Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Opinie na temat wymiany oleju w tiptroniku  
Autor Wiadomość
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-01-30, 21:21   

SERGIO napisał/a:
Każdy z kolegów oświadczył zgodnie, że dopóki nie wymienił oleju skrzynia chodziła OK. Po wymianie oleju skrzynia rozsypała się po około 1 miesiąca.
Powiedzieli do mnie, że jeśli u mnie skrzynia chodzi ok to mam nie ruszać.

Bo tak jest. Jak skrzynia pada to wymiana może to przyspieszyć. Gdyby tego nie zrobili ASB tak czy tak szlag by trafił.
_________________
Black Cars Matters
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2011-01-31, 00:04   

SERGIO napisał/a:


Rozmawiałem z kilkoma już kolegami z forum na różnego rodzaju zlotach i odradzali mi wymianę oleju w skrzyni powód był prosty:
Każdy z kolegów oświadczył zgodnie, że dopóki nie wymienił oleju skrzynia chodziła OK. Po wymianie oleju skrzynia rozsypała się po około 1 miesiąca.


i jest to jak najbardziej prawdziwe

olej który kupisz jest inny od tego którym masz zalaną fabrycznie skrzynię
nawet jeśli kupisz w ASO za 70zł litr to to nie jest ten sam płyn !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skrzynia fabrycznie zalana jest pełnym syntetykiem a to co kupujemy w ASO to coś nie do końca znanego jedynie w kartoniku z napisem VW
Wymiana oleju statyczna faktycznie tylko pogarsza sprawę bo mieszasz nowy inny z tym co było i następuje wzajemne znoszenie się molekuł oleju

Olej fabryczny jest przewidziany na 150-200tys km czyli tyle na ile jest przewidziana wg producenta żywotność podzespołu jakim jest skrzynia biegów (to 1 element dla ASO), po tym czasie może ulec zużyciu tak jak przegub (czy wymieniacie smar w przegubach ? nie? dlaczego? przecież to by wydłużyło jego życie..)

Jeśli chcemy samodzielnie przedłużyć życie elementu którym jest ASB to należy wymienić całkowicie olej (dokładniej płyn bo w automacie to nie olej jest).
Całkowitą znaczy plus minus 99% można przeprowadzić za pomocą tzw dynamicznej wymiany, na co potrzeba co najmniej + 30% ilości całkowitej pojemności obiegu płynu czyli 12 + 4 = ok 16 litrów (jeśli mamy wprawę i 2 osoby) dlatego polecam do tego kupno płynu w bańce 20L (opis jaki jest w dziale FAQ)
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-01-31, 06:21   

jestem jak najbardziej za wymianą oleju w automacie, gdybyś tylko zobaczył jaki kolor i zapach ma zużyty olej w skrzyni to byś się zastanowił czy sam byś chciał być zanurzony w takim szambie :) przed wymianą w moim autku skrzynia szarpała a po wymianie jest o niebo lepiej. filtr był zaklejony szlamem i ciśnienie oleju nie było wystarczające. wymiana moze i kosztowna ale warta ceny
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2011-01-31, 08:01   

Pytanie czy w warsztatach specjalizujących się ASB zrobią mi wymianę dynamiczną :?:
To że nie wymieniłem oleju do tej pory podyktowane jest tylko i wyłącznie obawą żebym na własne życzenie nie zafundował sobie remontu skrzyni. Sam boję się trochę podjąć wymiany a jakoś nie mam zaufania do warsztatów. Nie ich auto więc mają to gdzieś a nawet lepiej że padnie bo bynajmniej wrócę i do tych 500 zł dołożę im jeszcze 3500-5000 zł.

Dalej jestem w punkcie wyjścia tyle samo za jak i przeciw. :cry:
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-01-31, 08:37   

martab99 napisał/a:
paulo79 napisał/a:
jesli sie nic nie dzieje nic nie ruszac


Jak się zacznie dziać to w sumie też już można nie ruszać :mrgreen:


Gdybys mial pojecie o skrzyniach tego typu to bys takich glupot nie pisal. Skrzynia zawsze daje objawy na kazdy problem i wystarczy miec pojecie aby szybko zareagowac na niedomagania. Oleju sie nie wymienia bezpodstawnie, to nie silnik zeby co 10 tys wlewac nowy
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-01-31, 09:40   

paulo79 napisał/a:
to nie silnik zeby co 10 tys


No ale to skrzynia to można np co 60Kkm wymieniać .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-01-31, 09:43   

wymieniac zawsze mozna jak ktos chce i lubi ale pozniej musi liczyc sie z konsekwencjami tego. Olej wymienia sie tylko w szczegolnych wypadkach
 
 
nynek16 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3.7Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 134
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2011-01-31, 10:54   

ejj bo ja olej do skrzyni kupiłem filtry też dopiero auto po wymianie silnika i teraz to ja juz tez mam dylemat czy wymieniać czy nie .... :cry:
_________________
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia To świat którego muzyką jest ryk silników.
 
 
sinus 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2 4.2FL, A8L D5 55TFSI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 143
Skąd: Warszawa, Winterthur CH
Wysłany: 2011-01-31, 10:56   

U mnie po wymianie oleju też zaczęło zgrzytać przy zmianie biegów. Koniec końców (ale głównie z innego powodu) zrobiłem remont w midparts (pisałem o tym w innym wątku). Midparts, które ma już chyba całkiem niezłą renomę, po remoncie skrzyni zaleca wymianę oleju co 30kkm. Natomiast NIE robią oni wymiany DYNAMICZNEJ. Tłumaczyli mi dlaczego, ale jako, że jestem laikiem nie bardzo zrozumiałem/pamiętam. Natomiast mają konkretny powód by tego nie robić.
Tak czy siak, w wielu przypadkach (również moim) były negatywne konsekwencje wymiany oleju, co jak się posłucha argumentów jest wytłumaczalne.
 
 
nynek16 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3.7Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 134
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2011-01-31, 10:56   

pytanie czy jak sie zacznie coś dzić ze skrzynią to czy już nie bedzie za pozno na wymiane , bo chodzi o to ze bedzie sie działo wynienisz olej te 500zł poleci a problem nie zniknie ... i co wtedy to dziła w dwie strony...
_________________
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia To świat którego muzyką jest ryk silników.
 
 
paulo79 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2, BMW 7er
Pomógł: 32 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 575
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-01-31, 10:59   

kolego jesli zauwazysz objawy to nic sie nie stanie, jedne z pierwszych objawow to: brak ciagu przy wrzuceniu D lub R, uslizgi przy zmianie biegow lub dodawaniu gazu.
Po remontach skrzyn nalezy zmieniac olej ale tez nie caly czas.
To oczywiscie moje zdanie i nikt nie musi robic jak pisze
 
 
djbinek 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: A4 B5, BMW E38
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 68
Skąd: Toruń/Cork
Wysłany: 2011-01-31, 11:23   

JA zaraz po zakupie wymieniłem płyn ASB, i po przejechaniu 60k km i do dzisiaj skrzynia mi chodzi jak powinna. Za każdym razem u fachowca od skrzyń, zalewał mi czerwonym ATF. Ostatnim razem jak u niego byłem (rok temu) to przed wjazdem stało kilka furaczy do robienia, i była między innymi piękna czarna A8 D2 przed liftem z jasnym środkiem. Skrzynia do remontu.
Dodam, że kumpel miał starą 2 drzwiową Jettę w automacie i też zmieniał tam płyn co 60 tys i wszystko cykało. Inny kumpel z kolei nie wymianiał płynów i też mu wszystko elegancko chodziło. Ja profilaktycznie będę wymieniał płyn po zakupie każdego nowego automata, chyba ,że się na tym przejadę. Pozdrawiam!
_________________
= Audi A4 B5, BMW E38 =
http://www.myspace.com/djbinek/
http://www.chomikuj.pl/djbinek/
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-02-01, 08:56   

w mikołajkach pomorskich gościu CI wymieni olej w skrzyni to jest koło sztumu. robi wymianę statyczną, a olej, filtr i uszczelkę ściąga z ASO według nr vin. zrobi Ci to fachowo ale są długie kolejki do niego, jakby co to mogę wysłać nr na priv
 
 
salaj11 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: -<< A8 D2 >>-
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 147
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-02-01, 18:47   

wymiana statyczna i dynamiczna to nazewnictwo chyba internauci wymyślili, dla mnie to są jakieś bzdury jaki ma sens wymienić pół płynu lub oleju w skrzyni, przecież to jest rozcieńczanie i mieszanie dwóch rożnych cieczy, a w tipie olej i filtr to podstawa (drożność kanalików)


Miałem a6 2,5 w tipie i sam robiłem wymiane czyli rozgrzałem furkę zlałem olej kupiłem taki jak trzeba i wlałem dołem na zapalonym wlazło jakieś 7 litrów i chodziła jak malina,

jeśli chodzi o filtr to niech sobie ktoś sprawdzi jak jest ujebany i ile mułu i opiłów jest w misce skrzyni po 200tkm


powodzenia
PS.dlatego mam manuala
_________________

 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-02-01, 19:58   

salaj11 napisał/a:
wlazło jakieś 7 litrów

Dokładnie to na pustą skrzynie o ile mi wiadomo to jest 7,5Litra .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.