Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Światła do jazdy dziennej  
Autor Wiadomość
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-08-04, 13:01   

ogólnie najprościej jest wsadzic 4diodowa lampe drl i praktycznie moze byc porównywalne z oryginałem tylko że ja jestem bardziej tradycyjny i lubie mieć 2x drogowe ;)

wstawienie paska led z a6 nie wchodzi w grę dla mnie

wstawienie swiateł z superb nie biore pod uwagę również

pasek led który juz próbnie wstawiłem jest z modelu d4

plan jest narazie w powijakach poprostu zarys tego jak mniej wiecej to mialoby wygladać wstawienie oryginalnego swiatła dziennego z modelu D4

ogolnie dzięki za wypowiedzi chlopaki są ważne dla mnie wszystkie słowa za jak i przeciw abym mógł wyciągnąć konstruktywne wnioski zeby zrobic ze smakiem i nie przesadzic ;)

czekam na wiecej waszych opini sugestii
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-08-04, 13:38   

dracus6662 napisał/a:
ogólnie najprościej jest wsadzic 4diodowa lampe drl i praktycznie moze byc porównywalne z oryginałem tylko że ja jestem bardziej tradycyjny i lubie mieć 2x drogowe ;)

wstawienie paska led z a6 nie wchodzi w grę dla mnie

wstawienie swiateł z superb nie biore pod uwagę również

pasek led który juz próbnie wstawiłem jest z modelu d4



plan jest narazie w powijakach poprostu zarys tego jak mniej wiecej to mialoby wygladać wstawienie oryginalnego swiatła dziennego z modelu D4

ogolnie dzięki za wypowiedzi chlopaki są ważne dla mnie wszystkie słowa za jak i przeciw abym mógł wyciągnąć konstruktywne wnioski zeby zrobic ze smakiem i nie przesadzic ;)

czekam na wiecej waszych opini sugestii



Kombinuj systemik od D4:) jestem ciekaw rezultatu i z miłą chęcią bym sobie sprawił takie światełka :)
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-08-04, 14:35   

ogólnie koszt podam na koncu całego przedsięwzięcia myślę ze wcale nie będzie wygórowany ,

jest trochę zabawy ale jak widzę kolejny mrygający zarnik u mnie to ui mnie trafia <onie>

więc próbuję z D4 najwyżej jak nie wyjdzie to trudno ....

najbardziej cięzko było wymyslec jak wpasowac ten pasek do lampy bo

lampa D4 ma prawie że odwrotnie proporcjonalny kształt

tam gdzie w D3 jest wąsko to w D4 szeroko ;)

prób do wpasowania paska miałem tylko jedną ale trafioną pod lampe ... i miesci sie

pod spodem podaję kilka zdjęc drl
pasek A6C6

made china pasek ala audi a5










pasek w zderzaku

audi a5

audi d4 fl

podwójne światło obok halogenu


audi a8 d3

audi a8 d4 pre fl

audi a8 d3 neo projekt


a tera wasze opinie czy te listwe malnąć razem z lampą czy zostawic w standardzie i jak wam sie to widzi teraz macie jakies odniesienie
według mojego zdania ori dzienne z D3 wypadaJA troszke skromnie,,,
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2016-08-04, 21:14   

FOSS napisał/a:
(...) Jak już się tak zagłębiacie to zdradzę, że wcześniej, jak miałem przed-lifta i zanim przerobiłem lampy tak jak jest obecnie, rozpatrywałem jeszcze inną formę świateł dziennych. (...) Wtedy planowałem wrzucić dodatkowe światła dzienne led (paski wyprofilowane w łuk) na sam dół zderzaka pod światła przeciwmgielne (na foto zaznaczyłem kolorem czerwonym).

Obrazek[/URL]

Kiedyś, raz w życiu, widziałem gdzieś na trasie takie D3 i muszę powiedzieć, że kiedy to jechało na samych dziennych (wszystkie inne światła były wyłączone) to wyglądało to zabójczo..... szeroko, nisko, bandycko... po prostu kosa.

Rozwiązanie, jak wiele innych, ma swoje niewątpliwe zalety jak i również wady.
Zaletą jest to, że w prosty sposób można to podłączyć bez zbytniego ingerowania w elektrykę i praktycznie bez żadnej ingerencji w elektronikę. Zaletą jest również homologacja bo lampy firmowe taką homologację mają i jeżeli lampy działają prawidłowo to wszelka dyskusja z niebieskimi w tym przedmiocie jest z góry skazana na wasz sukces.

Ale... do wad takiego rozwiązania należy zaliczyć miejsce montażu. Jak traficie na upierdliwego policmajstra to szybko udowodni wam, że lampy są zamontowane niezgodnie z przepisami i jak będzie bardzo upierdliwy to nie tylko wlepi mandat ale również zabierze dowód rej. (...)

