Czasem gdy naciskam guzik...klapa rusza ale zachowuje sie tak jak by cos ja przytrzymywalo i wraca na swoje miejsce....potem nacisne jeszcze raz i zaczyna sie zamykac...choc tez jakos wolniej niz kiedys.
...Tak sobie mysle ze to ewidentna wina silniczka ,i o ile w sytuacji gdy jest problem tylko z otwieraniem to nowe odbojniki ze sprezynami wydawalyby sie pomocne, to w przypadku problemu z zamykaniem juz ten zabieg nie zda egzaminu.
MYŚL DNIA:
Chyba wezme siekiere, odrąbie całą dupe i przyspawam od syrenki...bedzie spokoj :evil:



Maciej a ako masz w dobrym stanie , ja myslalem ze mam ok ale jak ostatnio bylem w aso i sie bawili moją A8 przy wymianie cewek zapłonowych to juz po 2 godzinach wyskoczylo info o slabym ako , diagnoza - do wymiany mimo ze na MMI pokazuje ze jest w 100% naładowane , na kompie ASO pokazało 6 stopien zuzycia czyli jak to elektryk uznał złom i dlatego mam pełno błędow na vagu właśnie od słabego akumulatora, aku zamowilem i zobaczymy czy sie poprawi z klapą coś po jego wymianie , jak nie to bede dopiero potem montował te nowe odbojniki ze sprezynkami
_________________
Live Fast Die Hard - Bad Boys for LIVE
 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2012-01-29, 19:57   

chrisvtr napisał/a:
MYŚL DNIA:
Chyba wezme siekiere, odrąbie całą dupe i przyspawam od syrenki...bedzie spokoj :evil:


Będąc "pacholęciem" pamiętam ten problem w syrenie 105 L koloru majonez mojego ojca. Tylko był dokładnie odwrotny. Permanentnie nie zamykała się klapa bagażnika. Walił nią po kilka razy zanim zamek zaskoczył. I jeszcze ten dźwięk zawiasów z naciągającymi sprężynami. Klęcząc na tylnej kanapie patrzyłem na walkę ojca i jego zajadłe miny. A mi, od odrzutu tłumionego socjalistycznymi amortyzatorami, głowa odskakiwała jak pieskowi maskotce. Szczególnie szybko wyglądała ta akcja jak w czasie jazdy w w-wie otworzyła się i było widać zawartość bagażnika. Metalowy kanister kolor zielony, pełny chyba niebieską. Metalowy lejek do paliwa, niezliczone ilości szmatek w różnym stanie używalności. Koło zapasowe usztywnione do boku bagażnika gumowym pasem z metalową sprzączką. Wiadro i pewnie wiele innych jakże ważnych rzeczy niezbędnych do zachowania mobilności.

chrisvtr napisał/a:
a ako masz w dobrym stanie , ja myslalem ze mam ok ale jak ostatnio bylem w aso i sie bawili moją A8 przy wymianie cewek zapłonowych to juz po 2 godzinach wyskoczylo info o slabym ako , diagnoza - do wymiany mimo ze na MMI pokazuje ze jest w 100% naładowane , na kompie ASO pokazało 6 stopien zuzycia czyli jak to elektryk uznał złom i dlatego mam pełno błędow na vagu właśnie od słabego akumulatora


Czy to znaczy, że na włączonym silniku powinna się unosić i opadać? Bo u mnie jest problem z podnoszeniem klapy w każdej możliwej sytuacji. Nawet w 30 st upale z zapalonym silnikiem. Opadać nie ma problemu. Nawet dziś w -10 st C opada i blokuje się zamek.
Od początku stawiam na silniczek. Ale czekam na wieści "chrisvtra". Chciał bym się mylić.

8-)
_________________
Forum Audi A6
 
 
maciejoszczak 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-29, 21:13   

tez mialem taka mysl ze to aku ale problem z otwieraniem jest nawet przy wlaczonym silniku i we wszystkich mozliwych innych sytuacjach wiec ta przyczyna odpada...
_________________
Magic A8L Quattro
 
 
chrisvtr 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-01-29, 22:15   

Serrgiusz napisał/a:

chrisvtr napisał/a:
MYŚL DNIA:
Chyba wezme siekiere, odrąbie całą dupe i przyspawam od syrenki...bedzie spokoj :evil:


serrgiusz zmien w cytacie autora bo to o syrence nie ja pisałem ;-)

jesli ako jest słabe to zabiera mnóstwo prądu z alternatora i ten moze nie dawac wystarczająco duzo prądu na inne urządzenia np klapę , ale tym zarządza moduł od akumulatora a niewiem do konca jak on sie zachowuje jak ako jest juz słabe
_________________
Live Fast Die Hard - Bad Boys for LIVE
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-01-29, 23:21   

