Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D4 15 ] problemy z dużym spalaniem i kontrolka EPC  
Autor Wiadomość
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-02-11, 21:49   

Gerard napisał/a:
Ale czy EPC świeciło u Ciebie w trakcie jazdy czy bez załączonego silnika?
w czasie jazdy po mocniejszym wciśnięciu gazu.Wtedy zapalało się EPC i auto nie miało mocy.
 
 
prnit 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 4.0t
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D4, Cayman 987
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 57
Skąd: Wawa
Wysłany: 2020-02-11, 22:45   

4.0 v8 , prawie 2 tony quattro i narzekanie ze spala 11 litrów to chyba żart, kolego chyba pomyliłeś samochody, proponuje sprzedać to V8 i kupić diesla....ja mam szóste auto V8 a miałem też V10TT i te auta spalają min 13-25l/100, jeśli tego nie akceptujesz kup diesla.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-11, 23:40   

prnit, co nie zmienia faktu, że przy tej prędkości i to jeszcze w tym trybie (efficiency) pali za dużo więc poruszony temat przez kolegę Gerard jest jak najbardziej zasadny
a z opisu wynika, że ma problem z silnikiem więc swoje rady schowaj do kieszeni
 
 
Gerard 
Użytkownik


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Gerard
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 7
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2020-02-12, 00:15   

prnit napisał/a:
4.0 v8 , prawie 2 tony quattro i narzekanie ze spala 11 litrów to chyba żart, kolego chyba pomyliłeś samochody, proponuje sprzedać to V8 i kupić diesla....ja mam szóste auto V8 a miałem też V10TT i te auta spalają min 13-25l/100, jeśli tego nie akceptujesz kup diesla.


Dziękuję za cenną uwagę.
Ale przy 1000 mil czyli 1650 kilometrów tygodniowo to co ja mam przed domem stacje benzynową postawić? Ja nie jeżdżę na zakupy lecz do pracy i muszę trochę tych mil tutaj zrobić.
Faktycznie może i ten samochód nie jest na dłuższe trasy ale ktoś powinien tym bardziej w serwisie Autotrader UK zrobić konkretny porządek z zapisem dokładnego spalania, że jak patrzę i czytam to żeby to było prawdą a nie żebym po kupnie tego cudownego autka musiał na spalanie narzekać. Jak widzisz opis to tak powinno być a nie wprowadzanie Klientów w błąd. Proszę bardzo sam sobie zerknij ile w tym opisie pokazuje spalanie dla przykładu:
https://www.autotrader.co...l=running-costs

W opisie jest "Running cost", kliknij i pokażą się dane:
Fuel Economy
Fuel consumption (urban)
21.4 mpg
Fuel consumption (extra urban)
39.2 mpg
Fuel consumption (combined)
30.1 mpg

Przeliczając MPG na L/KM wychodzi tak:
21.4 MPG = 13.2 Litres/100km

39.2 MPG = 7.2 Litres/100km

30.1 MPG = 9.4 Litres/100km

No to ja pytam jak ja mam w trybie Efficiency 11-12L/100 KM to jak to się ma do tych danych producenta?

Masz rację trzeba się przenieść z tej cudownej bestii na A6 z 2018 z 282 koniami ale z v6, trudno ale tak widocznie trzeba.

Przynajmniej zrobiłem kilkaset mil ale mam tą możliwość zamiany na inne Audi, bo zwrócić do komisu w UK nie mogę, bo nie ma usterki.

EPC świeci tylko na początku, przed odpaleniem silnika, po zapaleniu tej bestii już nie świeci, widocznie tak ma być w tej S8, że tyle musi spalać.

Wszystkim Ogromnie Dziękuję za Pomoc, Opinie i Porady.
Pozdrawiam Serdecznie z Irlandii Północnej.
 
 
prnit 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 4.0t
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D4, Cayman 987
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 57
Skąd: Wawa
Wysłany: 2020-02-12, 09:30   

Jak widać kontrolka nic do tego nie miała, spalanie 11 czy 12l/100 to jest smiech przy osiągach tego auta. To jest wielka limuzyna z mocarnymi silnikiem, co z tego że ma tryb efficiency..to ma spalać 5l/100? przecież te nawet 4 cylindry też ten samochód muszą napędzić jakoś. To spalanie jest i tak maksymalnie małe, przecież każde A4 czy A6 2,8 z 6 cylindrowym silnikiem będzie palić podobnie jak nie więcej...
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-02-12, 10:07   

prnit napisał/a:
Jak widać kontrolka nic do tego nie miała, spalanie 11 czy 12l/100 to jest smiech przy osiągach tego auta.

