Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl Sklep Motostacja


[inne] Uturbienie 4,2 V8 z gwarancja - badanie rynku

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego w tym również chiptuning.
Awatar użytkownika
drago_o
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 8087
Rejestracja: 17 gru 2013, 10:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: drago_o » 20 wrz 2016, 19:32

panton pisze:drago_o, widzę, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem ja czy VanDam..... żadna ale to żadna firma nie zmienia softu, nie dotyka tego obszaru - zawsze ingeruje w dane, sygnały swoimi zewnętrznymi urządzeniami dlatego nie masz aktualizacji softu do sterownika zawieszenia tylko "moduł", który oszukuje ori sterownik (na ori sofcie) by zglebić auto
Zrozumialem lub nie, nie wysuwaj pochopnych wnioskow... po prostu pytam bo sie na tym nie znam a mnie to i teresuje. To w sumie slabo w moich oczach taki modul mtm wypada bo cena kosmos za rzeczy, ktore mozna dostac taniej. Rozumiem, ze bez specyfikacji prodcenta i kodu zrodlowego nikt tam nie grzebie bo jest to mega zlozony kod.
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG

Gość

Post autor: Gość » 20 wrz 2016, 19:38

Pisanie że bóg stworzył kody źródłowe i człowiek ich nie ruszy jest dalece pozbawione sensu.

Jesli Inzynier/owie x zrobił/li taki ECU i oprogramowanie to inny znający się na rzeczy człowiek bez problemu zmieni to bądź doda do tego potrzebne zmiany.

Awatar użytkownika
drago_o
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 8087
Rejestracja: 17 gru 2013, 10:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: drago_o » 20 wrz 2016, 19:51

Nie tak bez problemu. Ma sporo racji w kwestii zlozonosci takiego kogu. Jesli jest bardzo zlozony to trzeba wiele czasu i zdolnosci aby go w pelni zrozumiec.

Bo nie tylko kod ale tez i analiza plytki elektroniki, znajomosc instrukji procesora...

nie jest to proste ale tez nie niemozliwe.
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG

Awatar użytkownika
panton
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 1340
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: panton » 20 wrz 2016, 19:51

Apoo, Apoo bredzisz czego dowodem jest spolszczenie NAVI w D3......jak ludzie robią PL język? podmieniają pliki w ori języku rosyjskim a później w navi ustawiają język rosyjski
jak myślisz dlaczego nie powstanie soft gdzie jest w menu opcja języka PL dodana i tam masz wszystko tak jak powinno być pod nasz język z fonetyką, gramatyką włącznie
kolejny temat to skrzynia - widziałeś w skrzyni 6HPXX Launch Control? znasz na tym świecie firmę, która jest w stanie "dorobić" Launch Control w ASB 6HPXX która występuje między innymi w A4, A6, A8? w D3 nikt lusterek nie ogarnia by składać automatycznie po zamknięciu a Ty piszesz o przeszczepie silnika, który różni się generacją (?)

pisałem również na czym polega "chiptuning" silnika...nikt tam softu nie pisze tylko bawi się mapami/limiterami - logiki softu (jego sposobu działania) nie dotyka

podpowiem Ci, że soft to nie blacha.... temat troszeczkę bardziej złożony dlatego ktokolwiek cokolwiek programował czytając cały wątek śmieje się na leżąco

Awatar użytkownika
drago_o
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 8087
Rejestracja: 17 gru 2013, 10:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: drago_o » 20 wrz 2016, 19:55

Wiesz appo prosty soft do plc jak pisze to potrafi miec kilka tysieczy lini kodu ;)
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG

