Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl Sklep Motostacja

felgi - sklep internetowy ucando.pl

[D2 ALL ] Światła tylnie

Większe koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2013, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

[D2 ALL ] Światła tylnie

Post autor: TheBareX » 30 gru 2013, 00:50

Witam !

Przeglądając oferty audi a8 na otomoto natrafiłem się na audice z tylnymi światłami różniącymi się od standardu. Ta audica jest też omawiana w dziale Kupujemy. Poniżej zamieszczam zdjęcia z typowymi światłami i tymi które zwróciły moją uwagę i nie tylko.
Chciałbym się dowiedzieć jak taki efekt osiągnąć.


Zdjęcie typowych świateł.

Obrazek

A to zdjęcie świateł które przyciągnęły moją uwagę :

Obrazek

Ciekawi mnie jak osiągnięto taki efekt. Osobiście bardzo mi się podoba

Gość

Post autor: Gość » 30 gru 2013, 00:54

Cóż jeśli jest coś innego niż nawoskowana lampa to pewnie oklejona czerwona folią lub takim do lamp lakierem pryśnięta.

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2013, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 30 gru 2013, 00:58

jakie to koszta i na jak długo się to utrrzymuje ?
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)

Gość

Post autor: Gość » 30 gru 2013, 01:03

Koszta znikome---> allegro Ci powie.

Na ile to sie utrzyma to zależy jaki materiał i jak to zrobisz,myśle że dobrze położona folia rok wytrzyma spokojnie a może i dłużej.

ernesto

Post autor: ernesto » 30 gru 2013, 01:14

http://otomoto.pl/audi-a8-qattro-C31702918.html

Bartek przypatrz się dokładnie zdjęcia. Te lampy są normalne tylko światło tak pada na nie że wyglądają się bardziej żywą czerwienia. Zdjęcie 4 i 5 dobrze to pokazuje, że nie są czerwone tylko kierunki są takie jak powinny być.

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2013, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 30 gru 2013, 01:25

Chyba masz racje Ernest.
Teraz kwestia jak sprawić by tak te światła wyglądały tak cały czas a nie przez przypadek. Bo ładnie to wygląda.

Ciekawe czy ktoś już podobną operację robił.

Gość

Post autor: Gość » 30 gru 2013, 01:31

Pierwsze z brzegu ogłoszenie w tym co cie interesuje

http://allegro.pl/folia-na-lampy-czerwo ... 30268.html

i jak to sie robi


ernesto

Post autor: ernesto » 30 gru 2013, 01:37

Bartek ewentualnie możesz umalować. Kolega malował swoje. Miał folię i się władza doczepiła do tego więc zrywał. Na lampach masz oznaczenia i jak je przykryjesz folią to mogą się czepić. Farba do lamp potem bezbarwny.
Ale.. Własnie jest ale. Trzeba się pobawić i popróbować na czymś by umalować dobrze i był jednolity kolor w nocy. Wystarczy że w jednym miejscu będzie grubiej położona farba i podczas świecenia będzie widać inny odcień.

Tak że jak Maciek w/w poście dał propozycję oklejania. Możesz spróbować, pobawić się opalarką lub suszarką do włosów by ładnie przylegała i będzie malina ;-)

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2013, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 30 gru 2013, 01:49

Dzięki Maciek ! :) Fajny sposób, można się pobawić.

Ernest a koszt malowania ? No i masz racje... z malowaniem... co jak mi się ręka zachwieje ;d
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)

ernesto

Post autor: ernesto » 30 gru 2013, 06:15

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/dp/19 ... 5852_1.jpg tak wygląda umalowana lampa w A4 dodam tylko tyle że chłopak po pierwszej lepszej kontroli zmieniał lampy na nowe
Koszta malowania spray około 20zł do lamp akrylowy, bezbarwny też akryl by nie zważyło się, przygotowanie podłoża i wprawna dłoń.

Gość

Post autor: Gość » 30 gru 2013, 12:11

ernesto pisze: http://www.autocentrum.pl...047_15852_1.jpg tak wygląda umalowana lampa w A4 dodam tylko tyle że chłopak po pierwszej lepszej kontroli zmieniał lampy na nowe
Koszta malowania spray około 20zł do lamp akrylowy, bezbarwny też akryl by nie zważyło się, przygotowanie podłoża i wprawna dłoń.
Domyślam się że świeciły za ciemno? W tym tuningu to wg mnie chodzi o to żeby dac delikatnie wieksza głębie koloru a nie ściemnić lampe że ledwie świeci. Malowanie to juz więcej papraniny bo i wprawna reka a i przygotowanie no i w razie W wywalamy lampe a okleina zejdzie jakoś ;)

TheBareX, Jak sie na coś zdecydujesz to zapodaj fotki i obadamy jak to wygląda. W DE czesto widze jak młodszy kierownik A8 cos ma pomodzone co u nas nie przejdzie ;)

Awatar użytkownika
TheBareX
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2013, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: TheBareX » 30 gru 2013, 14:41

Jak kupie srebrną a8 to zabawię się w to na pewno.
Całe szczęście większą część czasu spędzam na drogach DE ;]

Awatar użytkownika
Dynka13
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 128
Rejestracja: 04 lip 2013, 00:38
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Dynka13 » 31 gru 2013, 16:00

wydaje mi się że to po prostu wypolerowana lampa, bądź pryśnięta bezbarwnym choć też może być oklejona folią z allegro

Hjeniu
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 166
Rejestracja: 23 gru 2013, 09:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Hjeniu » 31 gru 2013, 18:16

Szczerze powiedziawszy to nie widzę nic nietypowego w tej lampie

cheyen
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 246
Rejestracja: 25 lut 2012, 14:43
Lokalizacja: Radom

Post autor: cheyen » 31 gru 2013, 18:58

Hjeniu pisze:Szczerze powiedziawszy to nie widzę nic nietypowego w tej lampie
Właśnie to chciałem napisać, ale swoje lata już mam, i pomyślałem że lepiej będzie jak najpierw wypowiedzą się inni, bo ja już być może nie dowidzę ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 2014, 10:25 przez cheyen, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
części samochodowe Motostacja.pl części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl