Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D5 ładne...nie ma co gadać  
Autor Wiadomość
Inter32 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 233
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2018-01-12, 21:21   

https://www.youtube.com/watch?v=i7Udtekbhcc
https://www.youtube.com/watch?v=i4J4ix065sQ
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-12, 21:30   

wizualnie merol najbardziej mi sie podoba :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-12, 21:32   

drago_o napisał/a:
. Ale chodzi o to, że własnie oni to zastosowali w sposób cieszący oko a inni nie ;) .


a mylisz sie widzialem to wczesniej chyba w maybach'u u naszego forumowego kolegi :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-12, 21:38   

preston81 napisał/a:
wizualnie merol najbardziej mi sie podoba

W max opcji dla MB chyba mam podobnie ale u mnie D5 stoi bardzo blisko. Natomiast BMW wizualnie przy nich dla mnie kuleje.
preston81 napisał/a:
a mylisz sie widzialem to wczesniej chyba w maybach'u u naszego forumowego kolegi

Zastosowanie RGB tak, ale nie w tak fajny sposób. W Zwykłej S klasie też jest RGB ale ograniczona ilość kolorów do kilku i całościowo a nie ma takich smaczków jak ten kolor na drzwiach w razie ostrzeżenia. Chyba, że po FL rozbudowali to jakoś :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-12, 22:32   

drago_o napisał/a:
Zastosowanie RGB tak, ale nie w tak fajny sposób. W Zwykłej S klasie też jest RGB ale ograniczona ilość kolorów do kilku i całościowo a nie ma takich smaczków jak ten kolor na drzwiach w razie ostrzeżenia. Chyba, że po FL rozbudowali to jakoś


no nie mam pojęcia bo w to nie wnikałem , i nie jest to obiektem moich zainteresowań :) ale widać ty wiesz co w trawie piszczy :) kiedys chodzilo mi po głowie zrobic podswietlenie tego panelu na podsufitce "panelu lampy" w d2 do okoła wlasnie takim oświetleniem
cos w ten desen http://allegro.pl/2m-swia...6975876511.html
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-12, 22:55   

Ja lubię takie gadżety. Nadal nie rozumim czemu nie zrobili zwykłego suwaka po całej gamie kolorów a wybrali jakąś ilość konkretnych kolorów... Ja chce te taśmy co Ty na łączeniu góry deski z dekorami zamontować :P juz mam te taśmy gdzies w pudłach ale brak czasu na montaż i za zimno bo nie mam jeszcze garażu :D

Cieszy mnie fakt, że z tym modelami takimi jak te i interfejsami wyświetlanymi wchodzimy w erę aut zmierzającą do zastosowania systemu operacyjnego :) Ucieszyłbym się jakby np nowe modele zdecydowały się na użycie np Androida do obsługi infotainment i klimatyzacji oraz do zarządzania i obsługą opcjami komfortu jak fotele itp. Możliwość pisania aplikacji i rozszerzeń oraz dodatków... to byłby prawdziwy przełom. Teraz tylko czekać aż pierwszy producent to zauważy i niczym kiedyś iOS czy Android na telefonach wprowadzi to w aucie.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-01-14, 21:14   

preston81 napisał/a:
a jak widze parkowanie za pomoca aplikacji to zastanawiam sie czy to auto kierowane do osob niepelnosprawnych taki jest chyba glowny target sprzedazowy :) ? wielkiem mi halo ze auto parkuje samo , porownujec jej techniczne mozliwosci/rozwiązania do np tesli :


Nie wiem co robi Tesla, wiec nie wiem czy A8 wypada slabo. W kazdym razie ja widze zastosowanie parkowania zdalnego. W Mercedesie to dziala i dobrze sie sprawdza. Nie mialabym nic przeciwko temu, zeby auto samo wjechalo do mojego garazu, nie byloby problemu z otwieraniem drzwi kierowcy, zeby wysiasc. Widzialam tez jak ludzie parkuja auta w miejscach, gdzie normalnie nie mieliby szansy otworzyc drzwi.

Poza tym jak, samochod jak samochod. Ani mnie grzeje, ani ziebi. Wolalabym juz chyba S-klase, chociaz nie podobaja mi sie te okragle nawiewy we wszystkich modelach. Ale S ma duzo ciekawych rozwiazan w srodku i jest bardzo komfortowa.

