Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.0TDI ] Moduły a zbyt duży pobór prądu na postoju  
Autor Wiadomość
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-03-07, 16:30   

nawet jak coś wyjdzie zawsze na alledrogo możesz wystawić jako cud malina :P
 
 
webcomat 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 24
Skąd: Kępno
Wysłany: 2011-03-07, 18:19   

wracając do tematu to wie ktoś o co chodzi z tym key less go ?
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-03-07, 18:50   

chodzi o to że bez wyciągania kluczyka otwierasz auto naciskając przez 3 sec. ten przycisk na klamce, oczywiście musisz mieć kluczyk w kieszeni, wsiadasz do auta i przyciskiem start go odpalasz oczywiście mając kluczyk przy sobie, jeżeli opuścisz auto na włączonym silniku to masz chyba ok 15 sek na wejście do niego inaczej samo zgaśnie
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2011-03-07, 18:59   

mazur6662 napisał/a:
chodzi o to że bez wyciągania kluczyka otwierasz auto naciskając przez 3 sec. ten przycisk na klamce, oczywiście musisz mieć kluczyk w kieszeni, wsiadasz do auta i przyciskiem start go odpalasz oczywiście mając kluczyk przy sobie, jeżeli opuścisz auto na włączonym silniku to masz chyba ok 15 sek na wejście do niego inaczej samo zgaśnie

Ja myślę, że to kolega wie, a chodziło o: dlaczego nie hula :) Przynajmniej tak mi się wydaje :)
A w ogóle to proponuję założyć nowy temat na temat:) KeyLessGo
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
webcomat 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: automat
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 24
Skąd: Kępno
Wysłany: 2011-03-07, 19:04   

kolega club-iguana ma rację:) chodzi o to dlaczego nie hula:) założe nowy temat ale z tego co widziałem to już jeden istnieje i nikt koledze nie pomógł...
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2011-03-07, 19:11   

To się dopisz do tamtego :) Jak się odświeży może ktoś coś skrobnie.
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-07, 23:09   

mazur6662 napisał/a:
chodzi o to że bez wyciągania kluczyka otwierasz auto naciskając przez 3 sec. ten przycisk na klamce, oczywiście musisz mieć kluczyk w kieszeni, wsiadasz do auta i przyciskiem start go odpalasz oczywiście mając kluczyk przy sobie, jeżeli opuścisz auto na włączonym silniku to masz chyba ok 15 sek na wejście do niego inaczej samo zgaśnie


keyless entry zupelnie nie dziala tak jak opisane powyzej. prosze nie wprowadzaj innych w blad
 
 
eXecutorR
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-07, 23:56   

A mi się wydaje, że otwierasz tak po prostu, a tym guzikiem to przy wyjściu zamykasz.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-03-08, 00:05   

mazur6662 napisał/a:
chodzi o to że bez wyciągania kluczyka otwierasz auto...

and808 napisał/a:
keyless entry zupelnie nie dziala tak jak opisane powyzej...

eXecutorR napisał/a:
A mi się wydaje, że otwierasz tak po prostu, a tym guzikiem to przy wyjściu zamykasz.

Z problematyką systemu Key Less Go kolega webcomat przeniósł się do tego tematu więc i My właśnie tam go kontynułujmy: http://www.a8team.pl/topics16/3953.htm
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-03-08, 04:29   

and808 mówisz że źle opisuje sposób działania, to proszę mi to opisać :) bo jak na razie tak samo jak z quattro piszesz że odp jest zła i niczym nie popierasz albo twierdzisz "bo tak"
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-08, 09:07   keyless entry

kolego mazur6662,

opisalem jak dziala haldex-quattro, bowiem mam taki samochod i zrobilem zdjecie instrukcji do A3, ktore potwierdza moje wczesniejsze wypowiedzi. widac nieuwaznie i wybiorczo czytales tamten watek. a mam nadzieje, ze nie kwestionujsze to co napisane w intrukcji producenta. czy nie, wiesz lepiej ?

jesli chcesz komus pomoc, to zabieraj temat w sprawach w ktorych sie orientujesz. nie wiesz - nie pisz. tylko sluchaj (czytaj). wiec jesli bazujesz na wypowiedziach z wikipedii albo youtube, to prosze albo sprawdz jak to dziala w rzeczywistosci, albo przynajmniej poczytaj instrukcje.

teraz jak to dziala:

pod kazda zewnetrzna klamka od strony wewnetrznej (wiem troche brzmi zawile) sa dwa czujniki, ktore sprawdzaja obecnosc "cial obcych". jesli te czujniki wykryja tak obecnosc i oczywiscie w poblizu samochodu bedzie zeskanowana "obecnosc" kluczyka wtedy samochod zwalnia zamki. uwaga: nie trzeba dotykac klamki, wystarczy wsunac dlon pod klamke. przeciez chodzi tu o to, aby nie ingerowac w naturalne zachowanie czlowieka, ktory chce odtowrzyc drzwi: podchodzisz do klamki, chwytasz ja i otwierasz samochod - czujniki kilka "nanosekund" wczesniej zwalniaja zamki (lock). inaczej wyglada sprawa z zamykaniem samochodu. wychodzac z samochodu zamykasz drzwi i wciskasz widoczny na zewnatrz przycisk na klamce. ale nie trzymasz go 3 sekund. wiciskasz i odchodzisz.


teraz jesli samochod jest wlaczony i wyjdzesz z samochodu z kluczykiem. w zadnym razie samochod nie zgasnie (tym bardziej po zadnych 15 sekundach). to bylyba niebezpieczna procedura. co bedzie jak podczas jazdy przy predkosci 140 km /h na autostradzie wyczerpie sie bateria w kluczyku ? i bedziesz mial 15 sekund na zatrzymanie samochodu ? bowiem inaczej samochod wylaczy silnik (brak wspomagania hamulcow, kierownicy) ? smierc na miejscu. a wiec jesli czujniki nie stwierdza obecnosci kluczyka przy wlaczonym silniku otrzymujesz komunikat na FIS-ie: "brak kluczyka w zasiegu" natomiast mozesz kontynuowac jazde, dopoki sam nie wylaczysz samochodu. rzecz jasna jesli juz wylaczysz, to wiecej nie wlaczysz, dopoki kluczyk nie bedzie w zasiegu, a dokladnie w srodku (to roznica).
system jest na tyle inteligentny, ze odroznia obecnosc kluczyka na zewnatrz i wewantrz. a wiec nie jest mozliwe zatrzasniecie kluczyka wewnantrz samochodu.

na koniec kolego mazur6662 nie kaz mi robic zdjec instrukcji aby potwierdzic moje slowa. zreszta instrukcje zamiescilem gdzies na tym forum wiec poczytaj zanim bedziesz cos pisal.

do moderatorow: uwazam, ze powinno sie dawac ostrzezenia dla osob, ktore zabieraja glos w sprawach fachowych, a zupelnie nie maja pojecia o faktach.
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-03-08, 11:08   

sorry ale ja mam keyless go i u mnie tak to działa, a na tematy o których nie mam pojęcia nie zabieram się. może u mnie to inaczej wygląda jak w Twojej instrukcji ale nie rzucam słów na wiatr, od ostrzeżeń są inni nie Ty dlatego nie decyduj bo "oni" wiedzą co robić
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-08, 12:29   

... i gasnie samochod po 15 sek ?
... i musisz trzymac przycisk przez 3 sek aby otworzyc ?


prosze Cie, nie brnij dalej.
 
 
club-iguana 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jaro
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 215
Skąd: Brzozowa/WGM
Wysłany: 2011-03-08, 12:59   

Słuchajcie, mam ciekawostkę. Dziś rano włożyłem bezpiecznik do zegarów i..... pokazała się antenka i ustawił się zegarek i data (od jakiegoś czasu nie chciała się ustawiać), i..... przestało zżerać prąd. Auto stało ponad 4 godziny z bezpiecznikiem i aku jest 100%. Normalnie jakieś dziwy, yyyyy czary ;)
_________________
CCCO A8 D2 4.2 '96 -> Allroad 2,7T '02 -> A8L D3 4.2 '04 - to wszystko już było.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-08, 13:11   

... ciekawe,

czy to zaczelo dobrze dzialac od pierwszego razu jak przestawiles na "radio clock" i z powrotem na "quatrz clock" ?

ja "na sile" chcialem pomoc i dlatego zasugerowalem ta zmiane, jednak to rzeczywiscie bylby tak zwany "lut szczescia". raczej sugerowalem ta zmiane, aby wykluczyc kolejna ewentualnosc. moze system zegarow "zbiesil sie" i po przestawieniu kilku parametrow wrocil do normy ?

chyba trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac kilka dni, czy problem powroci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.