Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.0TDI ] Problem z kompresorem zawieszenia  
Autor Wiadomość
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-07-08, 08:38   

dziku88 napisał/a:
Ooo to Ci powiem jest naprawde bardzo ciekawe bo komore korbowodu czyscilem zmywaczem od strony glowicy ale tego trojnika nie czyscilem
Ale teoretycznie jesli zasysa powietrze tez z komory korbowodu to i tak to idzie najpierw przez osuszacz to powinno wylapac te zanieczyszczenia chyba ?


Zapytałeś skąd tyle syfu to napisałem że winien jest zapchany trójnik, jak będziesz miał chwilkę to sprawdź trójnik czy jest drożny i daj znać <jezyk2>
 
 
Kolczyk2100 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: Stargard
Wysłany: 2019-09-16, 22:12   

witam, też mam problem z zawieszeniem ale u mnie to wygląda troszkę inaczej, wszyscy piszą ze jak jest nieszczelność to opada przód albo tył a u mnie opada cały, ale od początku.
Jakiś czas temu zapalała mi sie słynna kontrolka koloru żółtego od zawieszenia, jeździłem cały czas w trybie auto więc zmieniłem na comfort, wiem kompresor do regeneracji ale auto zawsze nawet po dwóch dniach stało tak samo nic nie opadało, a od dwóch dni po 24 godzina opada że koła prawie chowają się w nadkola, jutro będę szukał nieszczelności, i tu moje pytania
1- czy to możliwe że zawieszenie padło z przodu i z tyły (nieszczelność) tak nagle
2- czy ma ktoś zaufane dojście do pierścieni kompresora, bo na allegro są różni sprzedawcy (prosiłbym o link lub jakiś namiar)
3- czy to może przez kompresor jakoś samochód opada, wyczytałem że samochód w wstanie żę tak powiem spoczynku sie poziomuje co jakiś czas i to może powodować opadanie.

nie chciałem zakładać nowego wątku bo trochę tego jest, i uwierzcie że czytałem prawie wszystkie.
najbardziej zależy mi na pytaniu numer 2 bo czytałem o tych chinolach.

a i dodam że dzisiaj napompowałem zawieszeni i przed zgaszeniem włączyłem tryb lewarka, gdzies na forum było że tak można jakoś sprawdzić czy jest nieszczelność ,wiec spróbować warto prawda :)
dzięki i pozdrawiam <papa2>
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-09-18, 18:52   

Kolczyk2100 napisał/a:
- czy to możliwe że zawieszenie padło z przodu i z tyły (nieszczelność) tak nagle

Jesli chodzi o miechy to raczej nie

Kolczyk2100 napisał/a:
3- czy to może przez kompresor jakoś samochód opada, wyczytałem że samochód w wstanie żę tak powiem spoczynku sie poziomuje co jakiś czas i to może powodować opadanie.


Po odpięciu kompresora auto nie opada, może u ciebie opada bo szwankuje rozdzielacz, żółta kontrolka zapewne zapala się ponieważ tak jak mówisz masz słaby kompresor i wywala błąd przegrzewania, jakie masz błędy ?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-09-18, 19:52   

Marcin2013 napisał/a:
może u ciebie opada bo szwankuje rozdzielacz,

Niesprawny zespół zaworów może dawać takie objawy.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
chromka 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-09-19, 11:09   

Z pompą się uporałem to pojawił się nowy rodzynek.
Mechanik wymieniał mi klocki, tryb podnośnika był. Po tej operacji na drugi dzień pojawiła się podczas jazdy pomarańczowa kontrolka zawieszenia.
Samochód przez noc, a nawet weekend nie opada, stoi jak stał.

Komputer pokazuje dwa błędy 01583 rozpoznano nieszczelność
oraz 01400 przekroczono dolne granice.

Z tego co już wyczytałem i tu mnie poprawcie jeśli się mylę wynika, że pada kompresor i/lub jest gdzieś nieszczelność.
Gdyby nieszczelność występowała w którymś z miechów dostałbym konkretny błąd?

