Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 06 ] Hamulec postojowy kontrolka na liczniku  
Autor Wiadomość
witia82 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wiktor
Jeżdzę: a8 d3
Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-09, 14:29   

Panowie dopadła mnie usterka tylnego silniczka w zacisku. Mam błąd związany z"opór w działaniu". Pytanie brzmi, czy montował ktoś całe nowe chińskie silniczki z aliexpress? Jeżeli tak, to czy działają jak należy? Czy może lepiej regenerować oryginał? Co radzicie?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2019-12-09, 15:25   

Jak trafisz to masz. Wg mnie lepeij regenerowac. Firmy masz podane w Polecanych
_________________
Black Cars Matters
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-12-09, 23:16   

witia82 napisał/a:
Panowie dopadła mnie usterka tylnego silniczka w zacisku. Mam błąd związany z"opór w działaniu". Pytanie brzmi, czy montował ktoś całe nowe chińskie silniczki z aliexpress? Jeżeli tak, to czy działają jak należy?

Tak jak kolega powyżej napisał - loteria.

Jeden z moich klientów prawie roku temu zamontował taki na jednym kole i chodzi do dziś bez problemów.
Przekonany o sprawności tych chińczyków ze dwa miesiące temu identyczny zamontował również na drugie koło i niestety stan zadowolenia nie trwał długo.
Miesiąc później pojechał gdzieś daleko za granicę i ten drugi, świeżo zamontowany, umarł właśnie gdzieś tam w trasie.
Ostatnio mu to diagnozowałem i ten drugi to złom - z zewnątrz dalej wygląda świeżo ale nie żyje elektronika i dodatkowo jest jeszcze zablokowany mechanicznie :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
ciupek
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-29, 12:23   

Koledzy wywaliło mi na FIS błąd klocków. Auto mam od kilku dni. Dopiero je poznaję.
Kupiłem klocki, rozebrałem i się okazało że mam klocki na ponad 10mm grubości (samej części ciernej). Zatem nie wymieniłem klocków. Niestety po złożeniu wszystkiego mam piorun i dyskotekę w aucie.
Jak się zaczęło to dziać to zacząłem o tym czytać i teraz widzę że jest to przypadłość tych modeli.
Ruszałem wiązką podczas rozbierania. Więc najprawdopodobniej ona poszła ale kiedy zaczęło mi świecić że mam klocki do wymiany (a w rzeczywistości nie były do wymiany) to nie szło zakodować tego dziadostwa. Więc sam nie wiem od czego zacząć aby niepotrzebnie nie wymienić czegoś co jest sprawne. Owszem. Wiem że mogę kupić nowe zaciski, wiązki i sterownik ale chciałbym mimo wszystko to sobie zdiagnozować.
Pragnę zacząć od pomiarów wiązki. Czy jest tu jakaś kumata osoba która by mogła mi powiedzieć który PIN w kostce przy zacisku odpowiada któremu PINowi w kostce przy sterowniku?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2020-06-29, 16:30   

Na początek VCDS może źle zakodowana grubość klocka.
 
 
ciupek
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-29, 23:08   

Dziękuję za odpowiedź. W tym sęk, że kodowanie klocka przechodzi. W sensie mam zakodowane, wyłączam zapłon na 5 sek i włączam ponownie ale nadal na hamulcach nie mam reakcji. W sensie dyskoteka na blacie a w programie uruchamianie zamykania lub otwierania zacisku przynosi błogą ciszę. Dlatego chciałem to pomierzyć ale nie wiem który PIN do czego.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-07-09, 10:57   

ciupek napisał/a:
W tym sęk, że kodowanie klocka przechodzi. W sensie mam zakodowane, wyłączam zapłon na 5 sek i włączam ponownie ale nadal na hamulcach nie mam reakcji.

