Zgodnie z obietnicą, zamieszczam pierwszy etap projektu "wymienić tłumik", zakończony na razie piękną nierdzewką od x-pipe (zachowany środkowy tłumik) i wymienione oryginalne końcowe tłumiki na zamówione 2 puszki z RM Motors, całość wyspawana na 2,5". Końcówki większe o 15mm, ścięte podobnie jak w ori. Całym projektem zajęło się MW Motorline z Gdańska. Robota na 102:!
Efekt 1: basowy pomruk V8 stawiający włosy na rękach przy niskich obrotach oraz totalnie niezmieniony komfort w kabinie (tylko mruknięcie przy ruszaniu) i właśnie tak miało być
Efekt 2: chyba będę chciał więcej bo mi się podoba jak cholera, więc pewnie wyleci środkowy tłumik i zostawię sam x-pipe, albo jak mi odbije przelot (ale z uwagi na dziecko raczej sfera marzeń)
Dźwięk (na żywo lepiej 2xrazy, ale coś tam słychać):
No więc tak, MW Motorline działa i jest po przeprowadzce, kontakt z nimi najlepiej przez https://www.facebook.com/mwmotorline/?fref=ts
jest to dziś najlepsza opcja w trójmieście jeśli chodzi o a8 i nie tylko.
Mieli chwilę przerwy w związku ze zmianą lokalu, ale już działają.
Co do tej pory robili dla mnie przez rok czasu współpracy:
1. zawieszenie, wahacze z całym inwentarzem
2. hamulce
3. stałe przeglądy/wymiany oleju itd
4. zabawy z elektryką: problem z poborem energii z akumulatora w spoczynku, key less go, domykanie drzwi kierowcy
5. Mnie to nie dotyczy, ale na co dzień wybebeszają serducha wszystkich oturbionych audi i leczą zawały:)
Polecam bo po prostu jestem zadowolonym klientem.
Co do wydechu, koszt 2.5k więc rozsądnie szczególnie, że efekt wizualny przekroczył moje oczekiwania, a dźwięk, no cóż latam od 2 dni i hamuję łopatkami, albo wlokę się z prędkością 20km/h, żeby słyszeć ten burzowy pomruk, ale coś czuję, że mam apetyt na więcej i środkowy poleci, a zostanie x-pipe.
Może ktoś ma z Was doświadczenie co powinno wydarzyć się z dźwiękiem. Brak środkowego teoretycznie powinien dać miłe dźwięki przy wkręcaniu się powyżej 3000obr, ale chyba czysty przelot bez x-pipe to byłaby już za duża dyskoteka i wibracje. Jak coś grzebaliście dajcie znać.
Pozdrawiam
[ Dodano: 2016-06-01, 09:24 ]
co do 4.2 tdi i zabaw z wydechem, musiałbyś się skontaktować z Maćkiem, efekt zawsze jakiś by był, ale pewnie ciężko zagłuszyć klekota:)
Wiem, że ogarniali projekt wydechu dla seata ibizy cupra 1.9 tdi tu masz efekt:
Dzieki kiedys wstawilem w starej setce dobry glosny wydech i po pierwszej trasie dalej jak 200 km mialem dosyc, ta wiec teraz interesuje mnie tylko cos delikatnego tak jak Cupra jest wystarczajaco.
Jak tam kolega uważa.
Sprowadziłem się do Trójmiasta 3 lata temu i szukałem mechanika od 2 lat bo wtedy kupiłem a8. Swoje problemy z ASO opisywałem na forum przy okazji wymiany rozrządu i wtedy ktoś mi polecił kontakt do MW. Spróbowałem i jestem zadowolony. Ale jak ktoś ma inne dobre zakłady niech daje znać, zawsze większy wybór to lepiej dla nas. Co do Pruszcza to kupowałem od nich części, ale auta nie robiłem bo gdy chciałem to u nich akurat był problem z wolnym terminem i po drugie wołałem coś na miejscu w Gdańsku dla wygody i tyle. Jeśli chodzi o elektrykę to np. dobrą robotę robią chłopaki z auto expert z Jaśkowej Doliny (teraz chyba zmienili adres). Podzieliłem się info jako zadowolony forumowicz (chwalę się a co:)) i klient (wiem jak trudno dziś znaleźć dobry zakład) i tyle, jak ktoś widzi w tym trolling to jego problem. Pozdrawiam
longd2 - Witam kolego tu masz linka do mechanika w 3 miescie wiedza i doswiadczenie ogromne
http://www.serwis-smp.pl/
popieram jak najbardziej , Marek już przez telefon robi wrażenie , i co ważne wie wszystko i nie bedzie się uczył na twoim aucie jak wiekszość mechaników
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Preston81, łącznie zmieniany 2 razy.
Apophis pisze:Więc nie rozpędzał bym się z mianem najlepszego na pomorzu tego co niedawno był na skraju bankructwa
Fakt zrezygnowania z reklam jest równoznaczny z bankructwem? Gratuluję braku mózgu. Przyczyna jest opisana wyżej ale nie życzę sobie żeby zakłamywać rzeczywistość i pisać o takich bajkach jak bankructwo bo prosperuję bardzo dobrze. Natomiast pojawiła się tutaj jak najbardziej trafna uwaga- jestem wdzięczny Radkowi za dobre słowo ale z najlepszym warsztatem przesadził bo tak nie jest. Nie można zmierzyć niepomierzalnego. Każdy ma inne odczucia każdemu zdarzyły się fuck upy ale grono zadowolonych klientów jest spore.
st@rost pisze:Jak nie wiesz to nie pisz bzdur Apo...
Podsumowując- niech każdy zajmie się swoimi warsztatami, nie pompuje Marka a mi nie robi antyreklamy. Osoby, które nie są w temacie proszę, żeby nie paplały bajek. Motorline ma się świetnie z tym wyjątkiem, że przerzucił się na budowanie aut. Właśnie skończyłem S2, później nowe S8 a w styczniu zaczynam S1 Sport Quattro. Pozdrawiam. Maciej MW
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez MaciejMW, łącznie zmieniany 1 raz.