Przy testach wykonawczych zrzuciliśmy przód lewe w dół, prawe w dół i daliśmy podniesienie do pozycji standardowej. Kompresor z 40 stopni dobił do ponad 70 i -4mm do oczekiwanej pozycji po czym wyrzucił błąd 01400. Test powtórzyliśmy. Raz, że z samego dołu sporo zajmuje mu dobicie, to nie jest w stanie tego ukończyć bez zwracania błędu. Z ok 2 Bar dobił za pierwszym razem do ok 7.8 Bar za drugim lekko ponad 8 Bar.


01583 pojawia się dopiero po przejechaniu dłuższego fragmentu.

Rozwiązanie jakie mi wpadło do głowy to wymienić kompresor, pojeździć dzień/dwa i sprawdzić czy dalej będzie wskazywało nieszczelność. Przypadkiem, żeby nie zajechać kolejnego kompresora.

Jakieś porady co do tego przypadku? Gdzie dostanę tani kompresor?
Przy pompie paliwa też miało być ponad 1500 kosztów, a udało się za 200 zł <chura>
 
 
robrob 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: Audi A8 D3,
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 71
Skąd: Łomża
Wysłany: 2019-09-19, 17:57   

najtaniej zestaw naprawczy kompresora
 
 
Kolczyk2100 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: Stargard
Wysłany: 2019-09-19, 19:23   

Marcin2013 napisał/a:
Kolczyk2100 napisał/a:
- czy to możliwe że zawieszenie padło z przodu i z tyły (nieszczelność) tak nagle

Jesli chodzi o miechy to raczej nie

Kolczyk2100 napisał/a:
3- czy to może przez kompresor jakoś samochód opada, wyczytałem że samochód w wstanie żę tak powiem spoczynku sie poziomuje co jakiś czas i to może powodować opadanie.


Po odpięciu kompresora auto nie opada, może u ciebie opada bo szwankuje rozdzielacz, żółta kontrolka zapewne zapala się ponieważ tak jak mówisz masz słaby kompresor i wywala błąd przegrzewania, jakie masz błędy ?


Niestety nie mam kabelka ale w weekend podskocze do kumpla i będziemy próbować coś odczytać, a i czekam na nowy pierścień kompresora niestety nie mam jak wkleić linku bo odpisuje na telefonie, jak sobie poradzę albo jeśli sobie nie poradzę to dam wam znać czy cis tam mi wyszło, dzięki za odpowiedzi i za zainteresowanie pozdrawiam
 
 
chromka 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-09-20, 08:32   

Tych zestawów naprawczych jest całkiem sporo. Z filtrami, bez, z mocowaniem na kompresor itd.
Chińskie i niby nie chiński.
Polecacie coś konkretnego?
 
 
el_kylos 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 d3
Wiek: 37
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-26, 07:08   

chromka napisał/a:
Tych zestawów naprawczych jest całkiem sporo. Z filtrami, bez, z mocowaniem na kompresor itd.
Chińskie i niby nie chiński.
Polecacie coś konkretnego?


ja w ubiegłym roku kupowałem zestaw naprawczy z tej aukcji, tzn oddzielnie głowice kompresora :

https://allegro.pl/oferta/glowica-kompresor-pompa-zawieszenia-do-audi-a8-4e-7650821404

i oddzielnie elementy z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-napr-kompresora-airmatic-wabco-do-a8-d3-8148964414

Kompresor działa sprawnie do dziś (odpukać).
ALE: Kupowałem wysyłkowo, po otworzeniu przesyłki zobaczyłem, że na głowicy od środka są małe ryski a że mieszkam 50 km od siedziby firmy w której to kupowałem, pojechałem osobiście sobie wymienić na taki bez żadnych rys itp.

Naprawa wyszła mnie ok 250 zł częsci i zapłaciłem chyba 150 zł za wymianę u mechanika.

Mam nadzieję, że jakoś sie przyda ta informacja:)
 
 
chromka 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 9
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-09-26, 13:55   

Bardzo przydatna informacja.
W mojej historii z kompresorem pojawiły się nowe zagadnienia.

Przed jego wymianą/regeneracją postanowiliśmy zerknąć pod nadkola.
Przewody czyste, bez przetarć, pęknięć odkształceń.

Kompresor też jakoś specjalnie nie trekocze. Słychać jego pracę ale nazwałbym ją w normie.

Do celu.

Sprawa pierwsza.
Samochód w trybie podnośnika. Podnosimy tylko prawy przód. Słychać syczenie, po opuszczeniu prawy przód leży na glebie. Zwalniamy tryb podnośnika, uruchamiam samochód, kompresor pompuje dość szybko i stan pozostaje.