Serrgiusz napisał/a:
Będąc "pacholęciem" pamiętam ten problem w syrenie 105 L koloru majonez mojego ojca. Tylko był dokładnie odwrotny. Permanentnie nie zamykała się klapa bagażnika. Walił nią po kilka razy zanim zamek zaskoczył


Dobre,aż się osm.. ze śmiechu. Ale wstyd się przyznać że w moim A8 jest to samo :oops:
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2012-01-30, 12:41   

Zobaczcie ile taka pierdoła, która z założenia miała ułatwić życie zajmuje nam czasu i energii. Kolejny przerost formy nad treść. Ciekawe czy w niemcowni też mają z tym problem? A jak to wygląda za Uralem? Może nie używają kufra?
_________________
Forum Audi A6
 
 
tomi26 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: Vectra C.
Pomógł: 17 razy
Wiek: 40
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 494
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-01-30, 13:26   

Serrgiusz napisał/a:
Ciekawe czy w niemcowni też mają z tym problem?

Napiszcie do Karola http://www.a8team.pl/profiles/229.htm siedzi cały czas w niemcowni,jest w tamtejszym klubie i na forum więc może wie jak się z tym uporać,może oni już przerobili ten temat ;-)
_________________
Sygnatura została usunięta bo była za fajna i wszyscy zazdrościli :D
 
 
maciejoszczak 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 51
Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-30, 14:11   

prawdziwe niemcowicze to nie trzymaja tak dlugo samochodow tylko wlasnie odsylaja je do nas abysmy sie zastanawiali nad problemami dotyczacymi psujacych sie ze starosci podzespoloww wnaszych "babciach", podczas gdy oni tez sie zastanawiaja....ale nad doborem koloru skorzanej tapicerki w nowym A8. :-)
_________________
Magic A8L Quattro
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-01-30, 23:34   

tomi26 napisał/a:
Napiszcie do Karola http://www.a8team.pl/profiles/229.htm siedzi cały czas w niemcowni,jest w tamtejszym klubie i na forum więc może wie jak się z tym uporać,może oni już przerobili ten temat


Ja też jestem na tym forum,sprawdzalem ale nic nie znalazłem.

[ Dodano: 2012-02-01, 22:36 ]
Dziś wymieniałem tylne kolcki hamulcowe i przy tej okazji wzięliśmy się z moim mechanikiem za klapę bagażnika. Problem dociągania został ustalony. Spręzynka w zamku spadła ze ślimaka i w związku z tym zamek nie podawał sygnału do silniczka aby ja dociągnąć.Założyliśmy,przesmarowaliśmy i działa jak ta lala :mrgreen: Ustaliliśmy też jaki jest problem otwierania klapy. I tu pewnie się zdziwicie,aku jest na wykończeniu w związku z tym silnik nie ma siły podnieść klapy. Na MMi pokazywało mi 100 proc. Natomiast po podłączeniu miernika okazało się że jest prawie pusty. Zaznaczam że dziś przy rano przy temperaturze -16 stopni auto zapaliło ale kręcił trochę ciężko i dłużej. Ładowaliśmy prostownikiem akumulatro przez 2h. Klapa zaczęła się otwierać,ale aku nie jest jeszcze w pełni naładowane. Teraz zostawiłem auto w garażu,akumulator podłączyłem do prostownika na całą noc. Jutro zobaczę jak to wszystko będzie chodziło,jeśli nie pomoże ładowanie to kupię nowy. Na vagu miałem sporo błędów np. zbyt niskie napięcie na wtryskach,zbyt niskie napięcie sąda lambda tak więc to wszystko wina aku. Pamiętajcie,nie sugerujcie się info na MMI posprawdzajcie akumulatory.
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-02-03, 23:25   

Rafelek napisał/a:
Pamiętajcie,nie sugerujcie się info na MMI posprawdzajcie akumulatory.
a w dodatku gdy mamy źle zakodowany aku to na 100% będą przekłamania w MMI i moduł zarządzania energią będzie wariował.
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-02-04, 00:39   

wolek napisał/a:
a w dodatku gdy mamy źle zakodowany aku to na 100% będą przekłamania w MMI i moduł zarządzania energią będzie wariował.


A o tym to Panie ja nie wiedziałem. Jak można zkodować aku?
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-04, 01:03   

Rafelek napisał/a:
Dziś wymieniałem tylne kolcki hamulcowe i przy tej okazji wzięliśmy się z moim mechanikiem za klapę bagażnika. Problem dociągania został ustalony. Spręzynka w zamku spadła ze ślimaka i w związku z tym zamek nie podawał sygnału do silniczka aby ja dociągnąć.Założyliśmy,przesmarowaliśmy i działa jak ta lala :mrgreen:

No to pewnikiem mam dokładnie to samo bo u mnie też nie dociąga.... tak podejrzewałem że nie dostaje sygnału zamknięcia klapy ale przyznaję że przy tych temperaturach nie chciało mi się tego nawet dotykać :-?

wolek napisał/a:
Rafelek napisał/a:
Pamiętajcie,nie sugerujcie się info na MMI posprawdzajcie akumulatory.
a w dodatku gdy mamy źle zakodowany aku to na 100% będą przekłamania w MMI i moduł zarządzania energią będzie wariował.

Jak znam ten samochód to jak moduł zarządzania energią ześwirował i pokazuje na MMI Aku=100% to pewnikiem nawet jak Aku jest w 50% rozładowane to On go i tak nie doładowuje bo dla niego jest wszystko OK :evil:

Dzień jak codzień z tym autem :wpale:

Rafelek napisał/a:
A o tym to Panie ja nie wiedziałem. Jak można zkodować aku?

W VAG masz funkcję kodowania Aku.... po zmianie Aku wpisujesz mu nowy akumulator wg. producenta i modelu i dopiero wtedy system wie, że go zmieniłeś.
Jak zmienisz Aku a go nie wpiszesz to system będzie go traktował jakbyś go wogóle nie zmienił....... a jak ubzdura sobie, że Aku jest rozładowany to pomimo idealnego stanu Aku system zacznie wyłączać poszczególne funkcje auta.... Kessa, pamięć kierowcy, klapa bagażnika i wiele innych :evil:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-02-04, 08:55   

FOSS napisał/a:
W VAG masz funkcję kodowania Aku.... po zmianie Aku wpisujesz mu nowy akumulator wg. producenta i modelu i dopiero wtedy system wie, że go zmieniłeś.
Jak zmienisz Aku a go nie wpiszesz to system będzie go traktował jakbyś go wogóle nie zmienił....... a jak ubzdura sobie, że Aku jest rozładowany to pomimo idealnego stanu Aku system zacznie wyłączać poszczególne funkcje auta.... Kessa, pamięć kierowcy, klapa bagażnika i wiele innych

dokładnie tak, jest pare poziomów/ stopni rozładowania aku przy których system odłącza peryferia.
Poziomy odłączenia powodują następujące
skutki:
– Poziom odłączenia 1
Wyłączone zostają odbiorniki magistrali
danych systemu Komfort.
– Poziom odłączenia 2
Po wprowadzeniu tego stopnia następuje
wyłączenie dalszych odbiorników
magistrali danych systemu Komfort.
Wprowadzane są niektóre ograniczenia
w systemie Infotainment.
– Poziom odłączenia 3
Wprowadzone zostaje ograniczenie prądu
spoczynkowego.
– Poziom odłączenia 4 - tryb transportowy
Uaktywnienie tego poziomu odłączenia
następuje poprzez tester diagnostyczny
i nie może być wprowadzone przez
komputer sterujący układem zarządzania
energią.
– Poziom odłączenia 5
Ogrzewanie postojowe zostaje
dezaktywowane.
– Poziom odłączenia 6
Ograniczone zostają czynności Wake-up
dla systemów magistral danych.
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2012-02-04, 15:24   

Czyli co? Nie mogę sam wymienić zwykłego aku? Tylko jechać z piwem i pizzą pod Vaga? To tak jak po każdym tankowaniu lub pompowaniu kół Vagować? Może jest jeszcze kilka podobnych "kwiatków"?
A jaki musi być aku? Czyżby z ASO dobierany po VIN?
_________________
Forum Audi A6
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-04, 15:45   

Serrgiusz napisał/a:
Czyli co? Nie mogę sam wymienić zwykłego aku? Tylko jechać z piwem i pizzą pod Vaga?

Niestety ale bez pizzy i piwa z dodatkiem VAGa raczej się nie obejdzie :-P

Serrgiusz napisał/a:
To tak jak po każdym tankowaniu lub pompowaniu kół Vagować?

Oj tam, nie przesadzaj :lol:

Serrgiusz napisał/a:
Może jest jeszcze kilka podobnych "kwiatków"?

A i owszem ale już niektóre znasz.... jak chociażby wymiana tylnych klocków hamulcowych... bez VAGa praktycznie niemożliwa do poprawnego wykonania.... można chałupniczo ale efekt będzie słaby.

Serrgiusz napisał/a:
A jaki musi być aku? Czyżby z ASO dobierany po VIN?

Nie no, nie musi być kupiony z ASO ale oczywiście parametrami musi być odpowiedni noi trzeba go dopisać bo jak już wcześniej mówiliśmy moduł zarządzania energią nie rozpozna że jest nowy i bedzie go traktował jak starego.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.