Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
S8 D2 by r4q  
Autor Wiadomość
MICRII 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Konrad
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 76
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: 2016-12-29, 09:41   

ps. Najładniejszą esę ma kolega MICRII. Piękna i jeszcze 2002 rok . Ciekawe jak tam skrzynia chodzi :) ?

Póki co jeździ, ja przerabiałem 10 lat temu remont skrzyni. Teraz jak wróciłem znowu do d2, to już z większym bagażem wiedzy na temat tego auta. Wtedy w zasadzie mało wiedziałem, teraz mam nadzieje że to co wiem i to co kupiłem, pozwoli mi na długa bez awaryjną eksploatacje mojego d2 :)

Tak na marginesie nie pałuje auta póki olej w skrzyni się nie zagrzeje, nie robię drag race spod świateł, kosz skrzyni podobno w dupę dostaje. Nie pozostawiam na parkingu na wzniesieniach, co by cały ciężar auta nie wisiał na skrzyni, zawsze ręczny dodatkowo. No i podczas jazdy staram się tak manipulować gazem, aby wyczuć prace skrzyni, ciężko mi to wytłumaczyć staram się z nią współgrać. Nie wiem czy to pozwoli w jakiś sposób wydłużyć jej żywotność, ale z racji że wiem że to już jak i całe auto stary grzmot, jakoś ułatwiać jej życie a nie dawać jej w kość HEHE :)
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-12-29, 10:33   

MICRII, bardzo dobre podejście, też staram się "współgrać" ze skrzynką :D
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Kosmy 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24a
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 177
Skąd: Sopot
Wysłany: 2016-12-29, 11:17   

danishow napisał/a:
MICRII, bardzo dobre podejście, też staram się "współgrać" ze skrzynką :D


Osobiście mam dosyć współgrania ze skrzynią (moja dziewczyna się cały czas ze mnie śmieje). Tak nie powinno być. Na każdej skrzyni trzeba jeździć bezstresowo i bez zastanawiania się czy tak wypada, czy też nie. Jeśli skrzynia nie zachowuje się jak nowa tzn. że jest uszkodzona i nie ma tematu w ogóle.

1300 euro taaaa już chciałem tak oszczędzać w babci A8 i wyszedłem na tym 12 tyś w dupę ... dziękuje bardzo. Albo grubo albo wcale. Taka jest zasada i nie ma co pier....ć, że wąż ma kolana.
 
 
MICRII 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Konrad
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 76
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: 2016-12-29, 16:45   

Kosmy napisał/a:
danishow napisał/a:
MICRII, bardzo dobre podejście, też staram się "współgrać" ze skrzynką :D


Osobiście mam dosyć współgrania ze skrzynią (moja dziewczyna się cały czas ze mnie śmieje). Tak nie powinno być. Na każdej skrzyni trzeba jeździć bezstresowo i bez zastanawiania się czy tak wypada, czy też nie. Jeśli skrzynia nie zachowuje się jak nowa tzn. że jest uszkodzona i nie ma tematu w ogóle.

1300 euro taaaa już chciałem tak oszczędzać w babci A8 i wyszedłem na tym 12 tyś w dupę ... dziękuje bardzo. Albo grubo albo wcale. Taka jest zasada i nie ma co pier....ć, że wąż ma kolana.


Moja skrzynia pracuje bdb. bez zastrzeżeń, szanuje co mam i nie pałuje od świateł do świateł, bo po co. Raz że żaden to sprinter a dwa że ja już się najeździłem różnymi wynalazkami. I w tym aucie nie szukam wrażeń a wygody i przyjemności z jazdy.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-12-29, 19:45   

Kosmy napisał/a:
Taka jest zasada i nie ma co pier....ć, że wąż ma kolana.
A ty z księżyca spadłeś, że tanie skrzynie to znaczy, że są złe?! Tobie proponuje wydać z 50 tysi na skrzynię, niech Ci zrobią z tytanu to może przejeździsz sezon :D Poza tym, te skrzynie kupują użytkownicy niemieckiego forum A8 i nikt nie narzeka ale pewnie nie wiedzą tyle co Ty <hmm>

Moja skrzynia również chodzi bez zarzutów i dbam o nią by dłużej służyła, nie znaczy to że jeżdżę jak emeryt ...wręcz przeciwnie, dostaje ostre baty na autobanie <fujarka>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Kosmy 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24a
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 177
Skąd: Sopot
Wysłany: 2016-12-30, 01:51   

danishow napisał/a:
Kosmy napisał/a:
Taka jest zasada i nie ma co pier....ć, że wąż ma kolana.
A ty z księżyca spadłeś, że tanie skrzynie to znaczy, że są złe?! Tobie proponuje wydać z 50 tysi na skrzynię, niech Ci zrobią z tytanu to może przejeździsz sezon :D Poza tym, te skrzynie kupują użytkownicy niemieckiego forum A8 i nikt nie narzeka ale pewnie nie wiedzą tyle co Ty <hmm>

Moja skrzynia również chodzi bez zarzutów i dbam o nią by dłużej służyła, nie znaczy to że jeżdżę jak emeryt ...wręcz przeciwnie, dostaje ostre baty na autobanie <fujarka>


Ooooo widzę problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale to nie mój problem. Preston wyczerpał temat i napisał Tobie, że to wcale nie tanio te Twoje 1300 euro. Także spinasz się bez powodu.

ps. Tryb awaryjny w drodze powrotnej do domu. Nawet do Teo Motors nie dojechałem heh :)
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-12-30, 08:12   

Wcale się nie spinam <hihi> , dla zwykłego Kowalskiego co z każdą pierdołą do warsztatu jeździ, faktycznie oferta może być mało korzystna ale dla kogoś kto sam przy swoim aucie grzebie jak najbardziej tak.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2016-12-31, 11:44   

Jeśli te 1300E z konwerterem to sam bym to wolał wziąć jak bawić się w robienie swojej. Kto robił to wie o co chodzi. Po drodze wychodzą kolejne rzeczy nie uwzględnione do wymiany, sam czas a nie raz i koszt nie wymaga komentarza.

Spamując trochę napiszę, że miałem tel odnośnie mojej skrzyni po remoncie z konwerterem od ZF, wszystko ładnie pięknie i bajera ale cena "4200 to za dużo -2tys. mogę dać bo używki na allegro są po tysiaku". Bądźmy realistami, prędzej ją na części sprzedam jak pogonie w kpl za 2tys. <hihiwiesz>

Kosmy, najgorsze we wszystkim jest to, że dajesz 10tys za remont a masz tylko rok gwarancji. Mogło to by być te 2 lata.
_________________
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-31, 12:50   

nie dal bym 10k za remont skrzyni :) nie majac pewnosci ze zostanie zrobione wszystko od Ado Z kwestia zaufania mi się wydaje no rok jak za taka robote to malo mogliby dac 2 lata albo 100 tys km
nie mniej trzymam kciuki za twoj remont i mam nadzieje ze w koncu bedzie wszystko ok
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Kosmy 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24a
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 177
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-01-01, 00:59   

preston81 napisał/a:
nie dal bym 10k za remont skrzyni :) nie majac pewnosci ze zostanie zrobione wszystko od Ado Z kwestia zaufania mi się wydaje no rok jak za taka robote to malo mogliby dac 2 lata albo 100 tys km
nie mniej trzymam kciuki za twoj remont i mam nadzieje ze w koncu bedzie wszystko ok


No co zrobię ... szczęśliwy z tego tytułu nie jestem. Wsadzanie używanej skrzyni mam już za sobą i kwota 4,5 tys. poszła w błoto. Nie mam wyjścia :( albo sprzedać to dziadostwo i kupić vw tiguana 2.0 TDI 190 KM eh ...

ps. Jeszcze w trybie awaryjnym 350 km mnie czeka. Najważniejsze, że w starym roku taka skucha się zdarzyła. :) ostatnią szanse daje samochodom typu audi D2. Jak jeszcze coś się popsuje ... kanister 5l benzyny ... albo do Wisły.
 
 
Yeager 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee Overland
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2017-01-02, 12:21   

kurde... to może księdza tu trzeba a nie mechanika jak takie przeboje masz :D
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-02, 14:46   

kosmy zawsze mozesz mi sprezentowac :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Kosmy 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24a
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 177
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-01-03, 15:26   

Autem dojechałem w trybie awaryjnym do Poznania i padł :P Także skrzynia na stół i będę informował co i jak wraz z opisem części, które zostaną wymienione. :)

ps. Jak zostawiłem auto na parkingu to S8 robi robotę a stały rs3, cl600 i jakieś tam kapcie :)
 
 
Kosmy 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: 5hp24a
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 177
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-01-13, 20:25   

Skrzynia na stole ... okazuje się, że była już naprawiana. Trochę nieumiejętnie ale zobaczymy co z tej obecnej naprawy wyjdzie. Na pewno będę miał:
1. Regenerowaną płytę zaworową, wykonana będzie próba ciśnieniowa etc.
2. Układ planetarny i kosz forwardu ... elementy popalone.
3. Konwerter Q35 ZF
4. Pompa oleju
5. Łożyska etc.
5. I reszty nie pamiętam jak odbiorę auto to napiszę w szczegółach.

Ogólnie jak rozebrali skrzynie to niektóre rzeczy były niestarannie poskładane i wyciągając kosz forwardu ten element zabezpieczający przed wypadnięciem coś jak podkładka sprężysta (tak wygląda) sam wyskoczył ... ogólnie ktoś tam nie bał się traktowania skrzyni przecinakiem i młotkiem.
 
 
Pszendza 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8/S8
Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 167
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2017-01-13, 22:42   

Kosmy napisał/a:
Ogólnie jak rozebrali skrzynie to niektóre rzeczy były niestarannie poskładane i wyciągając kosz forwardu ten element zabezpieczający przed wypadnięciem coś jak podkładka sprężysta (tak wygląda) sam wyskoczył ... ogólnie ktoś tam nie bał się traktowania skrzyni przecinakiem i młotkiem.


rozebrałem juz kilka skrzyn i to co piszesz o niestarannym składaniu, przecinaku i młotku to jakiś farmazon. tam jest wszystko tak spasowane i zrobione że przecinaka nie ma gdzie użyć a jak już by ktoś to źle poskładał to raczej by to nie działało dobrze a przecież auto kupiłes ze sprawną skrzynią.

do tej popalonej planetarki i forwardu mogłeś sie przyczynić dojeżdżając na trybie awaryjnym.
_________________
A8- nie dla idiotów !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.