Chyba nie rozumiesz o co autorowi chodzi bo na siłę starasz się wyśmiać jego przekonania i to, że jest zdziwiony spalaniem. Jest kontrolka, miał według danych mieć zupełnie inne spalanie a ma znacznie wyższe. To normalne, że właściciel może mieć wątpliwości do sprawności auta i być tym zdziwiony. Jakby nie został wcześniej wprowadzony w błąd to by o to nie pytał. Czy to tak ciężko zrozumieć? Jak zacznie Ci auto spalać 20l/100 to też będziesz sobie to tłumaczył tym, że przecież to jest 2 tony z V8 i będziesz tak jeździć aż się rozkraczy? Jak ktoś coś lubi to o to dba i koniec tematu. Miał wątpliwości co do sprawności auta więc zadał pytanie.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
luki3000 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: AUTOMAT
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D4
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-12, 11:14   

Wg mnie spalanie 11 litrów w tym aucie przy zachowaniu pewnych warunków to wynik bardzo dobry.
Nie wiem jaki wynik by Cię zadowalał przy 520 KM i 2 tonach masy? Może 6-8 litrów jak moja hybryda od lexusa ? ;) nie wiem o czym ta dyskusja
Ja to bym się martwił jak by przy spokojnej jeździe palił non stop 20 litrów ale kupujesz „takie” auto a później się zastanawiasz czemu pali ponad 10 l i jak Ty teraz do pracy będziesz jeździł ?;)
Chyba nie od dzisiaj wiadomo, ze spalanie jakie podaje producent to można sobie wsadzic nie powiem gdzie.
Ja odpalę auto po pracy i mam 10 minut na siłownie gdzie średnie spalanie wychodzi ponad 20 litrów ;)
Wy tu lubicie na tym forum prowadzić ze sobą wojny na plastikowe miecze widzę.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-12, 14:17   Re: problemy z dużym spalaniem i kontrolka EPC

luki3000 napisał/a:
Może 6-8 litrów jak moja hybryda od lexusa ? ;)

wszystko zależy od warunków - S8+ D4 w trasie na rozgrzanym silniku (płasko) nie przekraczając 100km/h spalanie 8l
w trasie trzymając się przepisów (autoban do 140) 10-10.5l
przegoń hybrydę po autobanie 170 to zobaczysz spalanie hybrydy
więc jak widać można... tak samo jak można 30l złapać w mieście, gdy się dobrze polata lub 22l na krótkiej trasie gdy jest zimny
uprzedzając pytania po co takie auto jak się jeździ 100km/h to odpowiem, że czasami warunki nie pozwalają na to by jechać więcej (droga jest zapchana lub jest bardzo ślisko)
I nikt się nie opiera na danych producenta ale nawet wcześniejsze filmy, które zostały dodane pokazują jakie spalanie jest do osiągnięcia.
Statystyki spalania Unseen też to potwierdzają a Ona miała wersje 520HP więc taką jak kolega Gerard.
Jeżeli czytam
Gerard napisał/a:
Dzisiaj zrobiłem 300KM w trybie Economy, prędkości między 90 a 116 km na godzinę, średnie spalanie jakie pokazuje to 11 do 12L/100KM

to uważam, że warto zainteresować się tematem ponieważ w mojej ocenie jest coś nie tak (przy takiej emeryckiej jeździe 9l max 10l)
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2020-02-12, 16:35   

Dane na Autotrader, to dane od producenta, wiec pretensje mozna miec do Audi. Przeciez od zawsze wiadomo, ze te ich testy spalania, to byla kpina. Pusty samochod, minimum wyposazenia, minimum paliwa w baku, lyse opony, itp. Stad tez nowe testy WLTP, ktore maja byc bardziej realistyczne i z roznymi wersjami wyposazenia.

Faktyczne spalanie mozna sprawdzac na stronach, gdzie wlasciciele wpisuje tankowania albo srednie, np na Honest John True mpg.

Najnizsze spalanie ok 9.5l wyszlo mi jak jechalam 1000 mil non -stop emeryckim tempem 120km/h. Umarlam przy okazji z nudow.

Uwazam, ze oczekiwania autora watku sa nierealistyczne i S8 nie jest wlasciwym samochodem na 1000mil tygodniowo, jesli ktos martwi sie kosztami paliwa. Na takie dojazdy, to kupuje sie diesla. Ja jezdze 400 mil tygodniowo i diesel jest idealny, wystarcza na 7 dni dojazdow do pracy i dzieki temu nie mieszkam na stacji benzynowej. Kiedys dojezdzalam 600 mil tygodniowo do pracy benzynowcem i bylam na stacji co 2.5 dnia.

Nie wiemy jaka jest przyczyna wlaczajacej sie lampki EPC, ale moze ona nie miec nic wspolnego ze spalaniem i nie poprawi sie ono po usunieciu usterki.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
prnit 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 4.0t
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D4, Cayman 987
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 57
Skąd: Wawa
Wysłany: 2020-02-12, 17:02   

Piszę to po raz któryś, podane spalanie przez założyciela wątku JEST SMIESZNE, żałośnie małe, to jest S8 a nie A3 1,9tdi. Podam Wam spalanie moich poprzednich kilku aut z quattro S6C5 miasto 20, trasa 13, RS6C5 Miasto 22 Trasa 14, S4B6 V8, Miasto 18 Trasa 13, RS6C6 Miasto 25, trasa 15. To podane spalanie S8D4 jest masakrycznie NISKIE. A jak założyciel wątku kupił sobie 520 konne auto i patrzy na spalanie to proponuje je szybko sprzedać bo spalanie w tym aucie to ułamek wydatków...
 
 
Gerard 
Użytkownik


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Gerard
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 7
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2020-02-12, 17:24   

Unseen napisał/a:
Dane na Autotrader, to dane od producenta, wiec pretensje mozna miec do Audi. Przeciez od zawsze wiadomo, ze te ich testy spalania, to byla kpina. Pusty samochod, minimum wyposazenia, minimum paliwa w baku, lyse opony, itp. Stad tez nowe testy WLTP, ktore maja byc bardziej realistyczne i z roznymi wersjami wyposazenia.

Faktyczne spalanie mozna sprawdzac na stronach, gdzie wlasciciele wpisuje tankowania albo srednie, np na Honest John True mpg.

Najnizsze spalanie ok 9.5l wyszlo mi jak jechalam 1000 mil non -stop emeryckim tempem 120km/h. Umarlam przy okazji z nudow.

Uwazam, ze oczekiwania autora watku sa nierealistyczne i S8 nie jest wlasciwym samochodem na 1000mil tygodniowo, jesli ktos martwi sie kosztami paliwa. Na takie dojazdy, to kupuje sie diesla. Ja jezdze 400 mil tygodniowo i diesel jest idealny, wystarcza na 7 dni dojazdow do pracy i dzieki temu nie mieszkam na stacji benzynowej. Kiedys dojezdzalam 600 mil tygodniowo do pracy benzynowcem i bylam na stacji co 2.5 dnia.

Nie wiemy jaka jest przyczyna wlaczajacej sie lampki EPC, ale moze ona nie miec nic wspolnego ze spalaniem i nie poprawi sie ono po usunieciu usterki.


Mam 2 samochody.
A6 3.0 BTDI V6 i teraz tą S8 co kupiłem.
Mile staram się rozbić.

EPC - załatwione. S8 była dzisiaj podłączona pod komputer w salonie Audi w Portadown i brak usterek.