Na angielskim rynku jest juz na sprzedaz pare ex-demo i widzialam, ze ceny leasingu zaczynaja troche spadac, tylko te nowe modele, to golasy z 18-calowymi kolami w standardzie z okrojonym wyposazeniem (poza elektronika, ktora jest w miare ok).

Nie wiem jak klienci docelowi zapatruja sie na nowy model, czy podniecaja sie mysla o zmianie auta czy nie. Znam jedna osobe z polrocznym D4, ktora chciala juz biec do salonu na jazde probna i rozwazala przesiadke.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-15, 11:48   

preston81 napisał/a:
parkowanie za pomoca aplikacji to zastanawiam sie czy to auto kierowane do osob niepelnosprawnych taki jest chyba glowny target sprzedazowy :) ? wielkiem mi halo ze auto parkuje samo , porownujec jej techniczne mozliwosci/rozwiązania do np tesli


Tesla to potrafi?
https://www.cnbc.com/2017...ngs-report.html

wiesz co ile czasu wychodzi aktualizacja softu do tego wynalazku?
Jedyne co człowieka podnieca to fakt, że najnowszy model P100D robi pierwszą setkę w 2.7 co pozwala mu ogarniać takie auta jak 991 Turbo S. Na tym się kończą zalety tego wynalazku. Środek wygląda beznadziejnie a ten wielgaśny tablet na środku wygląda obrzydliwie. Generalnie sam kierunek elektryków jest pomylony ale to inny temat.

Wracają do D5 to parkowanie jest jedną z niewielu opcji, która jest bardzo użyteczna i potrzebna. W D3 chętnie bym taką możliwość przytulił bo chyba każdy ma garaż takiej szerokości, że wysiadając musi uważać by nie walnąć drzwiami w ścianę i się przeciska przy wysiadaniu.

Kolejny duży plus dla D5 to tylna oś skrętna - żaden to wynalazek bo już stara Honda Preluda miała system 4WS (Four Wheel Steering)- skrętna tylna oś.
Prosty i stary wynalazek a doskonale poprawia nie tylko manewrowanie ale jazdę w ciasnych zakrętach.

Fajnie zrobili dechę - prosta klasyczna linia zawsze wygląda dobrze... w D4 trochę za bardzo przybajerowali i nie do końca mi się to podoba.

Dwa tablety na środku konsoli podobnie jak licznik (chiński tablet) to jakieś nieporozumienie. Ja rozumiem, że takie są trendy i moda ale to jest chory kierunek szczególnie w tej klasie aut. A ilość pasków ledowych pokazuje tylko jedno, że dla Audi kończą się pomysły i na siłę szuka się "rozwiązań". To auto w środku wygląda jak choinka w markecie - wieje tandetą a funkcjonalność zmiany kolorów tego oświetlenia jest tak potrzebne jak czujniki w schowkach drzwi, które uruchamiają oświetlenie kiedy wsadzimy rękę.

A wisienką na torcie są rolety elektrycznie podnoszone. To jest technologia na miarę D5. Ciekawe kiedy dojdą do takiej "technologi NASA" https://www.youtube.com/watch?v=XQMIUXai1Is LOL :D

Na koniec dodam, że oświetlenie OLED jest jak najbardziej ok ale to co się dzieje przy uruchamianiu świateł z tyłem to jakiś żart. Takie wodotryski są dobre w Golfie ale w limuzynie tej klasy? Wieś się bawi i tańczy. <okok>
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-15, 12:02   

panton napisał/a:
Na koniec dodam, że oświetlenie OLED jest jak najbardziej ok ale to co się dzieje przy uruchamianiu świateł z tyłem to jakiś żart. Takie wodotryski są dobre w Golfie ale w limuzynie tej klasy? Wieś się bawi i tańczy.

No poszli za MB, który podobnie zrobił swoje światła z przodu i wymyślił ich animację przy włączeniu. Tylko dodali to, prócz przodu, na tył jeszcze. Pewnie kwestia gustu. Mi się podoba. Fajnie, że wyłącza się w sposób inny niż po prosu zgaszenie. Jakaś prosta animacja. To jak kiedyś wprowadzali, że światło w środku po prostu nie gaśnie a się przygasza. Ktoś spyta a po co? A mnie się to podoba, bo efekt ładny :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-01-20, 17:48   

Obejrzalam dzisiaj recenzje, z ktorej wynika, ze parkowania z pilota, to nie ma, jest tylko w teorii w przyszlych opcjach. W zwiazku z tym za bardzo nie widze zalety wymiany z D4 na D5.