Gość

Post autor: Gość » 20 wrz 2016, 20:02

Ile razy mozna pisac że nie twierdze że to jest proste bo nie jest ale jest wykonalne i jak ktos twierdzi inaczej to jest w błedzie i o ile nie znający się na rzeczy drago może nie wiedziec o tyle Ty panton osmieszasz się zwyczajnie. No ale mnie to gwizda. Ze spolszczeniem miałem racje bo jak pisałem D3 nie sa identyczne i spolszczenia także. k44761 mający o wiele więcej wiedzy w temacie od ciebie to przerabiał sam i dopóki nie zrobił własnego spolszczenia nie bawił się w te brednie. Ja swoja wiedze szczątkowa czerpie bezposrednio od ludzi co siedza w danym temacie i maja efekty swojej pracy wieloktornie potwierdzone. Gadanie o sianie że to trudne i sie nie da ale x pojazdów tak przerobionych jexdzi po ulicach to strata czasu. Rok temu w Koninie był nawet taki projekt namacalny rzeczywisty istniejący :)
I możesz ty czy inni pisac niezrozumiałe dla 99% ludzi terminologie udając "mondrego" ale niestety Kowalski zerknie se na drodze poswapowana furke pójdzie do banku wexmie kase i odda swoje do majstra kory to ogarnia i bedzie hasał. A ty se pisz dalej terminy z kosmosu że się nie da bo x nie wydyma y :D
Dziś jeden znany nam napisał że cewki FSI w FL nie mają prawa zyć-zyją? u wielu z nas i w DE no ale on twierdzi że tak byc nie może :)
Ech te fora

Awatar użytkownika
panton
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 1340
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: panton » 20 wrz 2016, 21:07

"świento prawda, tys prawda i gówno praw" - już się nie kopię z koniem ;)

Awatar użytkownika
VanDyke
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 996
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VanDyke » 20 wrz 2016, 22:13

Ja jeszcze raz powtarzam - daję 2000zł za godzinę mentoringu temu fachurze, który grzebie w ROMie ECU i kastruje go z funkcji. Chcę zobaczyć jak wycina np komunikację CAN. Przekaż mu moja propozycję ;)

Gość

Post autor: Gość » 20 wrz 2016, 22:22

panton pisze: już się nie kopię z koniem
Wyjąłes mi to z ust.
VanDyke pisze:Przekaż mu moja propozycję
Szczerze w pupce to mam-odpal se neta i dzwoń po wszystkich znanych majstrach co sie tym zajmują :)

A tu takie dwa z brzegu projekciki ktore znam i z nowego sie zrobi pełnoprawnego starego. na technologii fsi :)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/qTaTMH_Mgd0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uRmuT9MGXXU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

I słynny projekt genowefy

Bugalon
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 824
Rejestracja: 26 gru 2013, 19:47
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Bugalon » 21 wrz 2016, 08:35

Jak by sie taki jednak znalazl, to ja chętnie się tez do tej kwoty dorzucę, chyba nic zlego nie bedzie w tym ze bedzie nas tam dwoch, najwyzej podwoję kwote i niech zrobi 2 godziny :)

Aaa - no i z tym wycieciem CANa to grubo przegiales pałe :D
VanDyke pisze:Ja jeszcze raz powtarzam - daję 2000zł za godzinę mentoringu temu fachurze, który grzebie w ROMie ECU i kastruje go z funkcji. Chcę zobaczyć jak wycina np komunikację CAN. Przekaż mu moja propozycję ;)
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"

Awatar użytkownika
danishow
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 4712
Rejestracja: 02 sty 2015, 23:30
Lokalizacja: Leiningen - DE

Post autor: danishow » 21 wrz 2016, 20:56

Ten Golf 2 na niemieckich blachach ...pochodzą z mojego rejonu <hmm>

Gość

Post autor: Gość » 21 wrz 2016, 20:58

Z mojego ex rejonu Mainz-Kinzig-Kreis

Plewis
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 105
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Plewis » 23 wrz 2016, 23:37

dlaczego nikt nie włoży kompresora?

Awatar użytkownika
panton
Super Klubowicz
Super Klubowicz
Posty: 1340
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: panton » 24 wrz 2016, 08:46

było o tym.....nawet wstawiałem ten filmik


do BFMa wsadzili kompresor i pięknie to jedzie :)
problem w tym że kompresor kosztuje dlatego pojawił się kierunek ślimaków
chociaż jakby kolega co modził podliczył całą kasę, czas i nerwy to pewnie kompresorek wyszedłby taniej ;)

Plewis
Forum Audi A8
Forum Audi A8
Posty: 105
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Plewis » 24 wrz 2016, 10:11

panton, to znaczy ile kosztuje kompresor i graty by go podłaczyc i wystroic..?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
części samochodowe Motostacja.pl części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl