![]() |
![]() |
[D2 ALL ] Problem z wyswietlaniem mapy navigation plus
[D2 ALL ] Problem z wyswietlaniem mapy navigation plus
Witam moj problem polega na tym ze: po uruchomieniu nawigacji nie widze ikonki samochodu na ekranie, nawigacja ladnie prowadzi kompas dziala jak i strzalki pokazuja jak mam jechac , odbieram 7/8 satelit. Dodam jescze ze przy wybieraniu celu jak wybiore ustaw cel na mapie wyswietli mi sie mapa jednak jak klikne start prowadz mapa znowu robi sie pusta
Ostatnio zmieniony 26 lut 2011, 07:57 przez mmd317, łącznie zmieniany 1 raz.
Robie tak wybieram miasto, potem moge wybrac centrum, ulica, cel na mapie, itd. wybieram cel na mapie , widze cala mape np. polski widze moja pozycje ktora sie zgadza, wybieram sobie cel i jak zaznacze przyraca mnie do tego glownego ekranu gdzie powinna byc mapa ale nie ma jej, widze dystans godzine itd. zuwazylem tez ze jak przytrzymam prawa galke (tak jak bym chcial naniesc nowy cel na mapie) i oddale o 500km potem przesune mape kilka razy na dol widze mape, widze moja pozycje ale nawigacja jakby nie podaza za ta strzalka ktora symbolizuje moj samochod
Hmm, to ja chyba nie wiem. Nigdy nie słyszałem aby była taka opcja jak text. Mógłbyś jakąś fotkę wrzucić swoich opcji? Może coś się wyjaśni.
Skoro masz polskie menu to znaczy, że nie fabryczne. Może ktoś Ci skopał soft nawigacji podczas wgrywania pl? Wtedy trzeba by wgrać soft navi jeszcze raz. Fotka powinna wiele wyjaśnić.
Skoro masz polskie menu to znaczy, że nie fabryczne. Może ktoś Ci skopał soft nawigacji podczas wgrywania pl? Wtedy trzeba by wgrać soft navi jeszcze raz. Fotka powinna wiele wyjaśnić.
No ja tez nie widzialem takiej opcji. na zdjeciu pierwszym widac jak wyglada moja navi po starcie , drugie jak wygladaja moje opcje, trzecie i czwarte pokazuja opcje cel na mapie i co widze po wyborze tej opcji. dodam jescze ze wgrywalem inne softy i nowsze i starsze w roznych jezykach problem pozostaje ten sam i w opcji typ mapy moge wybrac tylko text
![Obrazek]()
Typ mapy "text" wygląda na niepoprawny, powinny tam być do wyboru 3 opcje: mapa położenia, celu i poglądowa (cała trasa). To by wg mnie sugerowało, że soft navi jest skopany.
Zakładając, że próbowałeś różnych map nie widzę innego wytłumaczenia.
Rozumiem, że przez różne softy rozumiesz różne mapy z/bez polskiego lektora? To są dwie różne rzeczy: (1) mapa na płycie, (2) software urządzenia, czyli wszystko to co się wyświetla na navi nawet bez włożonej płyty. Mi chodzi o (2), bo ten soft standardowo nie ma polskiego języka, czyli musiał być wgrywany niestandardowy. Jego wersję powinieneś zobaczyć w opcje->ustawienia->wersja (czy coś takiego). Prawdopodobnie trzeba by wgrać nowy. Też się go wgrywa z płyty CD, ale jest na to specjalna procedura. Musisz poszukać zarówno softów jak i procedury wgrywania. Może ktoś z naszego forum ma namiary?mmd317 pisze:dodam jescze ze wgrywalem inne softy i nowsze i starsze w roznych jezykach problem pozostaje ten sam i w opcji typ mapy moge wybrac tylko text
Zakładając, że próbowałeś różnych map nie widzę innego wytłumaczenia.
Nowy soft mam na soft navi nie mape(choc mapy tez zmienialem) w navi mialem soft z 15 listopada 2001 w jezyku polskim, wgralem jescze raz taki sam, nie bylo zmiany teraz wgralem soft z 2003. roku z jezukiem angielskim, dodam jescze ze jestem dosyc obeznany w temacie navi potrafie czasami zawstydzic gosci z warsztatu gdzie naprawiaja navi.