Damianie, no ja właśnie mając przedlift planowałem zrobić DRLe w kratki zderzaka, ale wstawić w górnej części, bliżej czujników parkowania, a nie na samym dole. Podejrzewam, że umieszczenie w dolnej części zderzaka będzie zbyt nisko. Zgonie z przepisami takie światła mogą być w odległości od jezdni do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od jezdni do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm. W planach był zestaw Philips lub Osram - wszystko z homologacją, tak aby diagnostom i panom policjantom nie dawać pola do popisu w zakresie interpretacji przepisów.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-04, 22:02   

A jak postawicie na lifta to daje bedzie za nisko?? Bo może to sposób na głupawego miśka :D
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-08-05, 01:14   

Apophis napisał/a:
A jak postawicie na lifta to daje bedzie za nisko?? Bo może to sposób na głupawego miśka :D

Taaaaak.... tyle że ja, mając jeszcze wtedy przed-lifta, nie zdecydowałem się na montaż na dole zderzaka ponieważ w tamtym czasie moje auto stało ponad 4cm niżej niż seria i wg. mnie nawet na Lifcie nie spełniałoby to wymagań określonych przepisami <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-05, 04:26   

To co wy pługi sniezne macie czy auta :D
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-08-05, 13:24   

Apophis napisał/a:
To co wy pługi sniezne macie czy auta :D

No moje to widziałeś na żywo... niewątpliwie pługiem nie jest :D
ale gdybym teraz zamontował światła led w miejscu wskazanym powyżej to dolna krawędź byłaby na poziomie 18cm... na Comforcie <faktycznie> czyli na Lifcie jakieś 2cm wyżej <faktycznie>
Ale jak moja była jeszcze przed-liftem to siedziała niżej niż teraz... o jakieś 1,5cm... więc przy upierdliwym miśku tryb Lift za wiele by mi nie pomógł :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-05, 16:31   

FOSS napisał/a:
No moje to widziałeś na żywo... niewątpliwie pługiem nie jest


Tu bym dywagował bo pewnego razu w polskiej krainie była zima której bys tylko zbierał lub rozgarniał snieg kazdego ranka :D
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-08-06, 05:25   

gdzie w D3 jest homologacja lampy?? na obudowie naklejka?

na kloszu gdzies?

ktos dysponuje zdjeciem ?

a jak wyglada homologacja dziennych w ori lampach z drl?
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-06, 07:05   

Masz na kloszu i na lampie naklejka bądź wytłoczone. Chcesz mieć homologacje to wydrukuj sobie naklejke albo zamów w hidretrofit.pl
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-08-06, 10:27   

Apophis napisał/a:
Masz na kloszu i na lampie naklejka bądź wytłoczone. Chcesz mieć homologacje to wydrukuj sobie naklejke albo zamów w hidretrofit.pl

Apo... no jakąż znowu naklejkę?...
homologacja jest na kloszu lampy...
noi z tego co kojarzę, to nabita jest pełna homologacja... dla każdej po-liftowej masz tam wszystko co w po-liftach było dostępne więc nic sobie nie trzeba dodrukować <faktycznie>

Ja na swoich po-liftowych, na kloszach, mam m.in. również homologację na światła dzienne więc w przypadku moich lamp raczej ciężko udowodnić że jest coś nie tak <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-06, 11:40   

FOSS napisałem uniwersalnie bo to że D3 przedlift nie ma naklejki a odlane literki to widziałem ale w D2 i wielu innych były naklejki jeszcze.

A nawet jak by sobie pierdyknął naklejke to jaki szpec poza nami bedzie wiedział że to ori czy nie :)
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-08-06, 13:52   

no dobra chlopaki ale jest tu pewien klopot
Maciek ma też rację

już tłumacze

Lampy stare klosze nowe to stara naklejka i nowa homologacja na kloszu

według tego co podaliście bo na lampie jest tez naklejka a ja nie zmieniałem lamp tylko klosze więc

tak jak Damian mówi : powinienem miec homologacje ale na wszystkich kloszach wybijali na dzienne homologacje bo nie wszystkie a8 mialy dzienne?

co do naklejki to nie dokonca naklejka tylko tzw kalka i to kalka zostaje na kloszu nie naklejka!!

ale w a8 d3 jest chyba grawer wiec nie wiem czy ta kalka zda sie czy nie

jezeli lampa jest stara to tam moze byc calkiem inna bajka naklejona prawda czy fałsz??????????
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-06, 14:22   

tak wlasnie w podenej wyżej firmie mają takie "kalkowe" co się wlepia w środek klosza,w przedliftowych lampach nie widziałem homologacji RL ale głowy se uciąc nie dam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.