Ja się tutaj tylko grzecznie zapytałem o spalanie a wszyscy tutaj komentują co ja mam zrobić.
To moja sprawa co ja zrobię.
Dzisiaj w trybie Efficiency i Dynamic zrobione ponad 300KM i spalanie pokazało 11L//100.
Prędkość jaką robiłem to pomiędzy 60 a 87 mil na godzinę, było też 107 mil (raz tylko przy wyprzedzaniu) na godzinę, co daje w kilometrach 96km/h, 140km/h
Rozmawiałem na temat spalania z Panem serwisantem z Audi i na spalanie ma wpływ wiele czynników, takie jak pogoda, jak się przyśpiesza, wiatr, jak często się zatrzymujemy, natężenie ruchu, czy silnik zimny, obciążenie i wiele innych
Żeby tutaj coś reklamować z Audi to powiedziano mi żeby zatankować do pełna 5 razy bak i wyzerować spalanie w komputerze i sprawdzić na podstawie tych 5 pełnych baków.

Sądzę, że 11L/100 km przy takich prędkościach jest OK i niskie.
Ubezpieczenie na ten samochód wyjdzie mnie 58 funtów = 300 zł miesięcznie co w UK jest normą.
Mając dwa samochody mam na uwadze koszty ich amortyzacji.
W Polsce jeździłem autobusami i tramwajami bo mnie nie było stać na Polskie prawo jazdy i koszty jego ukończenia.

Jeszcze raz Dzięki wszystkim za pomoc i dajcie sobie już spokój ze skakaniem sobie do gardeł.

Proszę zamknijcie już ten spór i kłótnie bo to bez sensu.
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2020-02-12, 17:33   

Najlepiej to tankowac do pelna i spisywac przejechane mile i ilosc zatankowanego paliwa. Komputer nie jest dokladny, aczkolwiek nie ma duzego bledu w porownaniu do pomiarow z baku.

P.S. Moje A8 spedzilo dziecinstwo przed pierwsza rejestracja w Portadown, ale nie chcialo sie tam sprzedac, wiec wyslali je do Liverpoolu, skad ja je wzielam.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2020-02-12, 22:16   

@Gerard , kolego , forumowiczu , nie irytuj się , bardzo Ciebie przepraszam za ludzi którzy czasami nie rozumieją tematu i Twoich wątpliwości teoretycznie jest tutaj 11 tyś osób :-) .
Mam prawo jazdy od 1991 i miałem setki aut ponieważ pracowałem w komisie samochodowym . Powiem tak : technik z audi dobrze Ci powiedział nawet uważam że wzorowo .
Pozwolisz że zacytuje Twoją wypowiedź : Prędkość jaką robiłem to pomiędzy 60 a 87 mil na godzinę, było też 107 mil . Czyli utrzymywałeś prędkość pomiędzy 100 a 140 km/h widzisz i w takim momencie najważniejsze jest przyspieszanie po autobanie :-) czyli ja myślę że jak depniesz w pedła to i 50l spali bo to 2 tonowa maszyna jest pisałeś jeszcze , cty : Dzisiaj w trybie Efficiency i Dynamic zrobione ponad 300KM i spalanie pokazało 11L//100 . I tutaj jest temat że te tryby są jak wiesz diametralnie inne . Sam jeździłem na Efficiency i uważam że jest do dupy , myślę że na drive zrobisz lepsze wyniki , po prostu nie możesz mieć ciężkiej nogi . Pewnie koleżanka @Unseen ( Aga) może się więcej wypowiedzieć , ponieważ jeździła tym modelem . Wydaje mi się że jak polatasz na4 cylindrach to zrobisz poniżej 10L ale wtedy pytanie czy będzie fan ? . Pozdrawiam Ciebie serdecznie i zdrowia życzę bo resztę można kupić ,
_________________

 
 
luki3000 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: AUTOMAT
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D4
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-13, 06:24   

no i co.... spalanie 11 l l, identycznie jak u mnie przy takiej jeździe. Autor jednak zadowolony, pogodził się, ze nie będzie spalania 7 litrów. Wszystko wyjaśnione :P :P
 
 
pytlar 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5,7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: jaa
Jeżdzę: chrysler aspen
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 274
Skąd: Prabuty
Wysłany: 2020-02-13, 16:31   

a ja sie ciesze jak zejde do 15/100 przy spokojnej jezdzie na trasie :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.