Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuję utrzymanie Audi A8 D2 ?  
Autor Wiadomość
Gimli666 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: a3 8l
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 0
Skąd: Góra
Wysłany: 2017-01-18, 13:21   Ile kosztuję utrzymanie Audi A8 D2 ?

Cześć wszystkim , jestem nowy na forum i chciałbym zadać pytanie czy warto kupić a8 i czy dam radę z utrzymaniem .
Więc zacznijmy :
Pare miesięcy temu kupiliśmy z ojcem a8 d2 (pb+lpg) w okazyjnej cenie ze względu że nie chodził na jeden cylinder , po 2 dniach przesiedzenia w garażu znaleźliśmy winowajców tego problemu i zrobiliśmy że chodzi benzynie i gazie . Auto właściwie stoi bo tato woli jezdzic swoim mercedesem a mnie interesuje ta audica . Nie jest ona ideałem ale silnik chodzi nie jest poobijana , bolączki wyeliminowane , rozrząd (niby udokumentowane) robiony niedawno i nadaje się do jazdy .
W lutym jadę do pracy do Holandii i mam zamiar przesiedzieć tam 3-6 miesięcy i po przyjeździe chętnie zmieniłbym auto na a8 . W internecie czytałem że koszty mogą być dość spore (zdaje sobie sprawę ile pali , to dla mnie nie jest ogromny problem) ale czy jak przyjdzie czas na wymianę np zawieszenia to będę musiał jechać na kolejne pół roku za granicę żeby autem dało się jeździć.
Może wy macie jakieś doświadczenia , więc dlatego się was pytam co i jak by to wyglądało :)
PS. Prawdopodobnie koszty mechanika odpadną bo razem z ojcem raczej wszystko będziemy w stanie wymienić (tak tak , janusze :P )

Dzięki za podpowiedzi oraz wyrażenie swojego zdania

a8 forum.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 95,02 KB

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-01-18, 13:48   

Był kiedyś fajny temat pod tytułem " Ile wydaliście na wasze auto.." ale ktoś go usunął <bezradny> http://www.a8team.pl/viewtopic.php?t=126
Coś podobnego pozostało na AKP: http://www.audiklub.org/f...p?f=32&t=114983
_________________
Black Cars Matters
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-01-18, 17:58   

Zawieszenie przednie (poza dwoma wahaczami, które zresztą w najtańszym zamienniku kosztują koło stówki za sztukę) to pastuch be piuntka. Tylne poza jednym wahaczem na stronę to tylko oryginał, przy czym niewiele się tam może zepsuć. Amortyzatory tylne z zamiennika 150zł/szt., przednie koło 200zł/szt. Specjalistyczne części i tak będziesz zmuszony kupować z używek, bo z tego co zaobserwowałem VAG od 2014r. na bogatości wycofuje się ze wsparcia dla D2.
Dwie najgorsze i jednocześnie najdroższe rzeczy do roboty to dół silnika i skrzynia automatyczna. Silnik, bo blok to jakiś alusil czy uj wie co, co generalnie się używa tylko w nominale a jak zrobi karate to wymienia na inny, a skrzynia bo jeśli będziesz chciał mieć dobrze zrobioną to na części z ZF'a se możesz czasem poczekać a i ceny unijne.
Jak jesteś se sam w stanie ogarnąć mechanicznie to D2 to fajny cygański rydwan.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2017-01-18, 19:18   

Gimli666, gości sorry ale masz denne pytanie , bo niby skąd kto ma wiedzieć ile zarabiasz zreszta nikt w księgową się tu nie bawi .
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2017-01-18, 19:21   

w tym aucie zawsze coś jest do zrobienia i wydanie 5 tys na części to nie żadna sztuka, głupia pompa paliwa to koszt z uszczelkami blisko 1000 zł, niedawno robiłem zawieche z tyłu, został tylko jeden wachacz nie ruszany, przy okazji poszły łożyska w kołach , przeguby wewnętrzne i łożyska w dyfrze, no i 2500 z kieszeni, tak więc jeśli porównujesz do pastucha to chłopie nie wiesz co mówisz, albo poprostu nie dbasz o auto :P
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-18, 21:53   

pb41ns napisał/a:
tak więc jeśli porównujesz do pastucha to chłopie nie wiesz co mówisz

Być może kolega Pepek miał na myśli możliwość wykorzystania części, które są zamienne z VW Passatem piątej generacji. Moim zdaniem, nie każda wymieniana część musi być z logo OOOO - są firmy wykonujące części zamienne o porównywalnej jakości ...
_________________

 
 
Gimli666 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: a3 8l
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 0
Skąd: Góra
Wysłany: 2017-01-18, 23:20   

rafalr93 napisał/a:
Gimli666, gości sorry ale masz denne pytanie , bo niby skąd kto ma wiedzieć ile zarabiasz zreszta nikt w księgową się tu nie bawi .


Dlaczego denne pytanie ? Pytanie co do rzeczywistego utrzymania jest denne ? Podałem informację że wyjeżdżam za granicę zarobić jakieś większe pieniądze , później może w Polsce coś ogarnę ciekawego :) W tej chwili jeżdżę audi a3 więc koszta są w przypadku tego egzemplarza są dość niskie , do tej pory nic się poważnego nie stało poza odpadnięciem wydechu (3 krotnie :P )

Btw nie obrażam się za komentarze od toksycznych ludzi Panie Rafale :)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2017-01-19, 06:19   

dice111 napisał/a:
Był kiedyś fajny temat pod tytułem " Ile wydaliście na wasze auto.." ale ktoś go usunął http://www.a8team.pl/viewtopic.php?t=126


hmmm dziwne <hmm>
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2017-01-19, 06:33   

A co niby od passata pasuje?
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-01-19, 09:28   

pb41ns napisał/a:
A co niby od passata pasuje?

Choćby prawie całe przednie zawieszenie jak wspominałem wyżej, łożyska kół, tarcze i klocki hamulcowe, moduły zapłonowe, parę czujników, trochę albo i dużo części silnikowych w zależności od wersji i wiele innych.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2017-01-19, 15:39   

i tu chyba trzeba naszego dostawcy sie zapytać, Michał, powiedz nam wszystkim co z paska pasuje????, bo coś nie chce mi sie wierzyć że zawiecha jest identyczna, jeśli chodzi pod względem konstrukcyjnym to fakt, ale części jednak troche inny wymiar mają, no tak?
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-01-19, 17:08   

pb41ns napisał/a:
ale części jednak troche inny wymiar mają, no tak?

No nie. To że ktoś dorabia ideologię do prestiżu, pisze na pudełku zestaw do A8 i mnoży cenę razy dwa czy więcej - jego sprawa. Jak mówiłem wahacze, łączniki stabilizatora, końcówki drążka to jest to samo co pastuch, A4, A6. Wyjątkiem jest przedni górny wahacz dedykowany tylko A8 D2. Jest jeszcze jedna niewielka różnica, górny tylny w pastuchu i podobnych ma coś a'la gumowy odbój czego ten dedykowany A8 nie ma (i kosztuje swoje). Natomiast są one między sobą zamienne. Nawet pytałem tu na forum o tą różnicę i nikt nie odpowiedział. W każdym razie rozciąłem oba i sworznie mają takie same wymiary. Piszę o preFL. Polifta nie mam i nie mam również zamiaru się z niego doktoryzować. A że numery części są różne? No cóż... Na tej samej zasadzie części do skody z prefiksem w systemie xUxxxxxxx zamienne z tymi dla VW/AUDI xK/D/E?itp.xxxxxxx są często tańsze, bo to skoda, auto dla biedy ;)
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-01-19, 17:20   

Przemku - kolega Pepek ma rację , wahacze są w 75% jednakowe jak w Vw Passat B5 i Audi A4

Jeszcze napewno są inne częsci które także pasują do innych modeli aut . Za dużo żeby pisać wszystko
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-01-19, 17:37   

Ogólnie tematy typu ile kosztuj utrzymanie są bezsensowne.
Dlaczego a dlatego ze jednego utrzymanie kosztuje 200zł miesięcznie (uśredniając) innego 600 a innego 1k zł bo kupił padło w którym oprócz napraw bierzących trzeba zmienić wszystko po kolei.
Dodatkowo obaj dbają o auto ale dbanie dbaniu nie równe,
przykładowo ja wymieniam wytarty przełącznik na nowy a moj kolega mi mówi że jestem pier....ty dać ża głupi przełącznik tyle kasy i ze w ogóle chce mi się to zmieniać.
Jeden zmieni sprężynę bo pękła inny zmieni parę sprężyn bo pękła.
Jedne zaleje olejem za 200zł 5l inny za 100zł 5l
Mnie trafi szlak jak mi mignie check na desce i jak przyjadę z trasy od razu ide po kompa i sprawdzam a znowu kolega ma na desce choinkę i ma to w du....e jedzie ? jedzie więc po co kombinować.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć jakie są koszta utrzymania samochodu bo to wszystko zależy jak ten samochód traktujesz. Ile jesteś w stanie zrobić sam, a że przy a8 często gęsto trzeba się narobić żeby coś zrobić lub wymienić to jak nie robisz sam to połowa hajsu to koszta robocizny :)
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
byku 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 79
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-19, 19:35   

Dodać należy, że A8 nie jest prostym autem, więc albo wszystko będziesz robił samodzielnie spędzając całe dnie w garażu, albo będziesz jeździł po okolicznych mechanikach-kowalach, którzy wcześniej A8 widzieli tylko w katalogach i będą się na nim uczyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.