No jak dalej jest błąd to raczej nie przechodzi. Proponuje zgodnie z instrukcją wykonać ten zabieg :) Wyłączyć zapłon, zablokować kierownicę i po ponownym zapłonie adaptacja grubości wykona się poprawnie.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
ciupek
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-09, 11:42   

Temat ogarnąłem. Pomogło dopiero odłączenie akumulatora na dłuższy czas, podłączenie i wykonanie wg instrukcji. Wcześniej robiłem wg instrukcji i nie przechodziło. Jakiś błąd widocznie. Dziękuję za chęć pomocy i życzę Ci Kolego miłego dnia! :)
 
 
kifiu 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lut 2019
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-17, 19:41   

Podepnę się może pod posta. Miałem "mały" przeciek w samochodzie - utopił mi się sterownik od ręcznego hamulca (nie pytajcie jak - utopił się i tyle :) ). Wyjąłem sterownik i okazało się że woda już tam chwilkę była - ugnił jeden z pinów w sterowniku. zakupiłem "nowy" używany sterownik - zakodowałem, zaprogramowałem grubość klocków - i miodzio. działa ręczny. po godzinie wsiadam do auta a tam "epb malfunction". No więc VCDS i sprawdzam błąd a tutaj 02443 - Panel obsługi - 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona. I nic się nie dzieje. ręcznego się nie da zaciągnąć, błędu skasować... dostałem się jeszcze raz do wtyczek od sterownika, wyczyszczone i dalej nic. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

error.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 233,15 KB

 
 
Robson 


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 28
Skąd: UK
Wysłany: 2021-09-30, 17:38   

kifiu napisał/a:
Podepnę się może pod posta. Miałem "mały" przeciek w samochodzie - utopił mi się sterownik od ręcznego hamulca (nie pytajcie jak - utopił się i tyle :) ). Wyjąłem sterownik i okazało się że woda już tam chwilkę była - ugnił jeden z pinów w sterowniku. zakupiłem "nowy" używany sterownik - zakodowałem, zaprogramowałem grubość klocków - i miodzio. działa ręczny. po godzinie wsiadam do auta a tam "epb malfunction". No więc VCDS i sprawdzam błąd a tutaj 02443 - Panel obsługi - 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona. I nic się nie dzieje. ręcznego się nie da zaciągnąć, błędu skasować... dostałem się jeszcze raz do wtyczek od sterownika, wyczyszczone i dalej nic. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?


Czy rozwiązałeś problem z tym bladem?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2022-01-26, 18:26   

https://allegro.pl/oferta/silniczek-hamulca-recznego-audi-a8-s8-d3-11381376037

Ktoś testował ?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2022-01-26, 19:30   

Wszystko to jest jeden chińczyk, ten w dodatku drogi, chyba, że tak ceny poszły wszystkich.
_________________
Black Cars Matters
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-01-27, 06:20   

Ja kupiłem dwa, są spoko. Działają trochę szybciej i zdecydowanie ciszej niż ori. Tylko w tej cenie kupiłem dwa :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-02-04, 10:54   

Panowie, znacie człowieka?
https://pabianice.lento.pl/silniczek-hamulca-reczneg-trw-audi-a8-d3,10986336.html
 
 
chromka 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Opole
Wysłany: 2022-03-21, 16:24   

Sprzedam moją historię, bo poległo na niej dwóch mechaników.

Padł mi kiedyś zacisk lewy tylny czujnik halla. Wysłaliśmy do regeneracji. Wymiana wszystko ok.
Mija rok może dwa padł prawy tylny. Dokładnie to samo. No to ja do mechanika, mechanik rozbiera, wysyłamy do regeneracji, przychodzi jakiś inny wiadomo. Wkładamy, testujemy wszystko ok.
Mijają może z dwa tygodnie... znów błąd. Czujnik halla prawy tył. Regenerator daje rok gwarancji no to odsyłamy. Przychodzi jakiś inny zrobiony wkładamy. Mija tydzień, błąd czujnik halla. Mechanik stwierdził, że to moduł sterujący może być winny. Kupujemy używany, kodujemy. Wkładamy kolejny zacisk. Mija tydzień, dwa znów spalony czujnik halla.

Inny mechanik, inna firma regenerująca. Kolejny moduł i powtórka z rozgrywki.
6 zacisków, 2 moduły. Wiązka sprawdzana niby chociaż to ją już tylko podjerzewam.

Chwilę po wymianie jest ok, zaciągamy odpuszczamy, kodowane są grubości klocków itd. Nic błędów nie wyrzuca. Minie jakiś czas, zaciągnę rękaw na dłużej, jak już odpuści to z błędem i upalonym czujnikiem.

Panowie co mi może ten czujnik tak namiętnie palić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.