Lewa strona na to nie cierpi. Tak jak podniesiemy i opuścimy taki mniej więcej stan wysokości trzyma.

Z prawej puszcza:
a) miech
b) zaworek
c) regulator
d) inne napisz jakie :P

Sprawa druga.
Tydzień temu będąc przekonanym o za słabym kompresorze postanowiłem go mniej męczyć.
Adaptacja zawieszenia (sportowe) obniżyliśmy przód o 7mm, jazda w trybie dynamicznym (usztywnione).
Przez tydzień kompresor ani razu nie zwrócił błędu o przegrzaniu się.
Błąd nieszczelności i tego czujnika G pojawiły się.

Czy jedno i drugie jest powiązane? Czyżby kompresor przegrzewał się nie dla tego, że jest za słaby, a po prostu pracuje znacznie częściej niż musi przez sprawę pierwszą?
 
 
Kolczyk2100 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: Stargard
Wysłany: 2019-09-28, 15:47   

Witam sorki że tak długo ale czekałem i obserwowałem samochód , wymieniłem pierścień w kompresora, i auto podnosi się bardzo szybko nie wiem dokładnie jaki to czas ale naprawdę moment , i nie zapala się błąd okazało się również że nie miałem podłączonego filtra wraz z tym tłumikiem, poprzedni właściciel złamał przewód ale dosztukowalem z przewodu zbrojonego taki od chłodzenia, i tak autko się podnosi bardzo szybko, wprowadziłem was trochę w błąd że całe opadło, sorki, ale takie złudzenie optyczne, opada troszkę tył ale po 5 dniach stania ,przed naprawą kompresora to na drugi dzień siedziała i to dość mocno, i co zauważyłem to siada bardziej lewa strona (kierowcy) i tu podejrzewam że coś nie pasi, niestety nie podłączyłem się z komputerem i nie wiem jakie błędy są w zawieszeniu , ale obecnie auto nie siada Tak jak wcześniej, podnosi się zaraz jak tylko odpale autko, wiec jestem zadowolony z naprawy wiem że muszę znaleźć co się dzieje z lewym tylem, i teraz pytanie jak sprawdzić ten zaworem zwrotnym tylko vagiem, bo wydaje mi się że to może to, ale jak tylko kupię kabelek to dam znać, mi wymiana pierścienia pomogła. Dzięki wszystkim i pozdrawiam
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-09-28, 20:53   

Kolczyk2100 napisał/a:
podnosi się zaraz jak tylko odpale autko


Ale jak to jak zgasisz to siada <hmm>
 
 
el_kylos 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 d3
Wiek: 37
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-09-29, 08:06   

Marcin2013 napisał/a:
Kolczyk2100 napisał/a:
podnosi się zaraz jak tylko odpale autko


Ale jak to jak zgasisz to siada <hmm>


Moje po zgaszeniu upuszcza troszke powietrza i po odpaleniu silnika delikatnie wstaje, ale chyba tak jest w każdym sprawnym A8D3 w wersji zawieszenia standardowego(komfortowego)?

Moze koledze Kolczykowi chodziło o to, że auto nie opada na glebe tylko lekko sie obniża
 
 
Kolczyk2100 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 37
Dołączył: 29 Maj 2019
Posty: 31
Skąd: Stargard
Wysłany: 2019-09-29, 11:53   

Tak jak zgasze auto i wyjdę z samochodu to opada, syknie, to normalne zjawisko bo jak wychodzisz to samochód się uniesie, znaczy że nie ma obciążenia i tak jak w normalnym zawieszeniu się podniesie, czujniki wychwytuja i upuszczja ciśnienie aby zawieszenie było w pozycji wyjściowej, tak można to określić
 
 
Kuba Kubański 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kuba
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2020-01-26, 11:25   

witam, mam zgryz padl kompresor , tak mi się wydaje , chodzi dość długo i glosno , nie podnosi i wywala kontrolke w kolorze zoltym . pytanie moje brzmi jak szybko auto podnieść poproszę o podpowiedz dla amatora najlepiej z fotami . auto stoi w garażu podziemnym i nawet nie wiem czy jest szansa by na lawete wjechalo .
Proszę o pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.