Zniechecaja mnie:
-dotykowe ekrany
-wieksza waga samochodu, w dieslu dodali pare koni, ale zostalo to zniwelowane przez wieksza wage
-bagaznik dorobil sie garba z tylu, co ogranicza jego funkcjonalnosc. Juz w D4 jest mniejszy niz w D3.
-nie wiem czy to w kazdym egzemplarzu, ale widzialam ze srodkowy schowek zostal zmiejszony przez dodanie modulu ladowania telefonu. Moze to opcja, to jeszcze ok, bo mozna nie zamawiac.
-nawigacja wydaje sie gorsza do obslugi niz poprzednio, ekran do pisania przydatny, ale ja musialabym pisac po nim lewa reka. Tak samo z regulacja wszystkiego na ekranach, dla mnie obsluga lewa reka.

Jak na razie, to cale unownoczesnianie wydaje sie zrobione na sile i zabiera praktycznosc, przynajmniej taki jest moj punkt widzenia. Zalet nowego modelu nie widze. To, ze wyglada troche inaczej czy ma inne swiatla, jest drugoplanowe.

Widzialam, ze Audi UK juz oferuje spore upusty, 17-18tys funtow z ceny katalogwej, okolo 26%. Oficjalna cena, to jest czysta fikcja.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-01-20, 17:57   

Unseen napisał/a:
Obejrzalam dzisiaj recenzje, z ktorej wynika, ze parkowania z pilota, to nie ma, jest tylko w teorii w przyszlych opcjach. W zwiazku z tym za bardzo nie widze zalety wymiany z D4 na D5.

Na razie nie ma ani Audi AI ani inteligentnego zawieszenia. Tez nie bardzo rozumiem po co bylo to wydawac i to jeszcze z dwoma silnikami.
Jest nowa rezenzja gledzacego, kto lubi znajdzie na YT.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-20, 21:16   

panton napisał/a:
ten wielgaśny tablet na środku wygląda obrzydliwie

gusta i guściki mi się spodobał :) wracając do d5 gorsze niż d4:) które poprostu wizualnie z zewnątrz mnie nie porwało co innego zapewne osiągi i frajda ale to auto nie ma tego czegoś , za taką kase wolałbym inne auto , na szczęście nie mam takiego dylematu jak i takiej kasy :) pozdrawiam

btw panton zgadzam się z większością tego co napisałeś wyżej


panton napisał/a:
Na koniec dodam, że oświetlenie OLED jest jak najbardziej ok ale to co się dzieje przy uruchamianiu świateł z tyłem to jakiś żart. Takie wodotryski są dobre w Golfie ale w limuzynie tej klasy? Wieś się bawi i tańczy.

fontanna w Barcelonie ładniejsza :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-01-26, 23:58   

Wczoraj w nocy mialam przygode z samochodem z ekranem do sterowania klima (Ford Explorer). Sa w nim pokretla i przyciski do regulacji temp, sily nawiewu i mozna wlaczyc podgrzewanie szyby, ale ustawienie gdzie ma wiac poza szyba jest na ekranie. Bez ekranu bylo jak bez reki przy -35C. Moglam sobie ogrzac szybe, ale niekoniecznie siebie. Temperatura zewnetrzna wygrala z ekranem, na szczescie pozniej zaczal dzialac.

Moze Audi nie bedzie mialo takich usterek, ale jednak przyciski maja to do siebie, ze rzadko przestaja dzialac.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-27, 10:08   

W audi ta technologia dotyku jest zupełnie inaczej skonstruowana. Mamy ekrany, zapewne pojemnościowe, reagujące na wskazania ale sam dotyk nie powoduje wyboru. Potrzebny jest nacisk. Wygląda to jak całkiem fajne połączenie ekranu pojemnościowego z rezystancyjnym. dodatkowo same przyciski na dole ekranu reagują tylko na siłę i miejsce nacisku a cała reszta na ekranie reaguje na wskazanie palcem a nacisnąć można gdziekolwiek na ekranie(nie ręką) i wybierze opcje. Jestem ciekawy jak będzie to działało w ekstremalnych warunkach :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2018-01-27, 13:13   

Należy zadać pytanie jak to będzie działać za 15lat :) Kicz zaczął się od D4 i ten trend jakby nie miał końca :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.